Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486756/bmid_zmizela-v-mlze-Htm-486756.jpg 4 1688 1688

Josef Bergman série

Severská krimi v českém provedení od držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku. Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

Klára90
12.04.2021 4 z 5

Tak v tomto dílu jsem až do závěrečných indicií vůbec netušila, kdo by mohl být vrah. Vyprávění bylo pozvolné, ale napínavé. Vygooglila jsem si fotky vesnice pro lepší představivost a pak už se jen nechala unášet dějem a fantazií. Nicméně od paní Klevisové se mi přece jen více líbí knížky z českého prostředí. A taky už bych vyšetřovateli Bergmanovi přála klidnou dovolenou bez vražd :)

čuřil
12.04.2021 3 z 5

Opět se knížka dobře četla, jen to bylo tentokráte takové zdlouhavé. Spousta postav a přišlo mi, že hlavní děj je smrsknut do krátkého úseku na konci. Ale jinak v pohodě a určitě budu s touto spisovatelkou dále sledovat příběh hlavního hrdiny.

munka
04.04.2021 4 z 5

Pribeh má tentoraz zaviedol do nórskej dediny, kde trávi Bergman dovolenku. A aká by to bola dovolenka bez vraždy. Bergman stojí pred dilemou, vyšetrovať alebo nechať tak. Detektiv sa v ňom nezaprie, a tak spolu s ním patram a tipujem kto je vrah. Doporučujem. Teším sa ďalšiu knihu.

Mateo67
03.04.2021 4 z 5

Divoké prostředí norského mořského pobřeží, místní lidé i různorodá směsice cizinců odkudkoli, mezi kterými nenajdete vedlejší postavy. Je až neuvěřitelné, co všechno se autorce podařilo vměstnat do děje jedné knihy. A přitom u všech postav jde do hloubky, nic není líčeno povrchně, všechny dějové odbočky se nakonec ukážou jako důležité. Hledání vraha není zdaleka to hlavní, čtením získáte několik bonusů - netradičními reáliemi počínaje či výborně propracovanými a vesměs příjemnými! postavami konče. Povedený příběh, knihy autorky zrají jako víno.

sahha
29.03.2021 5 z 5

Asi jsem začala být závislá na knihách paní Klevisové. Už pár týdnů jiné nečtu a je mi s nimi dobře...
Tato se mi moc líbila a nešlo se od ní odpoutat. Byla napínavá, čtivá a... chytrá. Takže doporučuji a těším se na další..

Janadvorackova
22.03.2021 4 z 5

Vražda v severském hávu. Polární den, téměř neobydlená vesnička, rybáři a zbytky někdy divných místních obyvatel :). A je zaděláno.
A když tam na dovču odjede český kriminalista, jehož myšlenkové pochody "ne, nebudu tady řešit vraždu, jsem na dovče... dobře, tak zjistím ještě tohle a pak už končím..." byly okouzlující.
Ta kombinace mě baví. Od naší autorky o to víc.

smardice
13.03.2021 5 z 5

Mé první seznámení s Josefem Bergmanem, který si jako cíl dovolené k rybaření vybere "poklidné" městečko v krásné a drsné destinaci za polárním kruhem. Ale protože je tělem i duší kriminalista, tak místo ryb chytne zcela jiný úlovek. Napínavé, skvělé popisy krajiny i postav.

harena
05.03.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka naší spisovatelky. Ta nás pomalu seznamuje se všemi postavami, kteří žijí ve vesničce u norského fjordu vysoko za polárním kruhem. Český kriminalista Bergman sem odjel na dovolenou a užít si chytání ryb. Když pak ale objeví mrtvolu, začne na vlastní pěst, vedle místní policie, pátrat po vrahovi. Snaží se pochopit vztahy mezi lidmi, hledá spojitosti a rybaření na chvilku odkládá. Pátrání se střídá s popisy tiché, nehostinné krajiny, která je ještě netknutá civilizací, ale hrozí, že i tomu bude konec. Kniha se mi moc líbila, parádně navozená atmosféra, Bergman je úplně obyčejný policista a vrah není psychopat. Užila jsem si pěkné čtení.

micha-ella
03.03.2021 3 z 5

Až do strany 100 jsem se těžko orientovala ve vztazích množství postav, ale knížku jsem neodložila a pak už se mi docela líbila. Prostředí příběhu bylo podobné jako v knížce Norské děti (Hana Roguljič).

Alto98
02.03.2021 4 z 5

Dobrá klasická detektivka. Fajn vykreslení prostředí i postav.

Delphín
25.02.2021 5 z 5

Další naprosto senzační počin od skvělé autorky, která nás tentokrát zavede do krásných končin Norska, s jejímž popisy si nádherně vyhrála. Vystupují zde dost zajímavé postavy, jen bych některým dal trochu víc prostoru. Jinak ale pecka, čtivá detektivka, rozhodně se ale nejedná o žádný krvák. Každý detail zde má význam (jak vám časem dojde) a vy společně s Bergmanem postupně luštíte složitou záhadu. Fakt perfektní kniha po všech stránkách. Nebyla pasáž, která by mi vadila nebo naopak chyběla.

Lumír23
22.02.2021 4 z 5

Další perfektní kniha od autorky, mrzelo mě šílených popisů, na můj vkus by stačila část, těšil jsem se na tajemství školního sklepa a doufal v pořádnýho lososa pro Bergmana... a ono nic. Tak proto hvězda dolů.

wooloong
20.02.2021 4 z 5

Ani na dovolené v Norsku nemá Josef Bergman chvilku klidu od vražd a místo, aby lovil lososy a zúročil tak drahý lovecký lístek, musí lovit zločince za své méně schopné norské kolegy. Ten konec mohl být trochu dotažený, jinak příjemně vysoko zvednutá laťka z prvních knih stále drží na svém místě. A co ten sklep? Působil tak tajemně a strašidelně ...

Pavlína197
16.02.2021 5 z 5

Knížka mě pěkně vtáhla do děje. Mám ráda ( slovy Bergmana) ,,tohle postupné odkrývání pravdy, rafinované míchání intuice, dedukce a náhody". Žádný krvák, přesto napínavý děj, krásná severská krajina, zajímavé postavy, překvapení v odhalení vraha... Vážně pěkná detektivka, navíc česká, trochu mi připomíná Agathu Christie. Určitě si přečtu další.

ElleNora
07.02.2021 4 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla, ale musím přiznat, že někdy mi připadal děj trochu zdlouhavý. Zato jsem si ale užívala popis nádherné přírody a ticho okamžiku, ze kterého téměř mrazilo.
Zajímalo by mě, jak se vše nakonec uzavřelo a jak pokračoval život některých postav.

majavcelicka
03.02.2021 5 z 5

Kniha se četla s naprostou lehkostí, na začátku jsem se trošku ztrácela, o kom, že to vlastně je. Ale jinak velice zajímavý příběh. Jen mi trošku zklamal konec, kde se sáhodlouze vysvětlovalo co a jak bylo a co dotyčnou osobu k tomu vedlo. Přiznám se, že skoro do konce jsem podezřívala jednu z kladných postav a trošku mi to zklamalo, že to nebyla ta daná kladná postava. Ale to je můj problém, že jsem se na ní upnula. Byla to moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední, rozhodně v budoucnu od ní přečtu další, opravdu mi kniha bavila a vřele doporučuji.

PetikH2O
24.01.2021 4 z 5

Do nějaký 70. strany jsem se nemohla pořádně zakousnout, ale pak se to rozjelo a zakousla bych se i do toho sobího hamburgeru s ananasem. :D

marcela8908
13.01.2021 4 z 5

Tyhle knížky se čtou velmi dobře, prostě prima čtení. A změna prostředí s krásným popisem drsného prostředí tomu ještě přidá něco navíc.

ElCondor
04.01.2021 4 z 5

Velmi čtivé, solidně vykreslené charaktery postav i prostředí, nicméně se mi zdál příliš dlouhý úvod (než došlo ke zločinu).

mfajmanova
29.12.2020 4 z 5

Další knížka od Michaely Klevisové, která se výborně četla. Poutavý, napínavý příběh a krásně vykreslené postavy a osudy i mimo kriminální zápletku.