BabiJaga BabiJaga komentáře u knih

Kniha se četla jedním (zatajeným) dechem. Brzy jsem začala mít dojem, že autor musí být superman, protože - ač souhlasím s nastavením láskyplné a chápající péče - takový nášup bych nedala. Celou noc chránit dítě, které tluče hlavou o zeď a ve dne v pohodě zvládat nálady jeho sourozenců? Kdo na to má sílu? Na konci knihy je mi líto dětí neustále zrazovaných rodiči nebo vychovateli, zároveň lituji i toho, jakou tíhu vychovatelé nesou - a často neunesou.
Oceňuji průběžné zasvěcování do problematiky formou vsuvek (zákony, definice apod.) A během čtení se mi nabízí stále dokola otázka: Opravdu je autor osamělým hrdinou?

25.08.2024 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Horory mě nelákají a protože jsem Kingovo dílo měla s nimi nějak spojené, dlouho jsem se tomuto autorovi vyhýbala. Náhoda mi přihrála do ruky tuto povídkovou knihu. Pro mě skvělé seznámení. Povídka Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank bylo pro mě naprosté zjevení. Našla jsem v Kingovi geniálního spisovatele a jeho díly se budu dál (opatrně) probírat.

17.06.2024 5 z 5