Ailee Ailee komentáře u knih

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Já vám nevím, skoro nic se v celé knize nestalo, nikam dál jsme se skoro neposunuli. Nebylo to špatné, ale nechytlo mě to tak, že bych se od toho nedokázala odtrhnout.

09.10.2019 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Takový... prázdný díl. Ale přesto se to četlo straně rychle a hrozně jsem se nasmála. Konec opět hop hop a je hotovo, ale prostě se mi to líbí. Mercy je postava, která by vás bavila, i kdyby psala kuchařku!

04.10.2019 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Knihy byly přeci jen trochu dlouhé, kvůli čemuž se děj začínal už trošku vléci. Přeci jen všechno kouzelné a tajemné, celý ten svět už mi byl známý. A když přišla ta hlavní chvíle, na kterou jsem čtyři díly čekala, nevěřila jsem, že již je to ono. Bylo ještě tolik stránek do konce! A tak mi to málem uteklo. A pak? Spousta a spousta stránek melancholie, kterou jsem se nechtěla prokousat, protože jsem věděla, že pak už bude skutečně konec. No... že bych rovnou začala od začátku? :-)

30.09.2019 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Nečekala jsem, že mě to bude až tak bavit. Kniha je dost na hranici toho, co obvykle čtu. Ne že by mě až tak zaujal děj, ten byl jednoduchý a přímočarý, ale samotný styl vyprávění, to bylo chytlavé.

30.09.2019 4 z 5

Kdybych byla dítě, jistě by mě příběh fascinoval. Jako malá jsem kreslenou filmovou Alenku viděla snad tisíckrát! Ale nyní je to jen podivný příběh, jehož význam mi uniká. Jsem tím možná za knižního barbara, ale kniha je skutečně pro drobata, kterým jistě učaruje.

30.09.2019 2 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Slabší než předchozí díl a konec tak zvláštně vyšuměl, ale ono je vždycky těžké napsat něco, co předchází již napsanému ději. Autor má omezený manévrovací prostor. Možná škoda, že samotný závěr, který se týká už i Willa, byl jen popsán Haltem, že to nebylo rozvedeno víc v ději.

25.09.2019 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Příběh byl pěkný, ne moc originální, ale zajímavý. Avšak kniha mě nijak nechytla tak, abych neměla tendenci se k ní pořád vracet. Ráda jsem si to přečetla, ale podruhé už nemusím.

21.09.2019 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Smála jsem se a brečela a na to, že je kniha absolutně mimo můj žánr, jsem si ji neuvěřitelně užila. To, jak hlavní postavy přijímají svět, zatímco jsou ze všech stran prázdně litovány...

19.09.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Ač mě poslední z povídek hodně zaujala, nedokázala mě přesvědčit, abych na hvězdičkách přidala. Ano, je to dobré, ale asi mi nesedl ten styl. Uvidíme, jak se mi budou líbit romány, místo povídek.

18.09.2019 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já na povídky moc nejsem, takže mě to jako nováčka příliš nezaujalo. Ale nebylo to špatné.

14.09.2019 3 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Jednotlivé díly mi už začínají splývat. Hodnotím trochu zpětně a musím přemýšlet, co v tomto díle vlastně bylo. Nevím, ale tentokrát to bylo zdlouhavé a v podstatě se od začátku knihy do konce řešilo jen jedno.

10.09.2019 3 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Kniha se četla rychle, což bylo nejen díky krátkým kapitolám, ale i kvůli "odfláknuté" práce autorky, která spoustu méně záživných částí jednoduše přeskočila. Bohužel se v knize vyskytovalo skutečně mnoho překlepů. Chybějící slova nebo špatně vyskloňované slovo, kvůli kterému nedávala věta moc smysl a člověk si ji musel přečíst dvakrát. Redaktoři asi neměli zrovna svůj nejlepší den, když jsem si toho všimla i já, která většinou tyhle věci naprosto nevnímám.
Ale děj jako takový hezky ubíhal. Byl jednoduchý a přímý, žádné složitosti, ale líbilo se mi, jak se postavy proměňují a zjišťují, že jejich svět není tak docela černobílý.

27.08.2019 4 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Trošku zmatené, jak se Anita zmítala v tom, koho vlastně chce. Je zajímavé, že kniha nenudí, i když se toho vlastně v celku zas tolik neděje.

21.08.2019 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Bylo to pěkné a celkem i čtivé, ale... nevím, nějak se mě to hlouběji nedotklo. A když došlo na lámání chleba a jisté ztráty, nijak to se mnou nepohnulo. Znovu to číst asi nemusím, ale ani nelituju, že jsem tomu čas věnovala.

16.08.2019 3 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Hodně dlouho se neděje nic extra, sem tam nějaké to pošťuchování se zbtaní v ruce a nakonec masakr jako vždy. Už to začíná být trochu ochrané.

14.08.2019 4 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Anita ujíždí pořád na stejné vlně, i když díl od dílu se jí víc a víc zapalují lejtka. :-D Taky se značně vykresluje její docela brutální povaha. V tomhle díle se zdánlivě dlouho nic nedělo ohledně vyšetřování vražd a více se řešily Anitiny vztahy, ale nebylo to na škodu. Stejně se zrovna v těch částech nejvíc nasměju.

09.08.2019 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Zajímavý a nápaditý příběh, který se vás dotkne na duši. Trochu zvláštní, ale díky tomu jedinečný. Jednou se k němu ráda vrátím.

06.08.2019 4 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Rychle se čte a neztratí poutavost, i když se bojím, že by to do dalších dílů mohlo omrzet. Anita je tak trochu cvok, ale člověk se s ní nenudí. Jen ten hop hop konec! Ach takové škody z uspěchané nejnapínavější části!

31.07.2019

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Anita je opět v jednom kole. Musí se knize nechat, že ač to někdy vypadá celkem zdlouhavě, pořád se tam svým způsobem děje něco zajímavého. Přesto však autorka akční a napínavé části trošku flinká.

31.07.2019 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tohle bylo moc příjemné čtení. Nic akčního, to ne, ale přesto moc čtivé. Obvykle na slaďárny moc nejsem, ale díky nádechu trochu toho fantastična jsem se rozhodla to zkusit a nelituju. Vztah mezi Archerem a Hadley se formuje hezky pomalu a přirozeně a Hadley poznává blíž nejen Archera ale i sama sebe. Je super, jak je v příběhu vlastně ukázáno, že někdy stačí skutečně málo, abyste někomu "zachránili" život.

23.07.2019 5 z 5