Booky84 Booky84 komentáře u knih

Kulturní a přírodní dědictví: Evropa II Kulturní a přírodní dědictví: Evropa II kolektiv autorů

Další fajn čtení a hlavně prohlížení moc hezkých fotografií - nejraději mám místa, která jsem měla možnost navštívit.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví Evropa I Kulturní a přírodní dědictví Evropa I Jana Bočková

Základní čtení o krásných památkách a k tomu nádherné fotografie - líbí se mi mapy, kde jsou jednotlivá místa vyznačeny.

11.02.2022 5 z 5

Národy světa Národy světa kolektiv autorů

Ač se jedná o velice útlou knihu, tak je plná zajímavých informací a nádherných forografií.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět pohodová a vtipná kniha, zase jsem se smála nahlas a to hlavně díky paní Tiché - je prostě boží. A ten konec?! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a jak to dopadne - určitě to bude super a psycho.

10.02.2022 5 z 5

Kniha vhodná k odreagování po náročném dni. Opět jsem se zasmála, ovšem oproti předchozímu dílu to prostě nebylo ono, a proto jedna hvězda dolů.

09.02.2022 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

První kniha od tohoto autora - začátek mne úplně nezaujal a dokonce jsem chtěla knihu i odložit, nakonec jsem si řekla, že dám ještě pár stránek a kniha mne celkem chytla a byla jsem zvědavá, jak to vlastně vše dopadne a zda jsou některé moje domněnky správné. Až v knihovně narazím na další autorovu knihu, ráda si ji přečtu.

08.02.2022 4 z 5

Architektura českých zemí – Moderní architektura Architektura českých zemí – Moderní architektura Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří Tančící dům v Praze, vila Tugendhat v Brně a vysílač a hotel na Ještědu.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Secese Architektura českých zemí – Secese Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří Pustevny na Radhošti, Bublovy domy v Plzni a Mohyla míru u Slavkova.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Klasicismus Architektura českých zemí – Klasicismus Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbená místa patří Františkovy Lázně, zámek Hlubová nad Vltavou a synagoga v Plzni.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Baroko Architektura českých zemí – Baroko Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří cisterciácké opatství Plasy, zámek a zahrady v Kroměříži a špitál v Kuksu.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Renesance Architektura českých zemí – Renesance Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří radnice v Plzni, zámek Český Krumlov a měšťanské domy v Telči.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí – Gotika Architektura českých zemí – Gotika Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří kostel sv. Bartolomějě v Plzni, Karlův most v Praze a kostel sv. Barbory v Kutné Hoře.

05.02.2022 5 z 5

Architektura českých zemí - Románský sloh Architektura českých zemí - Románský sloh Petr Dvořáček

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří rotunda sv. Petra ve Starém Plzenci, hrad Zvíkov a hrad Přimda.

Zakázané filmy Zakázané filmy Dawn B. Sova

Velice zajímavá kniha pro všechny filmové fanoušky.

05.02.2022 5 z 5

Dějiny české - chronologický přehled Dějiny české - chronologický přehled Jan Sedlák

Základní souhrn našich dějin - co je dobré vědět o naší zemi.

05.02.2022 4 z 5

Gallerie Dell' Accademia Benátky Gallerie Dell' Accademia Benátky Lucia Impellus

Za mne další krásná kniha plná uměleckých děl - jsem za celou edici moc ráda, škoda, že ji nemám kompletní.

Rijksmuseum Amsterdam Rijksmuseum Amsterdam Daniela Tarabra

Nádherná publikace, ve které je radost si číst a listovat.

Kunsthistorisches Museum Vídeň Kunsthistorisches Museum Vídeň Silvia Borghesi

"Umění nemůže být moderní, umění je věčné." Citát od Egona Schieleho v úvodu knihy a opět naprostá pravda. Díky knize krásná prohlídka úžasných uměleckých děl.

Pinacoteca di Brera Milán Pinacoteca di Brera Milán Stefano Zuffi

Krásná kniha, díky níž si může čtenář prohlédnout nádherná malířská díla.

Ermitáž Sankt Peterburk Ermitáž Sankt Peterburk Alessandra Fregolent

Opět skvělá publikace s krásnými uměleckými díly.