Amneris Amneris komentáře u knih

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Knížky od paní Zinnerové mám moc ráda, dokáže velmi poutavě vyprávět. K jednotlivým postavám si člověk vytvoří až přátelský vztah. Příběh o chlapcích z dětského domova byl na jednu stranu smutný, ale na druhou stranu i zábavný, jak kluci vymýšleli bitvy s místními chlapci. Mám ráda i stejnojmenný film.

28.04.2022 5 z 5

Četnické humoresky 2 Četnické humoresky 2 Jan Cézar

Stejně jako první díl i tento druhý se četl skvěle, akorát mi trošku vadilo, že některé scény oproti seriálu byly jinak. Při čtení mi běžel před očima seriál a konkrétní scény. Těším se na 3. díl.

08.02.2022 4 z 5

Dvanáct pohádek z onoho světa Dvanáct pohádek z onoho světa Václav Říha (p)

Knížka mě velmi zaujala, hlavně svým pojetím o Pánu Bohu, Luciferovi, čertech a andělech a smrti. Rozhodně jde o poučné příběhy, v některých jsem poznala náměty známých pohádek.

15.12.2021 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Tak tato knížka mě moc bavila. Líbila se mi zápletka v podobě ukradeného obrazu, manželský pár malířů, kteří si vyměňovali obrazy a samozřejmě hlavní hrdina Valerián, který k tomu přišel jako slepý k houslím, ale pachatele nakonec objevil. Těším se na další autorčiny knihy.

13.12.2021 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Před lety jsem viděla stejnojmenou trilogii v režii Jiřího Stracha a byla jsem nadšená jak námětem, tak hereckým obsazením. Kniha víceméně kopíruje sérii, ale i tak jde o milé čtení, hlavně styl psaní pana Vašíčka mě hrozně baví.

03.06.2021 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Četla jsem jako komiks, příběhy party Rychlých šípů mám moc ráda. Jako dítě jsem dokonce dostala dřevěného ježka v kleci :-) Těším se, až si knihu přečtu se svým synem ;-)

23.03.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Kniha se četla velmi dobře, vybavovala jsem si scény z filmu. Možná proto, že jsem film viděla jako první se mi líbil o něco více než kniha.

24.10.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Je až neuvěřitelné, že se příběh skutečně stal a že Lale a Gita si dokázali svoji lásku a víru udržet i přes ty otřesné hrůzy, které zažili. Za mě jednoznačně kniha se silným příběhem. Doporučuji přečíst.

14.03.2019 4 z 5

Mozartovy slzy Mozartovy slzy Johann Schneider

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, takže jsem na ni byla velmi zvědavá. Jde o velmi obsáhlou knihu o životě jednoho z nejgeniálnějších hudebních skladatelů. Problém mi dělal styl psaní, ale na ten jsem si po pár stránkách zvykla. Některé informace pro mě byly úplně nové, některé jsem jít znala. Líbilo se mi propojení Mozartových dopisů s celkovým "příběhem". Jde o velmi zajímavou knížku :-)

19.11.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Na příběh jsem se velmi těšila, tentokrát mě kniha příliš nezaujala jako předešlé dvě. Nina mi byla trochu nesympatická, jak se neustále zaobírala vztahem/nevztahem k Sebastianovi a přišlo mi, že pořád řeší jejich společnou minulost. Ani popis jednotlivých cukráren mě tak neoslovil jako v případě Kavárny v Kodani. Konec byl hodně předvídatelný, trochu jsem se do knihy musela nutit, abych ji dočetla. Snad budou další díly lepší než tato.

23.05.2022 3 z 5

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

Tuto knihu jsem na rozdíl od ostatních od Lenky Lanczové v pubertě nečetla, takže jsem se na ni těšila. Romana mi byla od začátku sympatická, připomněla jsem si svoji maturitu, a to učení o svaťáku na chalupě jsem jí trochu záviděla (v dobrém samozřejmě). Škoda toho průšvihu, který se tam stal, jinak to muselo být super. Nechápala jsem však, proč byla zamilovaná do toho blbečka Hynka, toho bych s chutí odstřelila na Mars. No a Prokop byl jasnej od začátku, že to bude sympaťák. Ještě jsem Romaně záviděla babičku kastelánku a samozřejmě spaní na hradě. Ke knížce se určitě ráda vrátím :-)

11.02.2022 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Knihy od paní Horákové mám ráda, a tak jsem byla zvědavá na tuto sérii. A opět se mi autorka trefila do vkusu. Do knihy jsem se okamžitě zabrala a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Ze začátku jsem se bála velkého množství postav, ale nakonec každý ten příběh vytvořil jeden celek. Těším se na další pokračování série.

06.10.2021 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Příběh o Marii Montessori je velmi čtivý a rozhodně zajímavý. Marii se podařilo jako první ženě v Itálii vystudovat medicínu a následně pedagogiku. Na základě svých vědeckých výzkumů položila základy Montessori pedagogiky, jejíž principy se používají dodnes :-)

09.02.2024 5 z 5

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

Tak takhle detektivka mi vyloženě sedla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paní Horáková tentokrát vybrala velmi zajímavé téma, jako bonus byly přidány recepty na tradiční ruská jídla. Doufám, že i další knížky budou takhle povedené :-)

02.12.2023 5 z 5

Dějiny smrti. Díl 2, Zdivočelá smrt Dějiny smrti. Díl 2, Zdivočelá smrt Philippe Ariès

Stejně jako první díl je i tato kniha velmi úžasně napsaná, a to včetně všech pohřebních rituálů či zvyklostí, které se při úmrtí člověka dělaly. Autor si k tématu našel mnoho informací a na knize je to znát :-)

Totem a tabu Totem a tabu Sigmund Freud

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně, když jsem si půjčovala jinou knihu v sekci psychologie. Zaujal mě název, tak jsem si ji půjčila taky. A opravdu mě překvapila nejen pojetím, ale i spoustou nových informací, které jsem využila při psaní seminární práce :-)

07.12.2022 4 z 5

Vybrané spisy Sigmunda Freuda - Svazek II - III. Vybrané spisy Sigmunda Freuda - Svazek II - III. Sigmund Freud

Knihu jsem četla na střední škole, kde jsme měli předmět Psychologie a probírali jsme Freuda a jeho psychoanalýzy. Tak jsem se o jeho metodách chtěla dozvědět více.

České tvrze České tvrze Antonín Hejna

Knihu jsem četla na vysoké škole ke zkoušce z kasteologie (věda o středověkých hradech a tvrzích). Hodně mi to připomínalo knihy ze série Hrady, zámky a tvrze království českého od Augusta Sedláčka :-)

07.12.2022 5 z 5

Pravěk českých zemí v evropském kontextu Pravěk českých zemí v evropském kontextu Jan Bouzek

Kniha skvěle kombinuje popis pravěkých kultur u nás i v Evropě. Text je navíc doplněn o obrázky artefaktů a mapy, na kterých jsou zobrazeny lokality jednotlivých kultur. Pro studenty historie a archeologie jde o skvělou knihu ke studiu :-)

02.12.2022 5 z 5

Turista v Náchodě : průvodce a výlety Náchodem a jeho okolím Turista v Náchodě : průvodce a výlety Náchodem a jeho okolím Jan Karel Hraše

Před lety jsem pracovala v náchodském muzeu, které bylo založeno právě z iniciativy J. K. Hrašeho. Do muzea věnoval mnoho předmětů, byl pedagogem, historikem a hlavně velkým patriotem Náchodska. Takže jsem byla mile překvapená, že jeho kniha z roku 1893 vyšla i v e-verzi. Skoro všechny trasy, které Hraše popisuje, jsem měla možnost projít. A musím mu dát za pravdu, že jde o kraj velmi malebný a že ať se člověk vydá na jakoukoliv stanu od Náchoda, vždycky najde něco zajímavého :-)

01.12.2022 5 z 5