Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486756/bmid_zmizela-v-mlze-Htm-486756.jpg 4 1689 1689

Josef Bergman série

Severská krimi v českém provedení od držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku. Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

Anna27
12.08.2020 4 z 5

Má první kniha od autorky. Příběh i postavy jsou rozhodně zajímavé, ale spíše než detektivkou bych to nazvala psychologickým románem. Přišlo mi to takové táhlé, žádný zvrat, překvapení, ale určitě stojí za přečtení.

Kopretina_aku
11.08.2020 5 z 5

Velmi zdařilé. Nebudu zde polemizovat, jak je možné, že všichni uměli skvěle anglicky nebo proč byl český kriminalita o hodně napřed před místními. To není nic, co by mi vadilo. Kniha se četla skvěle, líbilo se mi prostředí opuštěné norské vesničky a přírody kolem včetně aktérů příběhu. Nejde o žádnou detektivku plnou násilí a krve, ale především o mezilidské vztahy, takže většina lidí už před vyvrcholením zná pointu, ale to vůbec nevadí.

kytarka
10.08.2020 5 z 5

Český vyšetřovatel Bergman zavítá do Norska na rybářskou dovolenou. V městečku kde se nachází se najde oběť násilného činu. On shodou okolností objeví mrtvolu. Z počátku se nechce míchat norským kolegům do práce, čin ho nenechává však chladným a začne na vlastní pěst pátrat co se stalo.
Má druhá kniha spisovatelky a opět mě příběh a pojetí zpracování bavilo. Velmi dobrá detektivka.

sarka8521
10.08.2020 3 z 5

Detektiv Josef Bergmann tentokrát v Norsku. Literárně se mu tam podle mého soudu vedlo o něco lépe než v Čechách.

janina66
23.07.2020 4 z 5

Děj další knihy je opět umístěn do ciziny, tentokrát do Norska, kde Josef Bergman tráví dovolenou na rybách. Děj je trochu svižnější. Opět spousta postav a jejich tajemství. Velice čtivé. Hodnotím lépe než Ostrov šedých mnichů.

emilieselden
18.07.2020 3 z 5

Trošku pomalejší detektivka ze zajímavého prostředí. Akorát mi přišlo zvláštní, že i důchodci z takových odlehlých míst se v pohodě domluví anglicky.

Greenfingers
17.07.2020 4 z 5

Již jsem si zvykl, že autorka ve svých románech s detektivní zápletkou klade důraz především na vykreslení charakterů jednotlivých postav a motivů jejich počínání. Dá se říct, že tohle je její silná stránka.
Životy lidí obývajících nehostinné končiny kdesi za polárním kruhem popisuje Michaela Klevisová velmi hodnověrně, stejně tak působí i kriminální zápletka. Vše je zasazeno do drsné, ale přitom nádherné, člověkem zatím nezdevastované přírody.

Radka1911
12.07.2020 4 z 5

Poklidná, mírně rozvláčná detektivka odehrávající se v prostředí norského fjordu, v hlavní roli s českým vyšetřovatelem plánujícím si zde strávit rybářskou dovolenou.

tonysojka
10.07.2020 5 z 5

Severská detektivka vyprávěná českým neotřelým způsobem. Bez potoků krve, bez detailních popisů brutálních vražd, bez krkolomných zápletek. Pomalé vyprávění, podrobné popisy charakterů postav, detailní rozbory jejich vztahů a chování. Zločiny jednoduché, motivy banální,jako v životě. Žádné senzační odhalení se nekonají.
A přesto, pro mne sice pomalé a náročné čtení, ale v záplavě severských krimi, či detektivek z jiných zemí, velmi osvěžující.

tami1
07.07.2020 5 z 5

Tak tentokrát se náš známý detektiv ocitá na rybářské výpravě za polárním kruhem, až v dalekém Norsku. A jelikož by se v odlehlé osadě mohl trošku nudit, osud mu přihraje jednu čerstvou vraždičku.
Příběhy kriminalisty Bergmana mě baví, líbí se mi sympaticky a lidsky působící postavy, pomalé tempo příběhu a také pokaždé jiné místo zločinu.

Fazolecek
03.07.2020 5 z 5

Moc dobře se četla. Knihy paní Klevisové čtu postupně. V minulém díle Bergman plynule mluvil pouze německy, nyní s ním ale všichni ochotně mluví anglicky. Naštěstí má kniha rychlý spád událostí, takže ať mluví jak chce, jste až do konce napnuti jako struna a kniha Vás nepustí...

marion111
19.06.2020 5 z 5

Výborná kniha.

veverka@ořech
19.06.2020 4 z 5

Dalši detektivka, kterou jsem si se zájmem přečetla. Nápad neotřelý. Vyšetřovatel Bergmann se proměňuje v "soukromé očko" a hledá vraha na vlastní pěst. Čekala jsem, že do textu budou zakomponována nedorozumění způsobená jazykovou bariérou. Ta, jakoby nebyla. Všichni si spolu skvěle rozumí, bez ohledu na svou národnost a rodný jazyk.
Jinak děj i zápletka jsou zajímavé. Četbu jsem si užívala.

kikies
10.06.2020 4 z 5

Má to své mouchy: 1.) téměř všichni se s neznámým českým detektivem baví a otevírají mu své srdce i svědomí navzdory tomu, že ten v dané lokalitě nemá žádné pravomoci; 2.) ať se vrtne kamkoli, nikdy nenarazil na jazykovou bariéru, úplně všichni zúčastnění, včetně důchodců, žijící povětšinou na samotách x kilometrů od civilizace se bez problémů domluví anglicky - klobouk dolů před Norskem :D
Na druhou stranu, skvěle se to čte, příjemně to odsýpá a napětí je dávkováno zcela přiměřeně. U autorky je opravdu znát zvyšující se kvalita. Prostředí je popsáno uvěřitelně a živě, charaktery propracovány a zápletka je nápaditá, děj svižný. Na české luhy a háje chvályhodný počin, jen tak dále!

petrpospa
06.06.2020 5 z 5

Překvapení! Mám rád severské krimi a nedivím se, že je už delší dobu poměrně v kurzu. Mám rád Norsko a rozeklanymi fjordy i drsným prostředím nahorních planin, kde kromě sobů, Sámů a lišejníků nic není. A teď díky skvěle napsané detektivce od české autorky, což mi hlava taky moc nebere, je mám rád zase o kousek víc.

Marta08
02.06.2020 5 z 5

Povedená detektivka z pera české autorky, která se s každou další knihou zlepšuje. Tentokrát nás příběh zavádí daleko na sever za polární kruh, kam se kriminalista Bergman vydává na rybářskou dovolenou. Naneštěstí dojde v místě dovolené k vraždě a tak se Bergman vydává po stopě vraha. V místě, kde každý z místních obyvatel má své tajemství, rozjíždí pátrání, které mu uzavřenost místních obyvatel neulehčuje.
Tento příběh mě zatím bavil nejvíce, protože severské země jsou pro mě srdcovka. Autorka již vybrousila svůj styl psaní, kdy nejprve seznamuje čtenáře s charaktery jednotlivých postav a teprve poté začíná kriminální linka.

PPardinio
13.05.2020 3 z 5

Pohodová detektivka z norského Finnmarku v podání české autorky. Popis krajiny a života lidí v odlehlé části Norska za severním polárním kruhem mě bavil a má představivost jela na plné obrátky. Bohužel mi ale hlavní linie příběhu, vyšetřování vraždy neznámé ženy, nepřišla tolik reálná a uvěřitelná (No a to se raději ani nechci zmiňovat o zmizení první ženy, kde bylo až moc naivních snah o zmatení čtenáře). Norští detektivové jen občas někoho předvolají k výslechu a tím jejich práce v knize končí. Vše za ně totiž odmaká dovolenkář Bergman, který původně přijel rybařit, ale chápu to, hlavní postavou je tento detektiv nejde o pana detektiva Fosse :-)

Marika Vanova
25.04.2020 5 z 5

Zmizela v mlze - tenhle příběh mě opravdu bavil a asi nejvíc ze všeho, co jsem od paní Klevisové četla. Kriminalista Josef Bergman tady má nejvíce prostoru pro své pátrání a i když není v Čechách, ale v Norsku, nic ho od toho neodradí, ani norský rybolov. Budu se těšit i na šesté a zatím poslední dobrodružství s tímto šikovným detektivem.

Jessica007
23.04.2020 5 z 5

Už jsem přečetla několik knih od autorky - detektivky - i jiné. Mám ji ráda a její knížky ráda čtu - a více se mi od ní líbí detektivní příběhy. Líbí se mi i prostředí, kde se děj odehrává. "Zmizela v mlze" - moc se mi líbí i název. Líbí se mi i obálka knihy. Ale hlavně se mi líbí knížka jako taková, moc pěkná detektivka, moc hezky jsem si početla. Děj je opět zasazen do zajímavého místa. A detektiv Bergman.. Prostě se mi to vše líbilo a knížku jsem si užila.

karaliene
13.04.2020 3 z 5

Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla, stejně tak, než jsem se zorientovala v postavách. Dnes, s odstupem několika týdnů, už bych při převypravování zadrhávala, protože mi příběh naskočí jen matně. Vybavuju si, že vykreslení atmosféry bylo dobré, podání zdlouhavé, rozuzlení až příliš překombinované. Za mě obecně průměr, každopádně jako detektivka z českého pera nadprůměrné. Autorce šanci ještě dám.