Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486756/bmid_zmizela-v-mlze-Htm-486756.jpg 4 1689 1689

Josef Bergman série

Severská krimi v českém provedení od držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku. Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

mataj
16.12.2020 5 z 5

Sérii Josefa Bergmana čtu popořadě a musím říct, že je díl od dílu lepší. Zmizela v mlze se mi zatím asi líbila úplně nejvíc (tak doufám, že další, které mě čekají, budou mít stoupající tendenci). Opět krásně vykreslené prostředí vesničky za polárním kruhem v norském fjordu. Velice povedená charakteristika postav (a musím říct, že konečně mi bylo víc postav sympatických než to bylo v předchozích knihách) a hezky vystavěna zápletka. Nemám co bych vytkla - snad jen jakoby nedotažený závěr (máme sice vraha a jak to všechno bylo ale jak to nakonec skončilo s ostatními ...?). Takže se těším na další díl a mohu jen doporučit.

Eicherik
10.12.2020 4 z 5

Chválím opět pěkně vykreslené a navzájem se nepletoucí postavy. Jen děj byl tentokrát trochu překombinovaný. A těším se na návrat do Česka, konkrétně do Beskyd.

Melanka
06.12.2020 3 z 5

Dobrá detektivka. Pěkně se četla, nebyly tam žádné schválnosti, taková odpočinková četba.

Annannas
04.12.2020 3 z 5

Byla to pěkná detektivka, ale pro mě zatím nejrozvleklejší. Bylo tam už nějak moc "omáčky. Jsem zvědavá na další, ale musím si dát chvíli od Paní Klevisové pauzu.

Layyen
02.12.2020 5 z 5

Severská detektivka od Naší autorky, všechna čest, slušný popis místa, promyšlená zápletka, kdo má rád věci od Larse Keplera, Jo Nesbe a tak.. Určitě bude potěšen :)

Faila
15.11.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, promyšlená, se sympatickými a dostatečně propracovanými postavami. Nebylo to nijak překombinované, všechna rozuzlení dávala smysl. Kniha měla navíc spád, děj se příjemně linul, ani pomalu a ani příliš zběsile.

VerčaFF
09.11.2020 4 z 5

Nečekaně dobrá detektivka

m_martina
02.11.2020 5 z 5

Detektivky od paní Klevisové mám ráda. Hezky se čtou a mají příjemnou, poklidnou atmosféru. Doporučuji.

martineden
27.10.2020 5 z 5

Možná trošku překombinované, ale pořád velmi dobré! Úplně jsem dostala chuť se do Norska podívat!

Niu
25.10.2020 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil. Moc děkuju autorce za zasazení příběhu do nehostinného severu; strašně se mi líbí popisy míst a tajuplné historie, které dané místo provází. Myslím, že teď bych takovou krajinu nikoho brala. A navíc bývá teď celkem často mlhavo ... :o) U předchozího dílu jsem zmiňovala trošku podobnost s anglickými detektivkami a teď ještě doplním, že tam vidím i nádech islandských detektivek Indridasona. Plyne to tak poklidně, ale pár děsuplných okamžiků se tam najde. Chápu to tak, že pohled na tamní policejní práci je dosti upozaděný s ohledem na fištróna Josefa Bergmana. Jen mi ke konci trochu chyběly informace o rodině psychosomatičky (otec, matka), jak to s nimi dopadlo, i s Katrine samotnou.

Arwen777
22.10.2020 4 z 5

Velice milá změna proti současným thrillerům, které v každé kapitole lámou žebříčky v akčnosti.
Toto je klidné vyprávění, kde ve vyšetřování hraje hlavní roli rozplétání osudů a mezilidských vztahů. Vyšetřovatel není superhrdina, ale naopak hloubavý typ s pochopením pro lidské pohnutky. Tentokrát řeší vraždu, ke které se nachomýtnul při své dovolené v Norsku ve vesničce daleko za polárním kruhem.
Krásné popisy přírody a psychologie postav jsou devízami této české autorky. Milé čtení, pokud se to o detektivce dá říct.
Posloucháno jako audiokniha.

Vilma232
20.10.2020 3 z 5

Naposloucháno. Velmi zajímavý popis života v odlehlých končinách. Velice dobře popsané postavy, jeden by je úplně viděl.... ale pro detektivní příběh moc dlouhé čekání na jakoukoliv akci

Dadulina
18.10.2020 4 z 5

Moc mě bavily popisy místní přírody. Měla jsem pocit, že bydlím vedle Bergmana v karavanu. Trošku jsem tušila vyústění, ale na zážitku mi to neubralo.

Janík61
22.09.2020 2 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se docela dobře, takové vyprávění s "detektivní" zápletkou. Neurazila, ale úplně mě nenadchla.

Evka27
21.09.2020 3 z 5

Příjemné čtení, Norsko miluji a dovedu si jako chladnomilec představit, že bych tam žila, třeba v Alesundu. Vůbec mě na rozdíl od Kopretiny aj. nepřekvapuje, že se tam v pohodě domluvili anglicky, taky jsme neměli problém, ať jsme mluvili s teenagery nebo důchodci. Ale zpět ke knize, podle mě byla dost v závěru nedotažená.

borupet
13.09.2020 5 z 5

Velice zdařilé, neotřelá zápletka v civilizací málo dotčené norské přírodě. Příběh má spád, dokonale vykreslená psychologie postav (typické pro autorku) mu vůbec neubírá na intenzitě a knihu prostě není možné odložit.... Skvělé.

Swiss
10.09.2020 5 z 5

Líbí se mi pomalé vyprávění ve kterém se seznámím s postavami a jejich vlastním pohledem na události. Oceňuji, že autorka nikdy nesklouzne k dnes tolik moderní brutalitě. Popíše strašidelný temný sklep ve kterém by se toho mohlo tolik stát a pak... Sakryš, to jsem se rozepsal jako Alex! Abych tak i nedopadl....

simona g.
03.09.2020 5 z 5

Už X-tá kniha téhle autorky a spokojenost. Líbí se mi její styl, kniha frčí, má spád, nápad, je prima. Už se těším na další.

haWranka
01.09.2020 4 z 5

Za mě opět spokojenost. Líbí se mi ten pomalý způsob vyprávění, odhalování niter jednotlivých postav. Žádné velké drama se nekoná, ovšem to neznamená, že člověk není napjatý a nestrachuje se o osud postav. Určitě se pustím i do dalších případů detektiva B.

Booksaddict
29.08.2020 3 z 5

Zmizela v mlze je moje první přečtená kniha od "královny české detektivky" a asi jsem náročný čtenář, ale mně to moc nebavilo. K nalezení těla došlo až na 80.stránce, takže jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem přece jen chtěla vědět, jak to dopadne. Vraha není podle mého názoru možné z pohledu čtenáře vypátrat a celé je to moc popisné (což autorka umí moc dobře) a vleče se to jak týden před výplatou. Nejsympatičtější postava za mě určitě Bente :) Zkrátka klasická nedělní detektivka na ČT1.