85098211 85098211 komentáře u knih

Králičí plot Králičí plot Arthur William Upfield

Výborná detektivka, kterou jsem si opravdu užila ;-). Bony je sympatický hned od první stránky a nedá se mu odolat :-). Případ jako takový tak nějak poklidně plyne a vyšetřování je stejně pokojné. Přesto kniha nepostrádá napínavé situace a je čtivá. A k Bonymu se opravdu ráda zase vrátím v nějakém jeho dalším případu. Jen mne moc mrzí, že do češtiny bylo přeloženo jen několik málo knih s tímto detektivem...

24.07.2019 5 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Docela dobrá detektivka z příjemného českého prostředí. Četla se dobře a byla napínavá, i když jsem v ní našla také několik zdlouhavých pasáží, které mi moc nesedly. Kromě toho mně několik postav nebylo moc sympatických, ale to se stává :-). Závěr se však autorce vydařil, podařilo se jí mě překvapit - a to se zase naopak cení ;-). Dávám tedy čtyři hvězdičky a určitě se po čase poohlédnu po nějaké další autorčině knize.

27.05.2019 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Moje první kniha od Edgara Wallace a jsem fakt nadšená! Dlouho jsem se tomuto autorovi obloukem vyhýbala, aniž bych dokázala vysvětlit, proč vlastně - a teď to sama nechápu ;-). Kniha je dobře napsaná a čtivá, ožívá zde stará dobrá Anglie. Dick a Leslie jsou moc sympatičtí a celý příběh zajímavý. A protože jsem se po celou dobu výborně bavila, dávám hodnocení nejvyšší a určitě se zase po nějaké době vrhnu na další autorovu knihu :-).

01.03.2019 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Všechny povídky jsou zajímavé, některé i dost napínavé, jiné zase méně. Ale jsou čtivé a dobře napsané. Proto tedy, kdo si oblíbil Sherlocka Holmese i jeho přítele doktora Watsona, neměl by vynechat ani tuto knihu. Já ji určitě doporučuji ;-).

15.01.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

(audiokniha)
Kniha má dlouhý a pomalý rozjezd, později je to ale naštěstí už o dost lepší ;-). Ale stejně se mi po celou dobu honilo hlavou: dvakrát do stejné řeky nevstoupíš... A to z toho důvodu, že jsem měla pocit, jakoby autor tak trochu vykrádal sám sebe? No, nevím - ale Marťan byl špičkový, zato tato kniha za ním výrazně pokulhává. Ale i přesto ze sympatií k autorovi a hlavně za skvělou interpretaci audioknihy dávám toto poměrně vysoké hodnocení...

05.10.2018 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha je napsaná čtivým stylem, který způsobí, že se čtenář jen těžko od příběhu odpoutává. Líbila se mi také zvolená tematika života slonů, i když jsem byla ze začátku právě z tohoto důvodu lehce skeptická. Autorka mě však po této stránce příjemně překvapila a musím uznat (četla jsem i Vypravěčku), že psát opravdu umí a to na jedničku! :-) Jediné, co mě tak trochu zklamalo, byl onen zvláštní závěr, který mne osobně - protože uvažuji převážně racionálně - spíš iritoval a moc mi nesednul...

29.09.2018 4 z 5

Na můj vkus trochu zdlouhavé, ale jinak samozřejmě klasika, ke které jsem se i po dlouhých letech ráda vrátila ;-). Z nostalgie dávám přesto plný počet, protože to je i po tak dlouhé době stále hodně dobrá kniha ;-).

24.04.2018 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Nádherná kniha, která se čte sama! Jedná se o rozsáhlou historickou fresku, která vás zaujme svým strhujícím způsobem vyprávění. Vzpomínám si, že jsem knihu kdysi před mnoha lety už četla, ale tenkrát se mi moc nelíbila. To zpětně nedokážu pochopit, protože teď jsem byla příběhem doslova nadšená ;-). Čtenář se dozví mnoho známých i neznámých skutečností z doby vzestupu i pádu Napoleona - takže pro toho, kdo miluje (nejen) historii jako já, je tedy kniha to pravé ořechové :-).

28.03.2018 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Takový příjemný, neobvyklý příběh, který sci-fi připomíná jen docela lehce. Poslouchala jsem jako audio, které je načtené naprosto dokonale Otakarem Brouskem mladším. Kniha se mi opravdu líbila - mimochodem mám moc ráda kočky :-))) - a byla jsem ráda, že končila happyendem.

27.02.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Výborná kniha, která má skvělý rozjezd a ani později napětí nepovolí. Pachatel je sice po jisté době jednoznačně určený, ale zkušenému čtenáři je brzy jasné, že tak jednoznačné to určitě nebude ;-). A potom je už poměrně jednoduché odhalit správného pachatele - velký výběr, kdo by přicházel v úvahu, tam totiž zrovna není ;-). Kniha se mi líbila ještě o něco víc, než Nízký tlak, který jsem četla předtím, i když ani ta nebyla špatná...

04.02.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). A v poslední sedmé knize nás čeká finále, se sympatickým Harrym a jeho kamarády se loučíme. Příběh je opět ponurý a temný, ale také napínavý a doslova strhující. A konec se opravdu vydařil! Není divu, že se autorka stala tak oblíbenou - tato série knih je prostě GENIÁLNÍ!

23.01.2018 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Kniha se rozjíždí pozvolna, ale postupně nabírá na tempu. Napětí by se doslova dalo krájet. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace Pavla Rímského je absolutně nepřekonatelná! Vývoj příběhu mne tak fascinoval, že jsem se několikrát přistihla, jak poslouchám (málem) s otevřenou pusou. Za mne jedna z nejlépe napsaných knih, které jsem kdy četla!

15.01.2018 5 z 5

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Tento díl je nejen vynikající a podle mého názoru stejně strhující jako ty předchozí, je také mnohem temnější. Napětí roste s každou další stránkou a kniha se definitivně odkládá jen hodně, hodně těžko. A konec je tentokrát dost smutný... A vím, že se opakuji, ale pravdou je, že knihy jsou výborně napsané a doslova geniální! Jdeme tedy do finále! ;-)

14.12.2017 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Samozřejmě výborný Verne, jako obvykle. Ale tato kniha se nečte zrovna moc dobře, celé dlouhé stránky popisů jsem přeskakovala, protože mne nezajímaly a zdály se mi nudné. Příběh jako takový je ale vynikající, proto uberu jenom jednu hvězdičku ;-).

14.12.2017 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Tak tato (audio)kniha má fakt silnou atmosféru - vtáhne vás do děje a nepustí! Skvělé, báječné a čarodějné, jsem nadšená! Navíc podmanivá hudba, která příběh podkresluje - naprosto dokonalé! Tuto vynikající nahrávku opravdu doporučuji. Zpracování je totiž výborné a interpretace Lukáše Hlavici neopakovatelně jedinečná. Jiné než nejvyšší hodnocení dát ani nemohu ;-).

08.07.2017 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Zajímavá kniha, originální kulisa, sympatická hrdinka, ale příběh je místy na můj vkus zdlouhavý. Přesto si ale neodpustím i pokračování. Chci totiž za každou cenu vědět, jak to bylo dál... ;-)

06.06.2017 4 z 5

Černá žena od Nilu Černá žena od Nilu Brigitte Riebe

Druhá kniha, která mi pomohla zpříjemnit už i tak dokonalou dovolenou na Krétě ;-). Tentokrát jsem se ale nedokázala až tak úplně nadchnout. Z dob starého Egypta toho už mám poměrně dost načteno a tato kniha se mi zdála o něco málo slabší, než jiné. Příběh jako takový je místy i drsný, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, jaký tenkrát život byl. Autorka však píše dobře a čtivě, proto knize dávám poctivé čtyři hvězdičky a doporučuji milovníkům příběhů z tohoto období.

19.08.2019 4 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

(audiokniha)
V knize je výborně vykreslena atmosféra starého Londýna, takže čtenář má pocit, jako by byl přímo ve středu dění. Kromě toho celou dobu cítíte v zádech stín Jacka Rozparovače... Navíc je příběh opravdu poutavý, mně se líbil hned od začátku a s napětím jsem očekávala další vývoj událostí ;-). Pachatel je dost brzy znám, ale to vůbec nevadí. Interpretace audioknihy se také vydařila na jedničku, proto neváhám a dávám plný počet hvězdiček :-).

24.05.2019 5 z 5

Archibaldovy nepřístojnosti Archibaldovy nepřístojnosti Pelham Grenville Wodehouse

Autora mám ráda už z dob svého mládí, stále ještě musím obdivovat jeho jiskřivý humor a neotřelý vtip, který tak dobře ovládá. Jeho knihy svůj půvab neztrácejí ani po dlouhých letech a skoro by se dalo říct, že zrají jako víno ;-). Pokud se chcete pobavit a máte chuť aspoň na chvíli zapomenout na všechno a na všechny, tato kniha je určitě tou správnou volbou. Za mne tedy bez diskuze plný počet a doporučení :-).

11.04.2019 5 z 5

Zelený lučištník Zelený lučištník Edgar Wallace

Další dost dobrá Wallaceovka, jen měla trochu pomalejší rozjezd a zdálo se mi, že se možná i tak trochu táhne. Jinak ale zase zajímavé téma se záhadným a tajuplným zeleným lučištníkem - to se mi líbilo fakt hodně ;-). No a jak bývá u autora obvyklé, v knize najdeme i trochu romantiky, která je malým zpestřením v jinak spíše vážném detektivním příběhu. Dávám tentokrát o jednu hvězdičku méně, ale na autora určitě nezanevřu a na další jeho knihu se budu někdy zase moc těšit ;-).

07.04.2019 4 z 5