Aurellia Aurellia komentáře u knih

Hlad Hlad Jozef Karika

Karikovi asi tak pred dvoma rokmi došli nápady a tak v najnovšej knihe ponúkol pár poviedok uvarených z vody alebo x krát vyluhovaného čajového sáčku. V úvode "hrozná záhada", následne pár ezoterických žvástov a záver ten istý ako vždy v jeho knihách.

15.01.2022 2 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Camilla by sa mala vrátiť k Erike Falckovej, nakoľko táto jej verzia Mužov čo nenávidia ženy jej moc nejde. Z Faye sa asi nikdy nestane nová Lisbeth Salanderová.

29.12.2020 2 z 5

Malý atlas liečivých rastlín Malý atlas liečivých rastlín Ľudmila Thurzová

Kniha, o ktorej úspechu svedčia nespočetné vydania. Asi najlepší atlas liečiviek aký poznám, ak chcem zistiť pravdivé info o účinkoch tej-ktorej bylinky, siahnem práve po tejto knihe.

04.03.2013 5 z 5

Encyklopédia slovenských hradov Encyklopédia slovenských hradov Miroslav Plaček

Jedna z najlepších, ak nie najlepšia kniha o slovenských hradoch. Výhodou je, že obsahuje informácie aj o zaniknutých či nie celkom jasne lokalizovaných hradoch.

05.07.2012 5 z 5

Tatranská plesa Tatranská plesa Milan Lackovič

Vďaka knihe som objavila aj menej známe a medzi turistami toľko nevyhľadávané plieska. Trochu mi však vadili autorove vyhlásenia niektorých pliesok za turisticky nezaujímavé a bezvýznamné.

23.11.2013 4 z 5

Nevedkov ostrov Nevedkov ostrov Igor Nosov

Áno súhlasím, otec písal lepšie, ale syn aspoň neopisuje na 3 stranách kombajn...

29.01.2013 4 z 5

Gagarin - kozmické klamstvo? Gagarin - kozmické klamstvo? István Nemere

P.. Nemere by sa mal radšej venovať len sci-fi, lebo jeho kniha je kopa nezmyslov. Na druhej strane si za to ZSSR mohlo svojim zatajovaním a prekrúcaním faktov, samo.

22.01.2013 1 z 5

Filadelfský experiment Filadelfský experiment Oliver Gerchitz

Netuším na čom šlapal autor knihy, ale musel to byť riadny matroš. Toľko neskutočných výmyslov, lží a nepodložených faktov som ešte nevidela v žiadnej knihe, toto už hraničí s pobytom na psychiatrii pre autora.

14.06.2016 odpad!

Nezostalo po nich ticho II. Nezostalo po nich ticho II. Alena Horváthová-Čisáriková

Nechápem, ako mohla Forza pustiť do obehu knihu plnú faktografických a gramatických chýb. Tento typ spomienkových "medailónov", si určite väčšina osobností nezaslúžila.

01.02.2015 2 z 5

Veľkomoravské hradiská Veľkomoravské hradiská Vladimír Turčan

Výborné spracovanie hradísk z VM, určené najmä laickej verejnosti, jeden z najlepších dielov série Kultúrne krásy Slovenska. Škoda že sa ich do knihy nevošlo viac.

21.04.2013 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Keby to bola moja prvá alebo druhá Nesbova kniha, bola by som nadšená určite viac. Žiaľ v jeho posledných knihách sa síce menia postavy a motívy ale "scenár" zostáva takmer nezmenený. A večne opitý a sfetovaný Hole, ma už tak nebaví. uvidíme čo Jo prinesie v novej knihe.

21.04.2013 4 z 5

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Kniha mi bola doporučená v knižnici ako "dobrý historický román". Určite je to posledná kniha, ktorú som od p. Pronskej čítala. Nevadilo mi , že autorka nemá o stredoveku páru ani na úrovni ZŠ, skôr mi vadil, ako to slušne napísať, príliš jednoduchý literárny štýl. Troška tu zapolemizujem s užívateľkou zuzulique, druh literaúry nemá nič spoločné s vekom, knihu čítala mama, a tá bola podobne zhozená.

10.02.2013 odpad!

Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Eno Raud

Jedna z mojich najobľúbenejších detských kníh. Na rozdiel súčasnej detskej literatúry, obsahuje minimum obrázkov a maximum pútavého textu.

19.01.2013 5 z 5

Zradca Zradca Jørn Lier Horst

Najhoršia Lierova kniha akú som doteraz čítala. Prvých 150 strán som horko ťažko lúska takmer 2 mesiace. Ku koncu sa dej troška posunul ale stále nedosiahol úroveň priemernej Lierovej detektívky.

01.05.2023 3 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Asi pred mesiacom som tiež čítala jedného "severana" kde bol takmer identický motív a kedže tá kniha bola napísaná v r. 1998, tak neviem čo si myslieť. Celý čas som dúfala, že to nebude ten "motív", žiaľ bol, len samozrejme trocha pozmenený? Kniha sa samozrejme číta na jeden záťah, len ako tu píšu ostatní čitatelia, niekedy mám dojem že všetko tu už bolo.

31.05.2015 4 z 5

Čierna kráľovná Barbora Celjská Čierna kráľovná Barbora Celjská Daniela Dvořáková

Výborná monografia, ktorá v slovenskej historickej spisbe chýbala, vhodná pre odborníkov aj laických nadšencov. Oceňujem výbornú prácu s prameňmi.

05.01.2015 5 z 5

Kamenní strážcovia III. Kamenní strážcovia III. Miroslav Slámka

Pútavé pokračovanie úspešnej série, ktoré je o to hodnotnejšie, že sa venuje menej známym a väčšinou už zaniknutým hradom. Tým sa stáva jedným z mála publikácii, ktoré sa daným zrúcaninám venujú.

29.09.2013 5 z 5

Vegetariánská kuchařka Vegetariánská kuchařka Karel Červený

Boli časy, keď som sa rozhodla variť a stravovať výlučne podľa tejto knihy a mojim najväčším snom bolo urobiť si vlastný seitan. Za krátky čas ma to síce prešlo, ale kniha je to bezpochyby dobrá, občas po nej siahnem a niečo podľa nej uvarím.

12.06.2013 4 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Ku knihe som sa dostala tak nejak omylom.Druhá kniha od tejto autorky, ktorú som čítala a dej je takmer identický, spisovateľka po pár rokoch len zamenila mená a mala napísanú novú knihu.Pri všetkej úcte k autorke je to brak, pri ktorom mi už na druhej strane bolo jasné ako to dopadne a žiaľ aj dopadlo.

28.04.2013 1 z 5

Shalom Shalom Tina Van der Holland

Pár celkom pekných myšlienok a viet, žiaľ utopených v kope balastu. Problém spolužitia žida a kresťanky (len papierovej) riešený cez zopár načítaných faktov. Keby som vedela vopred, že sa jedná o súčasnú slovenskú autorku, po knihe asi nesiahnem.

19.04.2013 3 z 5