Arev122 Arev122 komentáře u knih

Neviditelná města Neviditelná města Italo Calvino

Zajímavě a poeticky popsaná města. Pro mě až příliš abstraktně, ale za přečtení a zamyšlení knížka stojí.

04.12.2019 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Pěkné a napínavé čtení od začátku až do konce.

03.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Děj měl sice spád i napětí , ale příběh mi připadal trochu překombinovany.

01.12.2019 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Sice je to hodně "tlustá " kniha, ale na konci mě mrzelo, že je konec. Děj měl spád, napětí, ale i v podtextu poučení. Samozřejmě je to detektivní román, tak je to psáno pro zábavu čtenáře.

29.11.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jako oddechova knížka se mi to hezky četlo. Je to vlastně moderně pojatá pohadka. Děj je zasazen do staré Rusy, jako v pohádce jsou tam domácí skřítci a lesní rusalka. Ale je tam i trochu horroru - demon a upír. Hezký je v příběhu vyjádřena závist a nenávist zakořeněna v lidech, ale i odvaha hlavní hrdinky.

27.11.2019 3 z 5

Slavné dny - 50 + 2 příběhy, které psaly historii Slavné dny - 50 + 2 příběhy, které psaly historii Pavel Zuna

Velice pěkné a zajímavé čtení, kde v krátkých, ale poutavě napsaných příbězích je popsáno 50+2 významných událostí moderních dějin.

20.11.2019 5 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Krátké povídky vždy s tajuplnou a nadprirozenou zápletkou, které se však mohou číst i před spaním.

18.11.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Čtení, které nutí k zamyšlení. Bohužel i dnes je to někdy a někde skutečné...

17.11.2019 4 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Příběh jsem četla jako pohodový sci-fi román, ale v pozadí románu je skryta alegorie -ovládání člověka člověkem.

13.11.2019 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Pěkná a k zamyšlení vedoucí čtení, sice jak již bylo napsáno- krátká a málo rozvinutá. Ale jak bych se zachovala já...?

06.11.2019 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Napínavé od začátku až do konce.
Psáno ze dvou pohledů-pohledu psychopata, kde je vidět jeho nevzdělanost a citová prázdnota a z pohledu citlivé a inteligentní dívky.

05.11.2019 5 z 5

Kateřina Keplerová Kateřina Keplerová Katja Doubek

Zajímavě a románově zpracovaná historie a osudy rodiny Jana Keplera, zejména život jeho matky, nařčené z čarodějnictví

02.11.2019 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Románové zpracování vysadku padákem mladé a životem nezkušené ženy co by špiónky ve fašistické Francii.

30.10.2019 4 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Hezky napsaná sci-fi, třebaže vyšla před více než 100lety je pořád zajímavá a plná napětí.

22.10.2019 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Janet Dailey

Napínavě napsaná tak trochu "červená knihovna" -pro mě tak na dovolenou nebo jako jako oddechové čtení

20.10.2019 3 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Starověké báje a pověsti jsou velice zajímavé téma, ale tady mi trochu chybělo romantické vypravování a napětí v ději, i když obsahově jsou dobře zpracované.

16.10.2019 3 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Philipp Vandenberg

Příběh měl spád a napětí. Samozřejmě je to fikce a románové zpracování. Ale co kdyby ....

15.10.2019 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Děj měl spád i napětí, sice najednou hodně nenadalych úmrtí, ale závěr byl nečekananý. Stojí za přečtení.

11.10.2019 4 z 5

Otrok Otrok Isaac Bashevis Singer

Příběh plný citu a lásky, vášně, ale i hlubokých myšlenek týkajících se náboženství, povah lidí a těžkého života v minulých stoletích.

09.10.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knížka mě příliš nenadchla,ale obrázky mě pobavily.

03.10.2019 3 z 5