Anya636 Online Anya636 komentáře u knih

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Podobné povídání jako Bohatý táta, chudý táta.
Inspirativní, ale nepříliš přenositelné myšlenky.

30.10.2019 3 z 5

OpRAWme se OpRAWme se Stanislav Skřička

Knihu jsem vlastně nedočetla. Nesedla mi. Šamanský příběh o velmi sporných tématech v věci zdravé výživy, které nejsou podloženy moderními výzkumy. A pokud jsou, autor to neumí příliš dobře prezentovat. Co se mě týče připadalo mi hodně z tvrzení podepřených jen tím, co komu z jeho přátel sedlo za styl. Ale jak všichni víme, každý jsme kus od kusu a nemusí to zrovna vyhovovat našemu organismu.

29.09.2019 3 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Nejspíše dobrá kniha pro nahlédnutí do low carb, které osobně nastudované nijak nemám. Ale komu by neškodilo méně toho cukru? Bohužel pro mě kniha spíše nepraktická. Jakožto pracující matce mi hodně receptů připadá zbytečně složitých. Knihu jsem vrátila do knihovny a pořizovat nebudu.

06.03.2019 3 z 5

Zoubky našich dětí Zoubky našich dětí Lenka Tůmová

Bohužel jsem zde nenašla informace o růstu zoubků a s tím spojených komplikací. Domnívala jsem se, že se k tomuto tématu něco dozvím, ale bohužel tomu věnovali pouze jednu dvoustranu :( . Ostatní informace mi nepřišly tolik důležité.

21.10.2018 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

První polovina příběhu je skutečně slabší.
Nicméně zbytek byl opět výborný a má oblíbená autorka mne naštěstí uklidnila, že i přes rychlé chrlení titulů jí neopouští inspirace. Zápletka sice nebyla tak zajímavá a zapletená, jak je u autorky zvykem, o to je však konec příběhu silnější a emotivnější.

27.09.2018 4 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Jedním slovnem vynikající! Každý princip v knize mne velmi zaujal a velmi často se mi stává, že si v běžných situacích vzpomenu na konkréní myšlenku. Čte se velmi příjemně a je plná zajímavých objevů, které autor empiricky ověřuje. Určitě se vrhnu i na jeho další knihy.

20.02.2015 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Inu, skutečně je lepší očekávat méně, ale stejně jsem do tohoto dobrodružství vstoupila s neúměrně vysokým očekáváním, a dle to to také dopadlo. Kniha nenadchne ani neurazí a určitě se nedozvíte odpovědi na otázky, které Vás tížili na konci pentalogie. Ze všeho nejvíce mám z příběhu pocit, že Sapkowski chtěl mít prostě poslední slovo ohledně svých postav, a to zejména co se týče podoby některých postav.

27.11.2014 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Perfektní! Vtipný, věcný, přehledný. Povinně do každé knihovničky.

03.02.2023 5 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Bohužel, stejně jako kniha 'S láskou o dětském spánku' mi čtení nepřineslo mnoho užitečných a aplikovatelných myšlenek. Jedná se spíše o úvahu a popis různých zkušenosti se spánkem. Nejedná se o praktický návod. Samozřejmě, každé dítě i matka jsou jiné. Ale je to takové čtení pro duši, pro mě osobně nic víc.

10.10.2022 2 z 5

Darujme si zdraví z vlastní zahrady: Vlastní zkušenosti a návody, jak si vytvořit jedlou léčivou oázu v souladu s přírodou Darujme si zdraví z vlastní zahrady: Vlastní zkušenosti a návody, jak si vytvořit jedlou léčivou oázu v souladu s přírodou Hanka Sekulová

Kniha se čte krásně. Je to takové pohlazení po duši, procházka po něčí krásné přírodní zahradě. Kniha není návod, jak to dělat správně. Jen ukazuje možnosti a přínosy, které Vám může zahrada dát.

10.05.2022 5 z 5

Buďme zdraví lékařům navzdory Buďme zdraví lékařům navzdory Ludmila Eleková

Taková typická Eleková. Pokud jste od ní již něco četli, tak informace zde nebudou žádným překvapením.
Aktuálně konzumované potraviny jsou jedy a standardní chování doktorů je v rozporu se zachováním zdraví.
Jezte zdravě a k doktorů nechoďte, atb neberte, horečku nesrážejte.
Část knihy se týká i vědomého početí, přirozeného porodu, a péči o dítě bez zbytečných zásahů lékařů. Používejte například bylinky, homeopatika, bachovky a tak dále. Pěkně napsáno. Novinkou mi byl vztah oxytocinu a stresového hormonu při porodu. Když je matka ve stresu zastaví se porod. Takže se nestresujte, nikdy, a při porodu už vůbec ne.

21.04.2022 4 z 5

Co nás má naučit koronavirus Co nás má naučit koronavirus Clemens G. Arvay

Tuto knihu by si měl přečíst každý, minimálně jednou ročně. Autorem je akademik na poli zdravotní environmentalistiky, nebo tak nějak,čili se profesně zajímá o dopad našich činů na naše zdraví. Nejen na coronaviru ukazuje, jak naše jednání ovlivňuje až nemyslitelné aspekty soužití s dalšími lidmi či organismy na jiných kontinentech. Velmi depresivní čtení. Hodně zajímavých informací, které si v médiích nepřečtete a přesto jsou naprosto zásadní pro lidské přežití. Malárie a hladomor v rozvojových zemích ročně zabíjí mnohem více lidí než Corona. A v době corony se toto číslo, zdánlivě nesouvisející s koronou, takřka multiplikuje. Ale neví se o tom. Není to totiž mediálně zajímavé ani společenský, natož politicky.
A závěr knihy - co minimálně můžeme dělat jako jednotlivci pro budoucnost lidstva a planety? Jist lokální potraviny.

26.03.2022 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Informace, které Margit prezentuje vždy vycházejí z aktuálních výzkumů.
Chybou však bylo, že jsem ji chtěla číst od začátku a bohužel mne přemíra faktů a dat o jídle spíše odradila a kniha poté čekala další rok než jsem se k ní vrátila a začala kapitoly číst spíše selektivně. A to bylo skvělé rozhodnutí. Vlastně jsem ji přečetla od konce.
I když je hodně věcí obecně známých a pro člověka, který se o zdraví zajímá (a Margit třeba zná) tam mnoho novinek nebude. Avšak opakování matka moudrosti.
Hodně zaujaly kapitoly o stravování ve školách, konzervativním léčení a o rozdílných zkušenostech s porodnictvím po světě.
Margit je mi v mnoha názorech velmi blízká a v mnohém s ní souzním. Jako osobnost na poli výživy ji vzhledem k jejím životním zkušenostem, cestování, a studiu farmacie mohu více než doporučit.
Zajímavost k zapamatování:
Učitelkám jako poděkování dávat květiny v květináči (čistí vzduch ve třídě - fíkus, břečťan, aloe), nekupovat nelokální řezané květiny.

27.12.2021 4 z 5

Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba II. Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba II. Ludmila Eleková

Doktorka Eleková, je zřejmě nejznámějším kritikem standardního očkovacího kalendáře v ČR. Kdo její práci zná, nebude obsahem knihy překvapen. Upozorňuje na důležitost opravdové stravy a vitamínů v rámci prevence i léčby závažných NÚ.
Zajímavá je kapitola s konkrétními případy (zřejmě souvisejících) vážných NÚ po očko s řešení potíží pomocí stravy a homeopatik.

23.12.2021 4 z 5

Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Clemens G. Arvay

DOPORUČUJI přečíst každému komu není jeho zdraví lhostejné!
Kniha se snaží býti čtivem pro nefundovanou veřejnost. Bohužel i pro nezasvěceného laika v biologii je těžko čtivá.
Hned na začátku se autor snaží jednoduše vysvětlit fungování DNA, RNA a další důležité pojmy pro pochopení fungování různých druhů vakcín. Po dvou třetinách úvodu do biologie mě ztratil. Uvítala bych více obrázků, shrnutí, opakování atd.
Citace sice jsou, ale na můj vkus jich je málo. Ne každé autorovo tvrzení, kdy se opírá o nějakou hypotézu nebo historická data jsou podložena.
Zajímavá je kapitola Klinické fáze, kde vysvětluje jak má standardně fungovat testování vakcín (až 20 let). U vakcín proti Corona viru byl použit postup teleskopování a ani nebyly některé fáze testování dokončeny. Teleskopování autor kritizuje.
Další kapitolou jsou následky a dlouhodobá pozorování, zde by nebylo na škodu kapitolu rozšířit o více příkladů proč je špatně toto zkracovat.
Následuje průřez kandidátními vakcínami a jejich zhodnocení.
Mínusem knihy je také její neaktuálnost, za ten rok od vydání vývoj vakcín poskočil netušeným tempem vpřed.
Až knihu pročtu podruhé, věřím, že se mi mnohé názvy usadí a lépe téma vstřebám.
Pro více info o tématu obecně, doporučuji web či FB sdružení Rozalio (pro informovanost a dobrovolnost v očkování).

09.12.2021 4 z 5

Aby porod nebolel Aby porod nebolel Lucie Suchá Groverová

Taková pohádka na dobrou noc pro těhotné. Autorka píše o zkušenostech svých i jiných matek a nabádá vás věřit, že takový bezbolestný porod je možný pokud tomu uvěříte a zcela podřídíte své myšlení. Po osobním bádání ve svém okolí jsem ochotna připustit, že skutečně některé z nás mají jiný práh bolesti a proto jejich zážitek z porodu není zejména ona nepředstavitelná bolest.

03.02.2021 3 z 5

Klidné spaní a ukládání Klidné spaní a ukládání Elizabeth Pantley

Autorka je matkou čtyř dětí a dle svého tvrzení pročetla v oblasti spánku a dětského spánku veliké množství odborné literatury. V knize se vyhraňuje proti metodě vyplakávání a vysvětluje jiné kontaktnější možnosti, jak prodloužit a zkvalitnit spánek dítěte (od novorozence do dvou let). Kniha je pro rodiče, kteří spí s dětmi v posteli nebo i pro ty, kteří mají vlastní dětský pokoj. Autorka tvrdí, že otestovala své teorie na 600 matkách, a do 3 měsíců se Vám dle jejích návodů může (s 90% pravděpodobností) podařit prodloužit spánek dítěte. Tomu se mohu jen pousmát, protože dětské návyky se mění co měsíc samy od sebe, tudíž těžko říci, zda za to skutečně mohou autorčiny rady.
Zároveň je velký fanda reportů a doporučuje začít zaznamenáváním aktuálního spacího rytmu dítěte (na to stačí aplikace v telefonu, nebo ještě lépe chytrý náramek, který toto zaznamená bez Vás). Většina z doporučovaných postupů mi přijde dosti intuitivní, ale věřím, že pro matku prvního dítěte může být velmi přínosnou. Kniha je krátká a kýžené informace jsou k dispozici okamžitě v druhé části knihy. Není třeba se prolouskávat zbytečným balastem nepotřebných informací.

03.02.2021 4 z 5

Ema ve školce Ema ve školce Gunilla Wolde

Dceři se líbí obrázky, ale jinak hodnocení zde nechápu. Kniha popisuje, že se dítě urazilo, někoho praštilo a podobné nesmysly. Samozřejmě je v pořádku dítě vzdělávat o vhodném chování, ale nemusím o tom číst dítěti pohádku jako kdyby šlo o věc ve školce přirozenou.

11.10.2020 1 z 5

Jak vybrat rodinný dům Jak vybrat rodinný dům Martin Perlík

Pokud plánujete koupit dům, určitě doporučuji knihu přečíst. Provází Vas celým procesem od hledání, výběru i hodnocení nemovitostí. Samozřejmě si nevystačíte s jednou knihou, budete potřebovat více odborníků, na prověření technického stavu aj. Ale určitě neprohloupíte pokud knihu před samotným výběrem prostudujete.

16.04.2020 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Kniha určitě poučná co se psychomotorickeho rozvoje týče,a jako taková bohužel nemá na českém knižním trhu konkurenci. Je potřeba s ní však pracovat s nadhledem,mnoho informací v ní již nemusí být aktuální a také úplně neodpovídá kontaktní výchově.
Nicméně velmi dobře ukazuje správnou manipulaci a stimulaci dítěte,aby se dobře vyvíjelo a podporovalo se posilování správného svalového aparátu. Netřeba se řídit tabulkami, ale dodržování určitých zásad určitě neuškodí. Pro manipulaci a další informace doporučuji FB stránku paní Kiedronove a na YT lze najít i videa se správnou manipulací.

23.10.2019 3 z 5