Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4296 4296

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

pikoa
03.01.2017 5 z 5

Jednou za čas narazím na knihu, která mě překvapí...tím, že absolutně netuším, jak to dopadne. Stává se mi to velmi málo...pro mě 5 hvězdiček. I když Amy bych potkat nechtěla...velmi inteligentní psychopati jsou obrovsky nebezpeční!

beveron
01.01.2017 4 z 5

Brala jsem to jako oddechovou knížku. A nemela od ni zadne ocekavani. Recenze zde mi říkaly, ze prvni polovina nejspíš nic moc, druha bude stat za to. Bala jsem se podoby s Dívkou z vlaku, která pro me byla úplný lajdacky propadak. A ejhle, docela me to zdeptalo po te pocitove strance. Ano od druhe casti, kdy to vezme Amy do svých rukou, to ma vetsi spad a člověk jen sokovane kouká kam az je schopna zajit ale me se líbil i ten začátek. Ten popis vztahu, jak se kazdy na začátku víceméně pretvaruje, dělá se lepsim, ne bez si na pivo, me to vuuubec nevadi, nevadi ze ses tam a tam neukázal, nejsi pejsek, pres trochu mi to začíná vadit az po sakra me to vadi ... Ta přeměna vztahu i osobnosti mi lezla na nervy, asi stejne jako si lezli oni dva. Ruzne pohledy na stejne situace, kompromisy, ktere ale jsou jen ustupkem jednoho, presne jak to ve skomirajicim vztahu byva. Nakonec mi vadil nejvíc ten konec, asi bych se spokojila s obyčejnějším vysvětlením, mozna jen s manzelskou krizi, ktera preroste v neco vic... Samotny zaver mi zase pripomnel ten zacatek, lidi se proste chovaji jinak kdyz je v tom dite, jsou manzelstvi, ktera nefunguji dlouha leta a jen se pretvaruji, je tu prece dite.. Jestli na to chtela autorka poukazat...na tu absurditu... Tezko rict. Vulgarismy mi nevadily, nejak podtrhovaly zvrácenost jejího jednani.

oleg
01.01.2017 2 z 5

Tak tohle jsem nedala-nedočetla

olcab
30.12.2016 2 z 5

První třetina knihy rozvleklá nuda, nuda a ještě jednou nuda. Myslela jsem, že knížku odložím a nedočtu. Nicméně jsem ji dočetla. Toto dílo za thriller a bestseler nepovažuji, mám přečteno daleko více kvalitnějších thrillerů, které na sebe tolik neupozorňovali, jako tahle kniha. Takže dávám 2* jako odměnu sobě, že jsem ji dočetla.

Renatecka
29.12.2016 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček, dokonale napsané, promyšlené. Vůbec nechápu, proč se Dívka ve vlaku k tomuto dílu přirovnává, vždyť ani rozsahem, ani myšlenkou si ke Zmizelé nemůže přičichnout.

PavlaCouf.
28.12.2016 4 z 5

prvních 80 stránek jsem se nudila... pak se konečně něco dít...
bohužel první jsem viděla film, takže vím jak to dopadlo... ale tak mě konec knihy nenechal chladnou.... napínavý..překvapivý konec..super

KloboukPlzen
28.12.2016 5 z 5

Prostě super!

Tigergirl
26.12.2016 2 z 5

Tato kniha pro mě byla jedním velkým zklamáním.... Čekala jsem opravdový bestseller a kvalitu příběhu o jaké se všude mluvilo a psalo.... Realita? Do 3/4 knihy se nuda střídala s nadějí, že se příběh snad ještě rozjede a posune se někam dál... Dávala jsem knize šanci až jsem se tedy na cca 350 stránce dočkala nějaké akce... Námět jako takový je skvělý, jen to zpracování se moc nepovedlo. U knihy jsem se opravdu z velké části nudila a už se těším až se pustím do jiné, která mě dokáže opět vtáhnout do děje, tak že ji nebudu chtít odložit... Což se této knize rozhodně nepovedlo. Škoda.

alka1609
20.12.2016 4 z 5

Jak už psali ostatní, první půlka knihy nudná, myslela jsem, že ji odložím, ale nerada odkládám nedočtené knihy, tak jsem pokračovala a stálo to za to:-) Rychlý spád až do konce.

Anya636
18.12.2016 5 z 5

Naprosto genialni. Z aktualnich "bestseller thrilleru" rozhodne spica v zapeklitosti, a to ja rada. Prvni pulku jsem malem neprezila, ale od 300. strany dal uz to byla naprosta bomba. Nekolik dejovych zvratu a neocekavanych rozuzleni. Bala jsem se konce, protoze jsem se szila s obema aktery, ale i to autorka zvladla naprosto na jednicku. Tedy zaver famozni, z pohledu zeny ;D

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Sice už jsem viděla film, takže to pro mě nebyl takový šok, ale stejně... smekám, musím si od autorky rozhodně ještě něco přečíst.

Kokesar13
11.12.2016 odpad!

Nechápu, jak se může tato kniha přirovnávat k Dívce ve vlaku?! Dívku ve vlaku jsem slupla jak malinu a doteď je to moje nejoblíbenější knížka. Moc jsem se na Zmizelou těšila, ale... neuvěřitelně mě zklamala. Začátek byl zajímavý a pak to byla nuda nuda nuda a nakonec hrozná nuda. Po první polovině knihy jsem si řekla, že teď už to určitě přijde (jak většina čtenářů říká), ale podle mě to bylo horší a horší! Konec mi připadal úplně padlý na hlavu. Postavy nesympatické a zbytečně dlouhá kniha.
No, promiňte, ale tahle kniha je asi zatím to nejhorší co jsem četla. A já se tak těšila! :-(

Terrez93
11.12.2016 3 z 5

Když jsem slyšela jaká je to super bomba knížka, tak jsem se teda taky rozhodla,že si ji přečtu...a teda musím říct, že první polovinu knížky jsem se vážně trápila, nešlo to číst,usínala jsem, nemělo to spád, až jsme myslela,že ji nedočtu... ale kousla jsem se a dočetla musím říct, že druhá polovina o 10000%lepší..;) ale znovu už asi číst nebudu, zase taková bomba to není

chlo0opek
09.12.2016 4 z 5

Řádně zamotaná kniha, které za mě rozhodně nechybělo napětí, rozmanitost různé viny, i zvratů, nevšední příběh, místy možná už trochu přehnané, ale přesto stále velmi dobře promyšlené. Co mě trochu překvapilo u sebe samého, tak bylo to, že mi vadilo použití hodně vulgárních výrazů - normálně s tím nějak problém nemám, ale nějak mi to zde nesedělo, že by to mělo být použito v takové míře. Dokonce jsem (ač jsem vlastně ani nevěděl, kdo knihu napsal), uhodl, že to byla žena, protože jsem si říkal, že to by si muž dovolit nemohl, protože by ho za to ženské čtenářky jistě odsoudily... Ale co mi stejně nejvíc vadilo, byl závěr - zkrátka jsem myslel, že s tou lidskou hyenou to nedopadne tak, jak to dopadlo, že se prostě závěr mnohem více vygraduje (že by opět trochu ovlivněno tím, že to psala žena?;)).

Zuzana08
09.12.2016 5 z 5

Začátek se mi zdál zdlouhavý a trochu nudný. Ale po sté stránce, jsem se od děje nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Konec jsem čekala asi trochu dramatičtější, než pouhé smíření se s osudem :-)
Ač vyprávěno ze dvou pohledu a dějem napřeskáčku, v knize jsem se snad orientovala snadno. Psáno (alespoň pro mě) čtivě a lehce.

dany512
08.12.2016

Tak teda nevím... měla jsem v úmyslu si knížku koupit, ale stáhla jsem si ukázku a udělala jsem dobře. Nedokázala jsem se těma pár stránkama prokousat. Nezáživné, bez šťávy. Dobrá knížka musí jednoho chytit hned od samého začátku. Paní autorko, je mi líto, ale palec dolů.

Val
02.12.2016 4 z 5

Tak nevím..... Jako první mě napadá věta : Mnoho povyku pro nic . Knihou jsem se nemohla prokousat a většina postav mi vyloženě drásala nervy. Nebylo komu fandit, nebylo koho litovat. Konec děsivý . Asi jsem čekala víc .

AdaVinculin
27.11.2016 4 z 5

Zacala jsem cist a az po case jsem si uvedomila, ze jsem.kdysi davno videla film, ktery jsem si uz moc nepamatovala.. Diky tomu jsem ale vedela, ze to bude narez a precetla jsem rychle.. Jinak bych se asi prvni polovinou knizky prokousavala dost dlouho...

Lenka8418
26.11.2016 4 z 5

Skvělé, jen mi čtení "kazilo" to, že jsem viděla nejdřív film, takže jsem měla při čtení před očima scény z filmu

haski
21.11.2016 2 z 5

Nebyl to žádný velký zázrak, Konec byl trochu lepší, ale celkově nim moc.