Aki12 Aki12 komentáře u knih

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

Výborně nastartovaný příběh, perfektně napsaný. Bohužel je to první díl, a tak se mi zdá, že to s ním dopadlo stejně jako s prvním dílem v minulé sérii „Zrození hrdinů“. Proto doufám, že mě tato nová série nezklame, a bude díl od dílu lepší!

29.09.2017 2 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Je těžké ohodnotit staré básnické dílo, které má mnoho kvalit a předností a které každý ocení jinak. Já Poea oceňuji a obdivuji, podařilo se mu stvořit něco opravdu výjimečného.

29.09.2017 3 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Temná elf, který se dostal na povrch a přežíval ve světě, který nezná? Už sám originální nápad je stejně zajímavý, jako celá kniha.

28.09.2017 4 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Úplně první setkání s Drizztem jsem zhltnul za 7 dní. Salvatore mě hned překvapil a uchvátil líbivým hrdinou a světem Temných říší. Jeho kniha má pro mě všechny důležité fantasy prvky! Proto jí doporučuji všem lidem, kteří chtějí žít ve světě fantasy.

28.09.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

SPOILERY
Podle mě je druhý díl horší než první. Hned na prvních stránkách jsem začal mít pocit nudy, i když to co se stalo Murtaghovi a Ažihadovi bylo docela kruté i od autora a i slza ukápla.
Ale aby nebylo všechno kritika musím zmínit Eragonův výcvik u elfů. Já mám elfy rád, a Ellesméra se taky povedla. Obzváště urážlivé souboje Eragona s Vanirem (kdo četl, ten ví). Taky se mi líbilo, že se v příběhu víc objevovala Angela, která je čím dá víc tajemná!!
Poté se objeví části s Roranem. Když jsem je četl, tak to jen z vědomím, že to brzy dočtu a budu zpátky u Eragona. To je asi největší mínus knihy!
Nakonec tu byla bitva na Hořících pláních! Uff! Já jsem byl tak ponořený do čtení, že jsem nevnímala nic kolem sebe.

No, a ten konec. To odhalení? Byl jsem v šoku. Samozřejmě, že byl.

Z té obálky jsem nadšený. Od začátku, co se na Hořících pláních objevil Trn, jsem věděl, že má Safira velkého konkurenta na pozici 'Drak číslo 1'

27.05.2017 4 z 5

Nefritový trůn Nefritový trůn Naomi Novik

Nefritový trůn je napsán čtivým, vybroušený stylem.
Zatím co v prvním díle se děj vlastně odehrává jen ve vzduchu, v "Nefritovém trůnu" se po většinu času příběh odvíjí na mořích a oceánech. Zatím co v prvním díle, jsme zažili velké bitvy, v druhém zažijeme, možná pro mě, něco horšího, intriky.
Oproti první dílu bych řekl, že dvojka je o mnoho akčnější. Zajímavosti mu přidává i samotný fakt, že jejich nepřáteli jsou exotičtí Číňané, jejichž mentalita a oddanost je v přímém rozporu s anglickým námořnictvem a dračím letectvem. A nemůžu vynechat i milostné aférky draka Temeraireho s krásnou čínskou dračicí.
Autorka vytvořila další, stejně zajímavý a čtivý díl, který k tomu okořenila nejen exotikou dalekých zemí, ale i dalším množstvím zajímavých a tak protichůdných postav.
Vřele doporučuji!!!

14.04.2017 5 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Kniha se mi četla moc hezky a těším se na další díl. Jak se píše na přebale, celé to bylo jen takovou předehrou k většímu příběhu (deset let neustálých válek s proradnými žabožrouty!), autorka je bezesporu nadána vypravěčským talentem a pokud po milém rozjezdu v dalších dílech přidá něco děje (a krve, a proradných padouchů, kteří umírají pomalou bolestivou smrtí), myslím, že cyklus si získá mnoho čtenářů.
Kniha až na jednu výjimku sklidila v mém okolí značně kladné ohlasy, a poptávku po druhém díle.
Knihu můžu vřele doporučit.

14.04.2017 5 z 5

Do srdce temnoty Do srdce temnoty Frank Miller

Poslední díl je esencí toho, co "Sin City" představuje, ale navíc je zde promyšlený, zajímavý příběh, kde se Frank většinou neopakuje. Tohle je parádní jízda do pekla a zpátky, kde Frank možná překvapí i závěrem. Vydání je dobré, navíc kresby, které jsou jako bonus v závěru, a není jich málo, protože jsou zde i obálky, skutečně stojí za to.
Skvělé zakončení celé série, kde se jede skutečně naplno.

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

Na návrat do Sin City jsem se těšil a rozhodně z něj nejsem zklamán. Sice mne mrzí poněkud pitomě vypointovaná karbanická historka, ale Marv s Dwightem byli bezvadně drsní, Manute by vykolejil i rozjetý vlak, holky ze Starého města by rozvášnily i zasloužilého impotenta a ženská, kterou bych s chutí přetáhl hasičákem po kebuli, snad ani nemohla tu mrchu v sobě odhalit svědomitěji. Mně se to prostě zase líbilo a pokud budu ještě někdy pozván mezi tuto zločineckou spodinu, tak se rád zastavím.

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Při čtení jednotlivých stránek vás komiks vtáhne do děje. Millerova kresba se k příběhu skvěle hodí a černá barva mu dodává atmosféru s nádechem tajemna. Pokud člověk neví, co jej čeká, může být na každé stránce něčím překvapen.

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Opravdu skvělý závěr této skvělé série. Myslím, že od prvního dílu to začalo být lepší a lepší, a tohle je prostě vrchol všeho. Doporučuji všem, co mají aspoň trochu dobrodružného ducha a lásku ke zvířatům.

02.02.2017 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Musím přiznat, že jsem dlouho knihu od Agathy Christie dlouho nečetl, a nechápu proč??
Vražda odehraje přímo před Herculem Poirotem, navíc v letadle, a ještě tak, aby si toho on ani nevšiml, to už je přece jen něco, co stojí za pozornost. Hercule pak vede parádní vyšetřování, které obsahuje rekonstrukce, hodně cestování a klasické rozuzlení před skupinkou lidí.
Skvělý díl, až na to, že jsem vraha uhádl okamžitě podle seznamu, který byl v knize zmíněn.

23.01.2017 4 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Příběh je stále otevřený, první kniha nám slouží spíše k představení; seznamování. Tato série se může vyvinout všelijak. Děj (zatím) není nijak propracovaný a moc se nepřechází do detailů, i tak se mi knížka líbí.
Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale moc moc bych se za to styděl, protože jsem hodnotil i lepší knihy 4 hvězdami.
Zatím tedy lepší ***.

29.10.2016 3 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Kniha se čte jedním dechem, až se přistihnete, že ji nedokážete odložit a občas trnete hrůzou. Jen je velká škoda, že má pouze kolem sto šedesáti stran, protože to je opravdu málo. Atmosféra tím sice neutrpěla, ale zašmodrchání zápletky ano. Místy může dojít ke zmatení a závěr je hodně uspěchaný, takže si ho náležitě neužijete.
Máte tušení, že konec bude hrůzný, ale pravda předčila má očekávání. Překvapení a děs, protože vrah konečně ukáže svou tvář a důvody k vraždění jsou až ochromující. Ukazuje se, čeho všeho je schopna lidská bytost.

29.10.2016 5 z 5

Simpsonovi: Komiksový nářez Simpsonovi: Komiksový nářez Bill Morrison

Máme tu znovu pohodovou oddychovku, která se (očekávaně) nezbavila zaměření na čtenáře ze základní školy, přesto má co nabídnout i tradičnímu fandovi, který už maká. Třeba v uhelných dolech s přilbou se světýlkem.

04.09.2016 2 z 5

Futurama dobývá vesmír Futurama dobývá vesmír Matt Groening

Jako zarytý fanoušek, tuto knihu hodnotím jako průměrnou záležitost. Doporučím ji ale každému, kdo má Futuramu rád. Pokud neznáte seriál, nemá cenu tento komiks číst. Pokud znáte, kniha nabídne slušnou porci nových dobrodružství, které určitě musíte prožít s hrdiny Futuramy.

04.09.2016 3 z 5

Mr. Holmes Mr. Holmes Cullin Mitch

Všichni stárnou a není to nic příjemného. I génius jako Sherlock musí zestárnout a já chápu, že se to nedá zrovna lehce představit, protože v našich myslích je to stále mladý muž s bystrou myslí a břitkým úsudkem. Pokud nechcete detektivní ikonu vidět, jak ji pomalu požírá senilita, nemá smysl si tuto knihu číst, ale pokud chcete vidět jisté smíření s nadměrnou inteligencí a s životem, který přinesla, možná to zase tak špatná volba není. Jestliže máte odpor ke stáří, tahle kniha vás znechutí. Jestli se vám knižní verze bude líbit, musíte zhlédnout i film s čarovným sirem Ianem McKellenem!

26.12.2015 5 z 5

Prokletí trapáků Prokletí trapáků H. N. Kowitt

Docela fajn, ale znova bych si to nechtěl přečíst!

30.11.2015 2 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Králíci umírají stejně, jako moje naděje, že tato poslední kniha bude aspoň na tři hvězdy. Bohužel.

11.06.2021 2 z 5

X-Men: Schizma X-Men: Schizma Jason Aaron

Příběh není úplně tupý, ale je obestřený nepříjemně hloupými částmi. Rozkol X-Manů tu není tak dobře zvládnutý a finální zápas Logana a Cyclopse je jenom na pár stránkách. Děj je občas křečovitý, stejně tak jako kresba proměnlivé kvality.
Přesto je třeba vyšvihnout výborně zvládnutou psychologii postav.
Komiks je to hodně dobrý a rozhodně stojí za to si ho přečíst.

18.01.2019 3 z 5