allyce allyce komentáře u knih

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Četla jsem od pana Sheldona Hněv andělů a Řekni mi svůj sen a byla jsem víc než nadšená. Ovšem při čtení Vzpomínky na půlnoc jsem se třikrát dívala, jestli to opravdu napsal Sheldon. Oproti zmíněným knihám je tak slabá, že je škoda slov. Nechápu, jak jeden a týž autor může napsat tak kvalitativně rozdílná díla.

08.11.2017 2 z 5

Hvězda moří Hvězda moří Joseph O'Connor

Asi nejsem cílová skupina autora, mně se kniha četla těžce, chvílemi mě nebavila, bída a krutost se mě v autorově podání nedotýkala, téměř žádné emoce jsem necítila.

05.11.2017 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Začátek velmi slibný, ale velmi záhy zjistíte v kom je zakopaný pes a napětí je najednou zcela pryč.

17.10.2017 2 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Jsou knihy, které mi svým námětem a stylem zůstanou v paměti hodně dlouho. Nejinak je to u této knihy, avšak v tom negativním smyslu.

26.09.2017 2 z 5

Nebezpečný polibek Nebezpečný polibek Jackie Collins

Ježkovy oči, to byla ale opravdu hodně děsná kniha. Od půlky jsem četla vždy první a poslední větu na stránce, abych se rychle dobrala konce. Půjčila jsem si ji náhodně a byl to naprosto ztracený čas.

20.09.2017 1 z 5

Klub zlomených srdcí Klub zlomených srdcí Cathy Kelly

Přelínání času v knize bylo pozitivní plus. Nejvíc mě bavil příběh babičky Lily, příběh Izzy byl sice ze života, ale to její vzdychání "chudák JÁ" bylo nataženo na moc stránek a vlastně mě tím otravovala. Příběh Anneliese bohužel dnes vůbec vyjímečný, nebyl špatný, ale zase...kde se vzal, tu se vzal, princ na bílem koni. Hodnotím knihu jako průměrnou, nic mi nedala, ale ani nevzala.

07.09.2017 3 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Omlouvám se autorovi, ale jeho knihu jsem odložila. Prostě to nešlo. Rozhodně knihu nijak nehaním, prostě někomu sedne, někomu ne.

20.07.2017

Zrušený rozsudek Zrušený rozsudek Michael Connelly

Opět skvělý Connelly, není co dodat.

31.03.2017 4 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Příjemné čtení, zajímavá zápletka, jen ta červená linie, je na mě moc červená :)

22.03.2017 4 z 5

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Asi jsem na tuto knihu nedozrála. Prostě mě nebavila, postavy mě nezaujaly, do čtení jsem se nutila a pořád jsem doufala, že si mě podmaní. Je mi líto, ale nestalo se tak. Mé hodnocení je čistě subjektivní, chápu, že pro mnohé může být kniha přínosem.

14.03.2017 2 z 5

Vdovám smutek nesluší Vdovám smutek nesluší Becky Aikman

Vždy se snažím knihu dočíst, ale tady to prostě nešlo. Téma zajímavé, ale způsob vyprávění mě nudil.

23.02.2017 1 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Další knižní perla . Bylo mi ctí seznámit se s tvorbou pana Lamba. Každá z jeho knih je jedinečná a pro mě naprosto fascinující.

18.02.2017 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Souhlasím s komentářem níže. Devadesát procent knihy paráda, ale ten konec nic moc. Přesto doporučuji k přečtení.

17.01.2017 4 z 5

Vytržení Vytržení Liz Jensen

Doporučuji přečíst, zajímavý námět, napětí, psychologie,...dobře smícháno, výsledek super.

07.01.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První díl jsem viděla jako film. Nenadchl ani neurazil. Ovšem tato kniha je opravdu perlička mezi knihami. Přiblblé dialogy, sex, přiblblé dialogy, sex a opět přiblblé dialogy. K tomu stále se opakující miluji ho, miluje mě, jejda, miluje mě? ano! miluje mě, nebo že by mě nemiloval? .................. Nuda na nekonečnou.

24.12.2016 1 z 5

Rodina ze dne na den Rodina ze dne na den Rowan Coleman

Zadejte žákům druhého stupně slohovou práci - vyprávění na téma: ona žije sama, po tragické smrti kamarádky se stane pěstounkou dvou malých holčiček, po půl roce se objeví jejich tatínek, který je krásný, chytrý, milý, ohleduplný.... a vymyslete nějakou zápletku.
Věřím, že některé slohové práce budou mít vyšší úroveň, než tato kniha.
Obrovská, přeslazená nuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25.11.2016 odpad!

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Můj komentář se dělí na "před" a "potom". Milníkem je dočtení knihy a za dva dny poté (což byla chyba) doplnění informací z wikipedie.
Takže "před": neskutečná jízda, super styl psaní, nepřeberné množství emocí a fyzických nepříjemných stavů při popisu některých událostí. Např. ledový pot při představě broušení, vrtání a čistění zubních kanálků bez jakékoliv anestezie, zvedání žaludku při popisu abstinenčních příznaků na toaletě, ale také dojetí a slza ve chvílích, kdy na scénu vstoupili rodiče.. Věřila jsem autorovi každé slovo, každou větu... ale pak přišlo "potom".... ne vše je pravda a já se cítím trochu podvedena.
Závěr? Parádní, čtivá, moderní pohádka podle skutečné události, kniha která chytí a nepustí :-)

24.10.2016 4 z 5