A.beruska A.beruska komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ačkoliv jsem se na knížku moc těšila, její humor mě bavil jen určitou dobu a posléze mi připadal dost předvídatelný a už mě tolik nebavil. Možná byl problém v tom, že jsem si v čtení knížky dělala přestávky. Jinak je to jistě příjemná oddychovka, která zaručeně zpříjemní den na pláži.

08.09.2019 3 z 5

Múza za zrcadlem Múza za zrcadlem Robert Macků

Ačkoliv chápu některé z negativních kritik, myslím si, že se na tuto knížku nelze dívat jako na každou jinou. Autor se nás snaží vtáhnout do světa umělců, kde mají divoké představy, zvláštní rozmluvy a myšlenkové pochody své místo stejně tak jako detailní, někdy až jakoby dětsky popsané obrazy, okolní prostředí a pocity.
Chvíli mi trvalo zvyknout si na daný styl knihy, ale byla jsem velmi mile překvapena tím, jak mne děj několikrát v nečekané chvíli znovu chytil a nutil mne číst dál. Nejvíc mne uchvátila část knihy, kdy hlavní postavy odhalují svá "díla" a kdy jsem si dokázala maximálně představit jak barvy a tahy na obraze, tak melodii skladby, vyvolávající barvité emoce.
Právě v popisu obrazů a pocitů je dle mého autorův největší talent, na který se budu těšit v dalších dílech.

08.09.2019 5 z 5