blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Za mě je tahle kniha snad největším zklamáním roku. Autorovy předchozí knížky miluju, ale tohle se moc nepovedlo. Neuvěřitelně rozvleklý a nudný děj, nulové drama a napětí, navíc hlavní postava otce je neuvěřitelně otravná... A vlastně i ostatní postavy byly tak divný, nemastný, neslaný. Bohužel, tohle hodnocení mě fakt bolí, protože jsem autorova velká fanynka...

21.12.2020 2 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Tři skvělé povídky, ideální na večer - zachumlat se do deky, zapálit svíčky a naladit se na tu správnou hororovou náladu tady od mistra :) Napínavé, mrazivé a strašidelné čtení, který moc doporučuji!

26.10.2020 5 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Bezvadný komiks o životě geniálního fyzika Stephena Hawkinga. Jediné mínus vidím v tom, že spoustě věcem jsem absolutně nerozuměla, tudíž jsem některé části, kde se rozebíraly fyzikální témata, musela přeskakovat.. Ale za to si mohu sama, že nemám tyto znalosti :D

26.10.2020 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Silný příběh, krásně napsaný a co se mi hrozně líbilo, tak to byl způsob, jakým autorka rozlišovala jednotlivé kapitoly a pomocí grafiky znázorňovala, jak se naše hrdinky cítí.. Skvělá věc!

02.10.2020 5 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Krimi příběh o vyšetřování případů sériového vraha v čele s detektivem Bishopem a forenzní psycholožkou Holly, která se zaměřuje na profilování pachatelů. Lehce morbidní, čtivá detektivka, které na výsledném hodnocení uškodí jen ten překombinovaný závěr.

08.09.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Já se asi nesmím hned pouštět do knih, které mají napříč Instagramem takový hype. S ním totiž přicházejí velká očekávání. A ty za mě Holubice a had tak úplně nesplnila. Označila bych ji jako průměrnou fantasy, která se sice čte lehce, má bezva námět, hlavní hrdinka mi sedla a moc jsem jí fandila, ale ten svět čarodějnic a magie, který mě zajímal nejvíc, byl na můj vkus až moc v pozadí a hlavní důraz se kladl na romantickou linku. Neříkám však, že to byla špatná kniha, to určitě ne. Přečetla jsem ji za dva dny, ale že by ve svém žánru nějak vyčnívala? Za mě bohužel ne... Co ale musím rozhodně pochválit, tak je obálka, ta je nádherná!! :)

08.09.2020 3 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Ačkoli jsem opravdu velký fanoušek seriálu, od knížky jsem očekávala, že se vedle Hopperovy kariéry policisty v NY dozvíme i něco víc o jeho osobním životě, např. podrobnosti okolo smrti Hopperovy dcery, o tom, jak se poté s manželkou odcizili.. Temnota na okraji města je ale především detektivní příběh právě o Hopperově kariéře policisty v New Yorku. Po celou dobu tak sledujeme vývoj případu, který dostal na starosti společně se svou novou parťačkou, jejíž postavu jsem si dost oblíbila. Krimi zápletka nebyla tedy nijak originální, ale celý příběh se četl dobře, byl napěchovaný akcí a kapitoly odsýpaly.

20.05.2020 3 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Oproti ostatním dílům jsme se autorova standardu, na který jsme zvyklí, nedočkali a jak se říká "to nejlepší nakonec" v tomto případě tak úplně neplatí. Ani to vlastně není tak úplně možné. Čtvrtý díl se jednoduše nenese v duchu "Jsem génius a k večeři mi největší radost udělá pořádný kus lidského masa a sklenka Chianti."
Pro fanoušky celé série je ale tento poslední díl nutností. Hlavně proto, abyste alespoň lehce nahlédli pod pokličku toho, co se muselo stát, aby se z malého chlapce, který nadevše miluje svou malou sestřičku, stal všemi obávaný kanibal Hannibal Lecter. Slovíčko lehce používám záměrně, jelikož to místy působilo spíše jako podívaná z rychlíku - na duši narušeného člověka a jeho touhu po pomstě se autor bohužel primárně nezaměřil a obě tyto roviny "nakousl" jen tak zlehka. Škoda, zrovna toto téma by si zasloužilo více než 250 stránek.

20.05.2020 4 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Kniha pro děti s naprosto dechberoucími ilustracemi! Lisa Aisato mě zaujala svými ilustracemi už ve Sněhové sestřičce a jsem ráda, že mi knihovnu zdobí její další skvost. Ač je tato kniha především o ilustracích, než o textu, věřím, že vás její příběh s magickou atmosférou zaujme.

19.05.2020 4 z 5

Noc s Marilyn Monroe Noc s Marilyn Monroe Lucy Holliday

Druhý díl Noci s Audrey Hepburn, který je o něco delší a především vtipnější :) Opět se jedná o oddechovku, nic hlubokomyslného, ovšem čtivého a milého :) Líbila se mi o trochu víc než první díl.

19.05.2020 4 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu se četla velmi dobře, děj odsýpal, byl napínavý, akční, na stranu druhou jsem vůbec nebyla spokojena se závěrem knihy. Ocenila bych originálnější a hlavně reálnější vyústění příběhu.. Čekala jsem něco víc, něco, z čeho si sednu na zadek.

19.05.2020 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Prequel k seriálu Stranger Things a dle mého naprostá nutnost pro všechny jeho fanoušky! I když jsem se z počátku obávala, zda to nebude jen slátanina a pouhá snaha vytřískat z hypu okolo seriálu co nejvíc, nakonec jsem byla mile překvapena! Ačkoli příběh vyzněl vcelku stručně, četl se snadno, je to taková oddechovka na jedno či dvě odpoledne, ale moc ráda jsem se dozvěděla něco víc z toho, co bylo před tím, co známe ze seriálu :)

18.05.2020 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Předchozí autorovy knihy byly skvělé, takže když vyšla jeho třetí, musela jsem ji mít. Bohužel Clonu zatím pasuji na nejslabší autorovu knihu. Jako celek mi prostě nedávala smysl. Bez wow efektu, bez logiky. Nevím, myslím, že další autorovu knihu si možná ani nepořídím. Tohle bylo obří zklamání..

18.05.2020 2 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Kniha je retrospektivou celého seriálu - obsahuje plno informací a dozvídáme se v ní například - jak a kdy vznikl prvotní námět na seriál? Jak probíhal výběr herců, kdo z nich měl roli napsanou přímo na tělo a naopak mezi kým tvůrci váhali? Koho měla v Přátelích hrát Courteney Cox? A čím původně chtěla být Lisa Kudrow?
I přes to jsem ale maličko zklamaná - očekávala jsem jiný koncept knihy. Škoda, že nebyla obohacena o dobové fotografie, hlášky, v tomto případě by mi nevadil ani velkoformát. Co mi v knize taky trochu chybělo, tak to byly podrobnější informace ze zákulisí o ostatních hercích - třeba příběh o roli Janice, Guntera, Estelle, Peta nebo Richarda by mě dost zajímal.

14.05.2020 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Po Zimních lidech, kteří byli naprosto strhující a šla jsem kvůli nim spát až pozdě v noci, jsem se na Vermontské psycho moc těšila! Bohužel se Zimním lidem ani zdaleka nevyrovnalo - jak kvalitou textu, tak příběhovou linií, které působila jako dětská verze hororu, u které by se snad ani to dítě nebálo.. Knihu bych zařadila do kategorie horor pro mládež s prvky fantasy. Vůbec nevím, jak si s hodnocením této knihy poradit - mám po dočtení tak rozporuplné pocity, že vážně nevím. Za mě průměrná kniha..

14.05.2020 3 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Třetí díl série, který prozatím hodnotím jako ten nejlepší! :) Autorka přidala více akčních scén a informace z předchozích dílů si pomalu, ale jistě, začnete dávat do kontextu a spoustu toho pochopíte daleko lépe :) Ačkoli má tento díl přes 400 stránek, budete ho mít přečtený raz dva. Více vám o něm nebudu raději prozrazovat, abych se vyhnula spoilerům :)

14.05.2020 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Když jsem dočetla Tiché dívky, hned jsem věděla, že jsem objevila něco velkého! Resp. mého nového oblíbeného autora! Naprosto skvělý detektivní román, ze kterého vás bude mrazit, zamilujete si hlavního vyšetřovatele a nebudete chtít přestat číst!

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Hlavní hrdina příběhu žije obyčejný život. Pracuje ve videopůjčovně, ve svém životě má pár přátel a radost mu udělá dobrá pizza. Jeho každodenní rutinu naruší moment, kdy ve své schránce najde nečekaně fakturu na 5,7 milionů švédských korun. Tolik mu naúčtovali za jeho dosavadní zážitky a životní štěstí..
Za mě nesmírně originální námět, i když zpracování by mohlo být malinko lepší. První dvě třetiny byly pecka - ta poslední byla zbytečně uspěchaná a závěr na můj vkus příliš strohý a useknutý. Rozhodně však tato útlá kniha stojí za přečtení. Donutí vás přemýšlet nad vlastním životem - docela by mě zajímalo, jak vysokou částku by vyúčtovali mně :D

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Komiksová detektivka, která mě mile překvapila. Skvělý nápad s atmosférou a fajn zápletkou :)

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Doposud nejlepší díl celé série!

14.05.2020 5 z 5