Atuin Atuin komentáře u knih

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Nejdříve jsem si ji půjčila z knihovny, záhy jsem zjistila že to nejde abych ji neměla při sobě a od té doby co jsem si ji koupila neopustila můj noční stolek.

24.10.2012

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Já bych snad i řekla že Enderův stín je o maličko lepší než sama Enderova hra, autoropět rozbrnkal ty správné notičky.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Naprosto originální kniha, perfektně promyšleno.
Kniha není o tom "jak si děti hrají", kniha se koncentruje na zcela jiné křehkosti.Kniha nepotřebuje jiný děj než ten který ona sama znázorňuje. To je o podprahovém kontaktu s příběhem o nevědomém sdílení. Včemž je Enderův stín snad ještě lepší. Není to "střílečka" což je na tom zajímavé a krasné a čímž je ten příběh v podstatě nerozbitný a hluboký.
Navíc, aurot nepíše literaturu faktu, je tedy omezován jinými pravidly a to těmi které sám spustí, jeho svět se nemusí ztototožňovat téměř v ničem s tím co známe, a jak to známe. Věk dětí a jejich chování a myšlení jsou navíc velice dobře vysvětleny,pokud je kniha čtena pozorně a ne lážo plážo autor nás provede vším co vymyslel a taktně nás dokope ke všemu proč a jak. Kniha potřebuje pozornost. je psaná s talentem. A není od věci sáhnout po Enderovu stínu tam se Orson Card prosadil ještě víc.

To To Stephen King

Ačkoliv jsem se přesvědčovala že bych měla číst pomaleji, nedalo mi to a já ji přečetla během dvou dnů, prostě jsem ji nemohla odložit, aniž by mě někde kniha zklamala a to ani konci jak se může stát. Když jsem To dočetla, nemohla jsem knihu jen tak zavřít, nešlo to a já musela prostě otevřít ty stránky znovu a alespoň začátek si znovu přečíst. Je to opravdu skvělá knížka.

Husitský král I. Husitský král I. Alois Jirásek

Husitský král je pro mne jako celý Jirásek absolutně užásné dílo, čte se mi jedním dechem, nemám potíže Jiráskovi porozumět a dobře se sním pobavím už proto že mne toho mnoho naučil, jsem dědovi jen ráda že mi tenkrát prostě řekl " zkus si přečíst tohle" tak jsem to zusila. Byl to úžasný romanopisec, historik, a v Husitském králi to předvedl stejně jako ve všech svých dílech.

23.10.2012

Vladař na scéně Vladař na scéně Robert Merle

Osudy Francie jsou od prvního dílu do posledního úžasnou podívanou, nelze jim vlastně nic ubrat, je vidět že spisovatel,byl bohat životních zkušeností, které umě zasadil a ještě uměji vylíčil. K oběma seriiím se neustále vracím.

10.10.2012 5 z 5