Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351984/bmid_zmizela-v-mlze-UlD-351984.png 4 1689 1689

Josef Bergman série

Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

Prateri
07.12.2019 4 z 5

Pěkná detektivka od Michaely Klevisové. A zase - nejdříve procházíme téměř opuštěnou vesničku v Norsku za polárním kruhem, potkáváme se se zbytkem obyvatel i rybáři na dovolené, a protože se jedná o detektivku, tak čekáme, kdy se zločin objeví na scéně. A on se objeví. A co na to český kriminalista na dovolené? Fakt dobrý, čtěte.

nicoolka25
25.11.2019 4 z 5

První kniha od autorky a líbila se mi.

Simstr
18.11.2019 5 z 5

Nemám co dodat, skvělé jako obvykle. Jsem velký fanoušek paní Klevisové. Krimi s nádechem Skandinávie. Výborné.

Nestorkea
14.11.2019 4 z 5

Ze začátku mi trvalp, než jsem se začetla, měla jsem hokej v postavách. Pak ale přišel zlom a četlo se mi moc pěkně.

*"Já myslím, že si to nepotřebuje pamatovat," namítla pomalu Bente a opatrně položila na podnos další obložený chléb. "Pro něj je důležitý, že to žije teď." *

kokosek
30.10.2019 4 z 5

A zase dobrá česká detektivka. A to jako, že fakt dobrá. A ještě ke všemu se to odehrává na severu, takže lze srovnávat s dnes tak populární severskou krimi. A tahle kniha to snese. Jen je to opravdu detektivka a ne nějaký thriller. Žádnou super akci nečekejte, jen poctivé detektivní pátrání a k tomu slušný popis Norska a okolí.

Roberta
12.10.2019

Docela OK, ale dávám přednost tomu, když se český kriminalista pohybuje v českém prostředí. Jinak hrozí taková jako kostrbatost...Prostě Bergmanovi svědčí místní luhy a háje.

hzd
04.10.2019 3 z 5

První přečtená knížka od této autorky. Četla se hezky, líbilo se mi prostředí, kde se odehrávala.

kopretina21
02.10.2019 5 z 5

Poklona paní spisovatelce. Velice čtivé, výborně vykreslená charakteristika jednotlivých postav, napínavé až do konce. Moje první knížka od autorky.
Až žasnu, že je to dílem české spisovatelky.
Ráda se vrhnu na další.
Vřele doporučuji.

princesse
16.09.2019 5 z 5

U mě dobrý ... Kniha se mi moc dobře četla. Moje druhá od této autorky a určitě si přečtu i další. Prostě mě to baví. Pro mě příjemný styl psaní. Pohodové čtení, jsem ráda, že jsem Michaelu Klevisovou objevila.

kuruteku
16.09.2019 4 z 5

Josefu Bergmanovi se nechce domů a autorce opustit cizokrajný motiv. Tak jsme se ocitli na rozhraní Norska a Finska, trochu se dozvěděli o Sámech (ale o nich jsou jiné detektivky). Četlo se to dobře, tvorba Klevisové je sice trochu schématická (mladá žena, stará žena, rozpadlé rodinné vztahy, sem tam kočka, příroda a Josef Bergman), ale nečtu-li jednu knihu za druhou, dá se to unést. Taková odpočinková četba na tři dny, neurazí, trochu pobaví.

Lejdus
09.09.2019 3 z 5

Vlastne nevim, co si o knize myslet. Detektivni pribeh byl zajimavy, ale dost mi to pripominalo zahranicni namet knihy Naposledy se ohledni. Podobna zapletka, jen se tedy vrazdilo. Uprimne se mi popisovani krajiny, jak je to tam uzasne, nelibilo. Asi jsem to autorce neverila a spis mne to behem cteni rusilo. Jinak vcelku slusna detektivka a poutavy pribeh.

Jiitush
07.09.2019

Tohle podle mě není detektivka, když se prvních padesát stran jen popisují vztahy a charakteristiky postav v malé vesničce a vražda nikde ... Bohužel mě to nezaujalo a knihu jsem odložila...

Vik40
05.09.2019 4 z 5

Dvěma slovy - hezky napsáno.
Rád jsem četl, těšil jsem se na další část knihy, když jsem knihu odkládal. Dobře promyšlená zápletka, určitě úžasné líčení severské přírody.

Marčullkas
01.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a kniha se mi líbila. Nic nebylo přitažené za vlasy. Kniha se mi četla dobře a příběh měl zaujal.

knihovniceS
23.08.2019 3 z 5

Michaelu Klevisovou mám ráda. Její knihy, které jsem zatím četla se mi líbily, ale tato mi nějak nesedla. Nemohla jsem se začíst, stále jsem se ztrácela v ději a v postavách. V polovině jsem knihu zaklapla a dost. Je mi líto, tentokrát dávám jen 3 hvězdy ... Asi je vina ve mně, věřím, že dalším čtenářům se kniha bude líbit ...

sabca
12.08.2019 4 z 5

Kniha se mi četla moc dobře. Je pravda, že na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav. Krásně byla popsaná příroda v Norsku a myslím si, že i tato detektivka Michaeli Klevisové stojí za přečtení. Doporučuji

Jessie26
25.07.2019 3 z 5

Kniha je na můj vkus taková vlažná. Prolíná se v ní hodně životů, hodně příběhů, je přehledná ale od určité chvíle taková jasná. První stránky jsem četla s nadšením a s obrovskou zvědavostí, ale čím víc stránek jsem obrátila, tím méně napínavou se pro mě kniha stávala.
Shrnutí: Znám určitě nápinavější deketivky, ale dejme tomu že tahle nenudila...

ladyka
23.07.2019 4 z 5

Mé první knize od spisovatelky dávám slušné 4*. Na plný počet mi zápletka přišla trochu překombinovaná, pojetí místy polopatické a "ukecané". I tak se mi knížka četla velmi dobře a líbil se mi autorčin styl. Proto se zas ráda někdy pustím do další autorčiny knihy.

Jordyz
12.06.2019 4 z 5

Četlo se krásně. Na autorce mám ráda, že všechny postavy jsou komplikované, komplexní a uvěřitelné. Za mě paráda, odpočinkové čtení.

vyvodka
06.06.2019 3 z 5

Pokud srovnám tuhle knížku s dalšími detektivkami Michaely Klevisové, tak ji řadím mezi ty slabší. Četla se dobře, místo, kde se detektivka odehrávala bylo zajímavé. Rozuzlením jsem byla trošku zklamaná. Je to takové dovolenkové čtení.