bazyk21 Online bazyk21 komentáře u knih

Gustáv Husák Gustáv Husák Michal Macháček

Dobrý počin autora. Jako "Husákovu dítěti" mi kniha pomohla pochopit některé souvislosti ze socialistického vývoje naší vlasti a byť bolševiky nemusím, je cenným zdrojem historických faktů, nezbytných k poznání dějin 20. století nejen v ČR.

12.04.2020 5 z 5

Na shledanou, Jeseníky Na shledanou, Jeseníky Erich Einhorn

Byť odborářsko-socialistická agitka, kniha je velmi povedená co do fotografií zachycujících ducha doby, v níž vznikala. Spousta fotografovaných objektů již dnes k vidění bohužel není nebo ve zcela dezolátním stavu.

12.04.2020 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

napětí až do konce, spád a skvělá kresba

01.04.2020 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Po 30-ti letech jsem zavzpomínal na dětství a opět trefa do černého, skvělý odpočinkový detektivní příběh

03.03.2020 5 z 5

Zaniklé osady na Moravě v období feudalismu Zaniklé osady na Moravě v období feudalismu Vladimír Nekuda

Poctivá práce po archivech, chronologicky sestavený přehled zaniklých vsí od 11. do poloviny 19. století na Moravě i ve Slezsku, včetně odkazů na zdroje, dobrá pomůcka pro badatele.

29.02.2020 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

doplnění původní knihy o krásné fotky a vyznání

23.02.2020 5 z 5

Zemědělství: obrázková statistika ze světa zemědělců Zemědělství: obrázková statistika ze světa zemědělců Lenka Kalová

zajímavá statistika o stavu českého zemědělství

15.02.2020 4 z 5

KOD - sběratelský katalog KOD - sběratelský katalog neznámý - neuveden

Báječná a jedinečná pomůcka pro sběratele, díky autorovi za tento katalog.

15.02.2020 5 z 5

Úzkorozchodné dráhy a drážky na šumperském okrese Úzkorozchodné dráhy a drážky na šumperském okrese Zdeněk Gába

Skvělé, autentické čtení od erudovaného autora.

07.02.2020 5 z 5

Mrtvý z Olivetské hory Mrtvý z Olivetské hory Jaroslav Velinský

četl jsem po 30ti letech a opět jsem si to báječně užil, napínavé až do konce a samozřejmě zápletka, jak má být

26.01.2020 5 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Skvělé, jako vždy...

13.01.2020 5 z 5

Pavoučí případ Pavoučí případ Jan Frána

Perfektní, skvělé, nenapodobitelné... třetí detektivní kniha autora a laťka napínavosti a dobrodružství stále stejně vysoko, ne-li výše... Čtivé až do konce... Těšil jsem se, hned, jak jsem před vánoci zjistil, že vyjde a jsem naprosto nadšen a nezklamán

03.01.2020 5 z 5

Blbé ráno Blbé ráno Bohumil Jůza

stojí za to číst ;o))

27.12.2019 5 z 5

Šílená ze Sacré-Coeur Šílená ze Sacré-Coeur Alejandro Jodorowsky

šílené, ale zajímavý příběh se svěží kresbou

23.12.2019 4 z 5

Vůně neviditelného Vůně neviditelného Milo Manara

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

21.12.2019 5 z 5

Papírová platidla na území Čech, Moravy a Slovenska 1900 - 2019 Papírová platidla na území Čech, Moravy a Slovenska 1900 - 2019 Pavel Hejzlar

přehledné a kdykoli k dispozici vše, co se týče českých bankovek a jejich tržní hodnoty

08.12.2019 5 z 5

Sabrina Sabrina Nick Drnaso

těžká deprese

02.12.2019 2 z 5

Sága Valty Sága Valty Jean Dufaux

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

24.11.2019 5 z 5

Takový je Barbánek Takový je Barbánek Jiří Havel

vzpomínka na dětství a časopis Ohníček

20.11.2019 5 z 5

Kronika socialistické vesnice : Nymbursko a Poděbradsko Kronika socialistické vesnice : Nymbursko a Poděbradsko Antonín Robek

pěkné obrázky, jinak socialistické bláboly

10.11.2019 1 z 5