Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486756/bmid_zmizela-v-mlze-Htm-486756.jpg 4 1685 1685

Josef Bergman série

Severská krimi v českém provedení od držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku. Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

MišuleP
29.01.2022 4 z 5

Poutavý příběh, plný zvratů.

Kexina
26.01.2022 3 z 5

Rozhodně nejslabší kniha série. Sice oceňuji, že autorka pokaždé využije úplně jiné prostředí, ale tohle byla spíš nuda.

Ada0004
23.01.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Po této detektivce mi přijde jako česká Camilla Läckberg- čte se jedním dechem, není to krvák a hlavně mě baví příběhy postav. Milé oddychové počtení. Těším se na další.

loskatos
11.01.2022 3 z 5

To lepší z děl s inspektorem Bergmanem. Rozhodně se mi to líbilo víc, než knihy s dějem v Čechách.

veriszv
09.01.2022 5 z 5

Nejsem odborník, ale knihy Michaely Klevisové na mě působí spíš trochu jako psychologické romány s detektivní linkou než čistě detektivky. A asi i proto mě tolik baví, ale pro ty, kteří chtějí jednu akci za druhou to asi úplně nebude. Mě baví, to pozvolné odhalování všech skutečností a vykreslení atmosféry a prostředí. A taky mě baví, že se nejedná o žádné krváky, protože ty já fakt nemám ráda.

Takže pokud máte u detektivních příběhů stejné preference jako já, tak Michaela Klevisová je to pravé!

jasnyj
07.01.2022 4 z 5

Autorce se nějak zalíbilo v cizině (jednou Holandsko, nyní Norsko) a popisuje vztahy, život a místo až moc podrobně v prvních několika kapitolách. Sice prolog byl dobrým startem, jenže pak to byla celkem nuda. Poté co se na scéně objevil Bergman začala být knížka zajímavější a od půlky měla slušný spád.
Snad při návratu do naší země bude opět další detektivka s Bergmanem svižná už od začátku :)

cucik14
01.01.2022 3 z 5

Moje první detektivka od Klevisové a nevím, jestli od ní někdy zkusím něco víc. První cca třetina knihy víc rozebírá prostředí a vztahy osob, než nějaké detektivní pátrání. Poté se to zlepší, ale určitě to není nic, co bych potřebovala číst znovu. Tři hvězdičky :)

petronella1
19.12.2021 4 z 5

V pořadí pátá přečtená kniha od paní Klevisové, zatím určitě nejslabší.

Martiiiik
10.12.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, jen mi asi opravdu nesedí, když český autor umísťuje děj knihy do vzdáleného prostředí, na to si můžu přečíst severskou krimi... Na druhou stranu je autorka výborný vypravěč a celý příběh měl zajímavou zápletku.. Líbí se mi, když to vlastně zpočátku vypadá na úplně jiný příběh než z toho na konci je :-) Ale už by se mohl Josef Bergman přestat toulat po světě :-D Těším se na další knihu :-)

IHT
09.12.2021 4 z 5

Je docela skoda, ze dily s rozumnou detektivni zapletkou a peknymi dedukcemi se odehravaji v cizine, kde je detektiv Bergman na dovolene. Skoro to vypada, ze doma vysetrovat moc neumi (resp. se nechava rozptylovat ruznymi forenznimi stopami a nespoleha jen na svou intuici). :)
Celkove se mi to docela libilo, byt musim uznat, ze obcas ten text trochu drel - napriklad konkretni slepe ulicky byly prilis okate (papir s cisly - vazne pocet slov/znaku v kapitolach? takhle to autori delavaji? a kdyz jich je malo, zpetne doplnuji vatu?), slangovy termin "nakrmit bednu" strcila autorka do ust nekolika postavam, prestoze existuje rada jinych obratu, ktere by sly pouzit a podobne.
Take me potesilo, ze se Bergman na stara kolena dokazal naucit anglicky. V Holandsku jeho anglictina pry byla mizerna a "musel" mluvit nemecky... ;-)

dam si chvilku pauzu, ale urcite se k autorce vratim :)

Babo
08.12.2021 4 z 5

Další pátrání po vrahovi . Další příjemné čtení . V Norsku jsem nebyla,tak aspoň takhle. Drsná příroda,lidičky se svými problémy , radostmi i starostmi. Tak jak to umí paní Klevisová. A je jedno jestli se příběh odehrává v Praze nebo v malé norské vesnici.
Každé místo má svá specifika,ale lidé jsou vpodstatě všude stejní .

Lucissia
05.12.2021 3 z 5

Dočteno, abych měla Klevisovou komplet. Ano, nebylo to špatné, přesto mám raději detektivky, které se odehrávají u nás. :-)

mi-380
27.11.2021 4 z 5

Příště se sejdeme na severním pólu? Autorka kriminalistu Bergmana vytrvale vzdaluje od Prahy. Nejdřív na předměstí, pak na venkov, ani to nestačilo, následoval holandský ostrůvek a teď jsme v rybářské osadě na úplném severu Norska, nedaleko finských a ruských hranic. Dlouho mi nebylo jasné, proč mě ten rozvláčný styl přitahuje, v studeném Syltefjordu mi to došlo. Inspirace Theorinem? Ano či ne, tyhle důkladné vstupy do životů zúčastněných postav mě baví, stejně jako upozaděné nenápadné pátrání a tichý svět poloopuštěných sídel. Obvyklý počet autorčiných významných postav je 18, tady jsme ve vylidněné vesničce, takže počet se snižuje na 16, i tak jsem si pro jistotu během prvních kapitol udělal jejich přehled. Spokojenost, těším se na šestý Bergmanův případ.
85 % (zatím 933 hodnotících s průměrem 83 %).

Po krátkém váhání si objednal kafe a sobí hamburger s ananasem. Rád na cestách experimentoval s jídlem a takhle výstřední kombinaci prostě nemohl nevyzkoušet.

P.S.
Když se před rokem a půl vrátil ze stejných míst kamarád Bohuslav, vyprávěl, jak ho dva ruští rybáři pozvali na vodku. Po jeho otázce na počet dovezených lahví, dostal odpověď: „Sórok“.

vlastus52
16.11.2021 3 z 5

Za mě nic moc. Podle mě prvních sto stran - nuda, pak se to celkem dalo, dočetla jsem. Četla jsem i lepší.

Mirin1349
16.11.2021 4 z 5

Celou dobu jsem si musela připomínat, že nejde o skandinávského autora. Klobouk dolů, prostředí bylo vykresleno naprosto věrně a příběh byl také zajímavý, leč v něčem předvídatelný. Postava Bergmana mi ale v tomto díle přišla tak trochu jako zjevení. Nejsou snad severské země a obzvláště vesnice na konci světa proslulé tím, že si nikoho moc blízko nepustí? Bergman tu vlastně suploval práci norské policie a neměl problém z kdekoho vyzvědět všechny dostupné informace. Jestli chtěla autorka napsat knihu z cizích krajů, nic proti tomu nemám, ale mohla to udělat mimo Bergmanovu sérii.

JaKa1974
11.11.2021 5 z 5

Za mě super, čtivá a napínavá detektivka. Je to moje druhá kniha od autorky. Těším se na další.

Péťa1950
06.11.2021 3 z 5

Lidé, kteří se na krátkou dobu sešli na stejném místě v Norsku. Starousedlíci a na druhé straně rybáři na lovu. Jejich charakteristiky, životní osudy a vražda a její řešení. Poklidně probíhající vyšetřování do kterého je zapojen český detektiv Bergman. Další ze série knih o tomto detektivovi. Doporučuji čtenářům, kteří nemusí mít v příběhu příliš brutality.

dzeta
22.10.2021 2 z 5

Knížka mi moc nesedla, ale dočetla jsem si. Hezký popis prostředí a přírody. Určitě zkusím jiný díl série.

PetiJelinkova
10.10.2021 5 z 5

Mám ráda severské detektivky od cizích spisovatelů a popravdě jsem měla trochu strach, jak se mi bude líbit detektivka od české spisovatelky, která se neodehrává v Česku, ale za mě teda vážně super. Navíc se mi moc líbilo autenticky popsané prostředí norské vesnice a jeho okolí.

Páájinka
09.10.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Klevisová se zlepšuje každou knihou.