Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4295 4295

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Adiee19
02.10.2016 5 z 5

Skvela kniha..milujem knihy v ktorych sa prelinaju deje a vy musite davat sakramentsky pozor kde kedy a o kom je dej a davat si to postupne dohromady :) pre mna uzasna kniha..videla som aj film hned po precitani a mozem povedat ze podla mna bol tiez dobry a hodne podobny knihe :)

Arya26
30.09.2016 5 z 5

Na úvod musím říct, že je to pro mě po dlouhé době nefantasy knížka u které jsem ze začátku ani nevěděla co si o ní mám myslet, protože jsem nikdy psycho thriller nečetla. Ke knížce jsem se dostala díky tátovi, který mi ji doporučil.
První polovina se vlekla a nijak zvlášť mě neohromila a pak se to zvrtlo a ukázalo se, jak si autorka umí pohrávat s vaší myslí a vše je nakonec jinak :)
SPOILERY! Nick se mi ze začátku jevil sympaticky ,ale postupem času, jak se na něj nabalovaly dalši a další špinavosti, tak jsem mu přestávala věřit. Deníková Amy - přesně na ni seděl popis super holka a v porovnání s ní vypadal Nick jako hrozný manžel. Reálná Amy byla hroná psychopatická mrcha s kterou bych se nikdy potkat nechtěla. Chudák Nick :( Nejvíc mě zaskočil konec který byl nečekaný. Celou dobu jsem se těšila na to jak si to ta mrcha slízne a ono nic - zkrátka taková normální rodinka :D !

Ceit
28.09.2016 3 z 5

Dejte si pozor na to, koho si berete ;-)

tatjana1737
19.09.2016 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!
Přečteno během dvou dní, a kdyby mne neotravovaly biologické potřeby a dítě, dala bych to za den :-). Nejprve jsem viděla film, takže pointa mi byla známa, o požitek ze čtení jsem však ochuzena nebyla. Některé myšlenky Amyina manžela a jejího deníkového já byly alarmující i pro čtenáře a mohou sloužit jako zamyšlení, jak to vlastně máme se vztahy my, proč se kupa lidí rozchází, zda někdy nehrajeme někoho jiného, než jsme my sami, a pak se bojíme, aby nás naše protějšky neopustily, když zjistí, jací doopravdy jsme... Jen doufám, že si tuto knihu nikdo nevezme jako návod, jak potrestat partnera, který nás prohlédl a sám se dávno také přestal snažit předstírat :-). A Amy? A) Poprosila bych ji o výtisk Fantastické Amy zdarma. B) Chtěla bych jí za kamarádku. C) Vzala bych před ní nohy na ramena a snažila se nekřičet hrůzou nahlas. C) je správně :-).

zelenazaba
18.09.2016 5 z 5

Výborné. Poslouchal jsem ji jako audioknihu v autě, moc se mi líbila. Sehnal jsem si pak i Ostré předměty od stejné autorky.....

lucie4181
16.09.2016 5 z 5

Jak bylo již v předchozích komentářích napsáno, tahle kniha je fakt "psycho". Totální. Avšak dokonalé, perfektní a podle mého snad i nepřekonatelné.

sgjoli
10.09.2016 5 z 5

Tak tohle bylo jedno velké psycho! Začátek je trošku pozvolnější, ale pak to nabírá na takovém spádu, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Celou dobu se ve mne střídaly vůči postavám různé pocity – od lítosti nad nimi až k tomu, že jsem je nesnášela. Jako na houpačce, vážně nevím, jak se to autorce podařilo takhle napsat! Flynnová rozhodně umí psát napínavě a udržovat čtenářovu pozornost. Také ty postavy napsala věrohodně a my měli možnost je poznat dost zevrubně. Ten konec jsem trochu nečekala, ale proč ne, naopak oceňuji to, že nebyl úplně předvídatelný. Nevím, jestli od Flynnové ještě něco zkusím, ale toto rozhodně hodnotím vysoko.

Tynule
09.09.2016 3 z 5

Asi jsem očekávala příliš. Nemůžu říct, že se mi knížka nelíbila, ale také jsem z ní nebyla nadšená. U mnohých kapitol jsem si říkala "páni", "wau" ale to tak všechno. Čekala jsem nějaký překvapivý konec, ale nestalo se tak. Nevím proč ale čekala jsem nějakou "boudu".

MonikaVargov
05.09.2016

Úžasná kniha.

olivina
03.09.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Zajímavý příběh. Konec mě ale docela zklamal.

JessieEx
02.09.2016 5 z 5

Naprosto fantastický příběh! Mohu říct, že jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Právě jsem zaklapla knihu a pořád ještě žasnu. V prvé řadě musím říci, že kniha je neuvěřitelně čtivá. Zaujala mě od první stránky, od prvních řádků. Nemohla jsem ji odložit, jenže jsem na ni neměla moc času. Jazyk, jakým je psána je mi velice blízký, tolikrát jsem se smála některým slovním obratům! No a to napětí, to by se dalo krájet. Opravdu, příběh byl napínavý od začátku do konce. První polovina knihy byla nejnapínavější, nic jsem ještě nevěděla, jen jsem něco tušila a především jsem začala hrozně nenávidět chlapy :) Chudák můj přítel, co si zakusil během doby, co jsem četla Zmizelou. Hlavní hrdina Nick totiž pro mě představoval ztělesnění celého mužského pokolení. Jenže pak přišel v polovině knihy zvrat. Nebylo to až tak nečekané, tušila jsem, že se příběh bude tímto směrem vyvíjet, jenže: a) zdálo se mi, že vše bylo vyzrazeno příliš brzy..., b) čekala jsem něco víc - takové to něco, co je naprosto neuvěřitelné, nečekané a co by ani mě samotnou nenapadlo. V druhé polovině knížky jsem si zase uvědomila, že i my ženy umíme být pořádné mrchy. Ne, že by mi byla Amy nějak vyloženě sympatická, více jsem fandila Nickovi, ale zároveň jsem si musela přiznat, že někdy taky dokážu být krutá a vyděračská :) V tomto směru se autorce skvěle podařilo vykreslit psychologii vztahů. Vztah hlavních hrdinů sice zašel do extrému, ale dost podobné to bývá i u ostatních párů. ("Nemůžeme bez sebe být, ale občas bychom si nejraději navzájem vyškrábali oči.") No a konec knihy byl prostě psycho. A popravdě se mi moc líbil, ačkoliv se mi zdál takový ironický a rozhodně ne ideální, ale i takový je život. Některé staré věci prostě nechat být a přijmout to, co je (třeba i násilím) :)

Misulee
01.09.2016 5 z 5

Hodně zajímavý příběh a nečekaný konec. Začátek mě moc nebavil, ale potom....přišlo něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout. Po každé jsem si říkala, dočtu tu "kapitolku" a odložím to, ale ne! :D Musela jsem číst dál, další stránku a další a další. Opravdu zajímavý román, zápletky, láska, odhodlání,... vše co bych u dobré knihy čekala :)

Nikolette
26.08.2016 4 z 5

Prvnich asi 200 stránek bylo podle mě o ničem, ale potom nastal zlom, který asi nebudu uplne popisovat abych nespoilerovala, a od té chvíle jsem hltala jednu stránku za druhou a hrozně mě kniha bavila. A ten konec se mi opravdu velmi, velmi, velmi líbil a když jsem knihu docetla měla jsem takový ten pocit, jako když toho chcete tolik říct ale vlastně nic říct nechcete(nevím jak jinak to popsat, ale určitě mně chápete).

Dodee
16.08.2016 5 z 5

Předem varuji ty, kteří knihu ještě nečetli, at v pohodě přeskočí můj komentář a jdou dál.

Takže, v první řadě bych chtěla říct, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Vážně mě dokázal děj totálně vtáhnout a knížku jsem během tří pracovních dnů měla dočtenou. Má v sobě vše co se od ní očekává - napětí, lítost, nenávist a vše se "nadpřirozeně" dostává z knihy ven a putuje přímo do vás. Opravdu, nikdy v životě bych si nemyslela, že se můžu takhle cítit jen díky knize. Čtete čtete a najednou zjistíte, že vlastně hlavní hrdinku litujete a v mém případě v zápětí nenávidíte. Abych se vyjádřila přesně - knihu bych rozdělila do třetin. V první třetině jsem byla zmatená a vážně litovala Nicka. V druhé třetině jsem vážně nenáviděla Nicka a litovala Amy. A v poslední třetině knihy jsem vážně, vážně ale vááážně nenáviděla Amy a litovala Nicka. U té poslední třetiny bych se ráda ještě pozastavila. Ale pro pořádek - nejsem žádný příznivce nevěry, fakt! Nenávidím jí stejně jako VY všichni. Jenže v tomhle případě - dobře jí tak. Jak se říká tady v Čechách "boží mlýny melou...". Za to co udělala dřív si to zasloužila. Ve finále kdo si hraje rok na něco co není a pak čeká, že když se ukáže v pravém světle jako nudná fádní nána, jí bude někdo milovat? Sakra jak já tu proradnou vypočítavou mrchu nenáviděla. Celou poslední třetinu knihy jsem pocitovala divný pocit v žaludku, že bych ji nejraději zabila i já. Vážně přála bych jí jen to nejhorší, za všechno co udělala a, ted se omlouvám všem feministkám - kvůli blbé nevěře (za kterou si defakto může taky sama). Konec knihy mě teda udivil. Nick se stal přesně tím "blbečkem", kterého z něj ONA chtěla mít celou dobu. Super. Možná, pro klid mé duše a zklidnění poněkud kolísavé nálady, bych ocenila happy end. Takže upřímně? Konec mě celkem zklamal. Ale né takovým tím způsobem - zklamal = nudil, zkazil celou knížku - ne, spíše tím způsobem - zklamal = sakra proč ta zasraná proradná vypočítavá mrcha nesedí v "teplácích". Takže asi tolik k této knize. Vysoké plus za to, že ve mě ještě ted vzbuzuje nenávist :) a malé bezvýznamné mínus za konec.

Petruse21
14.08.2016 4 z 5

Náhled do takového "normálního" manželství. Ti se hledali, až se našli. Knížka se četla dobře a ráda si přečtu další knížky od autorky. "Takhle se to musí dělat!"

Jeanik
13.08.2016 4 z 5

napínavy příběh, nečekany konec

Antoaneta
10.08.2016 4 z 5

Velmi pěkný příběh propracovaný do detailu,když se zdá že víte jak to vše bylo přijde zvrat a všechno je jinak.Za sebe mohu doporučit čte se dobře možná je to pro někoho trochu zdlouhavé ale to k tomu patří je třeba číst všechny detaily aby vám nic neuniklo vše je důležité:)Musím dodat že jako první jsem četla Dívku ve vlaku a ta se mi líbila o trochu více než zmizelá.

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha, a to rozuzlení jsem opravdu nečekala.

Vampirosa
06.08.2016 5 z 5

Zmizelá mi přišla do rukou až po Ostrých předmětech a Temných koutech. V kinech tou dobou už promítali film, ale já si příběh nechtěla přehrávat a upravovat podle něj. Tak jsem to kousla a podívala se na něj, až po dočtení knížky.. a ta je prostě dokonalá! Má teda pomalý (nudný) rozjezd, což může některé odradit, ale je třeba vydržet! Autorka člověka nechá ze začátku věřit, že Amy je chudinka a Nick hrozný hajzl a zločinec. Jenže holčička se postupně pěkně vybarví, až to pomalu (ale jistě) vyráží dech. Byla jsem až zoufalá, jak jsem se snažila vymyslet, co dělat, aby se Nick z té šlamastiky dostal. Ale je to mrcha mazaná! Tento příběh nikdy nezapomenu a budu tiše doufat, že na reálnou Amy nikdy nenarazím!

vikaa
02.08.2016 4 z 5

Jako první jsem viděla film, který se mi líbil a proto jsem sáhla po knižní předloze. Určitě nelituji, kniha se četla sama:-) A to, že jsem věděla, jak příběh dopadne mě kupodivu ani nevadilo. Určitě doporučuji.