ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Absolutně skvělé! Napínavé a uvěřitelné.
Příběh je vyprávěn z pohledu matky a dcery, prolíná se v něm minulost a přítomnost, všechny postavy v knize jsou dokonale vykresleny, kniha je plná pocitů a emocí, lásky, touhy, závisti, lží, zrady, uvědomíte si, jak křehká a zranitelná je patnáctiletá dívka (ale nejen ona) a jak kruté a plné nenávisti mohou být její spolužačky (a zase nejen ony).
Knihu jsem četla jedním dechem, až do poslední chvíle jsem netušila, kdo rozpoutal ten kolotoč zla, který skončil otřesnou tragédií, ani to, co se na střeše školy vlastně přihodilo.
Už v minulém hodnocení jsem psala, že mám zrovna teď štěstí na kvalitní psychologické thrillery a Případ Amelia k nim rozhodně patří. Je to jedna z těch knih, na které se nezapomíná.
Musím pochválit i pěknou obálku.

24.05.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Příběhu jsem úplně propadla, je plný tajemství, která měla zůstat navždy ukryta a nečekaných zvratů, které nutí rychle obracet stránky. Opravdu překvapivý je pak konec.
Dokonalý cizinec je dokonalý psychologický thriller (mám pocit, že poslední dobou mám na výborné psychothrillery štěstí).
Oceňuji také originální obálku knihy, která je velice nápaditě vyvedena v souvislosti s dějem.

22.05.2018 5 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Strhující kniha!
Začátek je velice smutný. Pětiletého Jacoba usmrtil rychle jedoucí vůz a řidič z místa nehody ujel. Po této události příběh dál plyne docela poklidně až do půlky knihy. Najednou jsem nemohla uvěřit tomu, jak si s námi autorka dokonale pohrávala. A to jsem ještě netušila, ke kolika zvratům dojde.
Příběh je neuvěřitelně přesvědčivý a právě proto hodně mrazivý a šokující. Je to spisovatelčin dokonalý debut a patří mezi nejlepší psychologické thrillery, které jsem četla. A samozřejmě ho doporučuji!

21.05.2018 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Fascinující, do detailů promyšlený, šokující psychothriller. Prožívala jsem s Annie (Milly) každý okamžik jejího života, jejího malého soukromého pekla.
Kniha není jen silným adrenalinovým zážitkem, ale ať chcete nebo nechcete, dostane se vám hluboko do hlavy a myšlenky na ni jde těžko vytěsnit. Musíte číst pořád dál a dál s napětím, co zneklidňujícího nebo dokonce děsivého přinese další stránka.
Nálepku světový bestseller si (M)Učednice tentokrát určitě zaslouží stejně jako nejvyšší ohodnocení.

20.05.2018

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Čtyři mladí lidé se vydávají do podzemí Paříže vypátrat turistku, která tu nedávno zmizela. Netuší, že jim může jít o život.
Knížka mě bavila. Líbila se mně víc než Les sebevrahů. Příběh je dobrodružný, ve druhé půlce už dost akční. Za horor bych ho zrovna neoznačila, i když jsem se občas trochu bála, ale napínavý byl dost. Za mě je to tak 4 a půl *.

19.05.2018 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Fakt neskutečně dobrá psychárna, která vás donutí ohlížet se přes rameno a šeptat.
Novomanželé dostanou jako svatební dar členství ve spolku zvaném Pakt. Nejdřív je to zábava, ale postupně se s nimi začne dít něco, co se zdá těžko uvěřitelné. Strach, paranoia, sledování aut, parkujících před domem, kontrola, jestli je někdo nesleduje, nespavost, ztráta nálady na sex, bojí se mluvit ve vlastním domě, uvažují o změně identity..... Za každý sebemenší přestupek proti zásadám Paktu totiž následuje trest.
Pro členy Paktu je charakteristické, že se nerozvádějí, ale občas jeden z manželů nebo dokonce oba za záhadných podmínek zemřou nebo prostě zmizí.
Knihu jsem přečetla za den a vůbec mi nevadí, že by Pakt se vším všudy, jak je v thrilleru psáno, existovat nemohl. Za mě je to jasných 5*, Přátelé!

18.05.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha je přirovnávána k HEX, která mě zrovna neoslnila, proto jsem se do jejího čtení moc nehnala. Ale už od první stránky jsem tušila, že příběh bude úplně jiný. Stačí říct, že jsem knihu prakticky nemohla odložit, byla pořád plná napětí, místy mi běhal mráz po zádech. Konečně, po dlouhé době jsem si užila výjimečnou a velice poutavou duchařinu.
Mystické a originální. Za sebe určitě doporučuji a těším se na další autorčiny knihy.
I obálka je vydařená!

16.05.2018 5 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Můj první thriller od Robina Cooka. Četl se dobře, proto si od autora vyhledám i další knihy.

15.05.2018 5 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Po knize jsem sáhla v knihovně náhodou a čekala mě dokonalá thrillerová pecka.
Začíná to láskou. Michael chce kvůli Eleně, kterou miluje, přestat s životem gangstera, což mu však není od ostatních členů klanu umožněno. On i Elena se stávají lovnou zvěří. Situace je dovede až za bratrem Michaela, Julianem, který byl adoptován senátorem Vannem ze sirotčince zvaného Železný dům. Tady bratři prožívali kruté dětství, Julian byl šikanován partou grázlů a Michael se ho pokoušel chránit. Po více než 20ti letech se bratři znovu setkávají. Michael postupně zjišťuje, že kolem manželů Vaneových a Juliana je daleko víc tajemství, než by tušil a všechno se začíná hodně komplikovat.
Příběh se čte velice dobře, má spád a napětí, neočekávané zvraty, postavy nejsou ploché, jsou věrohodně vykresleny. V závěru pak přijde šokující odhalení.
Autor si mě svým vypravěčským uměním získal, určitě si vyhledám další jeho knihy a tuto rozhodně doporučuji!

13.05.2018 5 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Nenáročné čtení. Nebylo tam moc napětí (kromě závěru), akce, ani důvodů k přemýšlení, ale knížka byla docela čtivá a jako oddechovka účel splnila. Jo, a taky jsem se občas zasmála.

12.05.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

V knize se odvíjí příběh slepé francouzské dívky Marie-Laury a německého chlapce Wernera v období let 1936 až po skončení 2. světové války.
Příběh je psaný nádherným jazykem, s hloubkou a citem.
Nedokážu dokonale vyjádřit, jaký pocit ve mně kniha zanechala, ale rozhodně patří k těm nejkrásnějším, které jsem četla.
A bez váhání bych se podepsala pod komentář Evaho73 nebo Šánky.

06.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Skvělý thriller, plný nečekaných zvratů, lží, intrik, podezírání, pochybností, nedůvěry, tajemství, ale také zoufalství a beznaděje. Příběh o manželství, které se z poklidného a romantického soužití ze dne na den změní v drama.
Kniha je extrémně čtivá, je těžké se od ní odtrhnout. Skutečnou třešinkou na dortu je tady závěr. Aspoň pro mě byl hodně nepředvídatelný.

02.05.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Josef Bergman tentokrát pátrá po pachateli vraždy až za polárním kruhem. Kniha je čtivá, napínavá, postavy jsou dobře vykresleny. Jedná se o další vydařenou detektivku od Michaely Klevisové.
Zjistila jsem, že příběhy, odehrávající se v cizině se mi líbí víc, než ty, ke kterým dochází u nás.

30.04.2018 5 z 5

Hranice odvahy Hranice odvahy Patricia MacDonald

Syn Keely, Dylan, je podezřelý z vraždy a matka je rozhodnuta vypátrat pravdu za každou cenu, i když jí spousta lidí hází klacky pod nohy. Nakonec je i ona v ohrožení života.
Thriller má spád, nenudí a konec je napínavý, i když možná lehce předvídatelný. Za mě si zaslouží pět *.

29.04.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Já budu asi působit divně, ale pro mě byla kniha zklamáním. Dlouho jsem se nemohla začíst, příběh mně připadal místy dost zmatený a docela nezáživný, postrádala jsem napětí. No vážně, je to tak!

27.04.2018 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Nádherná kniha se spoustou velkých a nečekaných překvapení.
Knihy od Kate Morton se jen těžko odkládají, zůstanou dlouho uloženy v paměti a jsou pro mě pokaždé skutečným čtenářským zážitkem.

27.04.2018 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Je to moje první kniha od Diane Chamberlain. Na autorku mě upozornila hodnocení mých oblíbených čtenářů DK a jsem jim za to vděčná.
Kniha je neobyčejně čtivá, napínavá a dojemná s výborně propracovanými postavami, které se vyvíjejí v průběhu děje. V závěru pak už knihu vůbec nešlo odložit. Tohle všechno mě vede k tomu, vyhledat si další knihy od autorky.

22.04.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Jedná se o silně zneklidňující, deprimující a dokonale promyšlený psychothriller. Drží nás od začátku v napětí a pochybnostech. Co se vlastně děje? Komu máme věřit? Kde je pravda? Tu se dozvíme až na posledních stránkách, kdy se Daniel rozhodne na vlastní pěst pátrat ve Švédsku. A je to nečekaně dramatické rozuzlení. Aspoň pro mě tedy bylo, protože takový závěr jsem skutečně nečekala!

20.04.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Psychologický román s detektivní zápletkou mě bavil. Rozkrývá jedno temné rodinné tajemství, je plný lží, strachu, viny. Líbilo se mi prolínání více časových rovin a překvapivé odhalení vraha.

19.04.2018 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Vynikající psychothriller! Skutečně vás rozloží na střepy a budete se z něj dlouho vzpamatovávat. Joe má proti sobě velmi chytrého, zvráceného a nebezpečného protivníka. Napětí je od začátku knihy hmatatelné a jak se blížíme k závěru, stupňuje se (pokud je to víc ještě možné).
Michael Robotham patří k mým oblíbeným autorům a tímto dílem opět dokázal, že ve svém žánru patří k nejlepším.

17.04.2018 5 z 5