Booky84 Booky84 komentáře u knih

Metropolitan Museum New York Metropolitan Museum New York Lucia Impellus

"Krásno, stejně jako pravda, je spojeno s dobou, ve které je vnímáno, a s jedincem, který je schopen je vnímat." Citát Gustava Courberta z úvodu knihy a více není nutno dodávat - snad jen, že mne nejvíce zaujal obraz s názvem Pohled na Toledo od malíře El Greca a samozřejmě Terasa v Sainte-Adresse od Clauda Moneta.

Alte Pinakothek Mnichov Alte Pinakothek Mnichov Silvia Borghesi

Zajímavá kniha pro každého milovníka malířství.

05.02.2022 5 z 5

Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž Slavné galerie světa: Musée D´Orsay Paříž Simona Bartoleno

Nádherná publikace - překvapilo mne kolik děl vlastně znám "od vidění", ale nic o nich nevím, snad pouze autora a to ne vždy. Opravdu oceňuji popisy jednotlivých obrazů.

05.02.2022 5 z 5

Slavné galerie světa: National Gallery Londýn Slavné galerie světa: National Gallery Londýn Daniela Tarabra

Krásná kniha, díky které je možné alespoň částečně navštívít toto úžasné místo.

Prado Madrid Prado Madrid Daniela Tarabra

Nádherná publikace - oceňuji, že je to opravdu výběr děl a líbí se mi popisky k jednotlivým dílům - Francisco Goya a Hieronymus Bosch prostě top.

05.02.2022 5 z 5

Louvre - Paříž, slavné galerie světa Louvre - Paříž, slavné galerie světa Alessandra Fregolent

"Zdá se mi, že v Louvru je vše a že vše tu lze pochopit a zamilovat si." To jsou úvodní slova knihy od umělce Paula Cézanna a já jsem si je takto vypůjčila. Krásná publikace plná úžasných děl a doplňujících textů.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Naprosto úžasná detektika, kterou jsem měla už hodně dlouho na seznamu a konečně na ni došlo a to díky letošní čtenářské výzvě. Pachatele jsem samozřejmě vůbec netušila a byl to pro mne šok. Ovšem hlavní postavy Sachsová a Rhyme jsou mi sympatičtí a rozhodně si přečtu další díly.

04.02.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jak už zde opakovaně zaznělo - tohle je kniha i mého dětství. Ráda jsem si v ní listovala, prohlížela obrázky a četla. Kde je původní kniha netuším, ale koupila jsem si vlastní, protože mi prostě nemohla v knihovně chybět. Jsem ráda, že ji mám a vím, že jsem ji dnes nečetla naposledy - nejraději mám hned první vyprávění "O pejskovi a kočičce, jak si myli podlahu".

01.02.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět další skvělá autorčina detektivka. Od jejích knih se prostě nedá odtrhnout a je nutné číst stále dál a dál, můžou za to i krátké kapitoly. Tentokrát jsem i vytušila vraha, což se mi moc často nestává. Jsem samozřejmě zvědavá na další díl a snad ho budou mít v knihovně až tam zamířím.

01.02.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Krásné a pohodové čtení, které lehce plyne a najednou je člověk na konci knihy. Těším se i na další autorčiny knihy.

30.01.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a se zvědavostí jsem si ji přečetla a vůbec toho nelituji. Řekla bych, že kdo to nezažil, tak těžko může hodnotit či kritizovat. Souhlasím se závěrem, že nejhorší je bojovat sám se sebou a s úplně poslední větou knihy:

"Vždy máš na výběr, jakou cestou půjdeš, důležité je vybrat si tu správnou."

28.01.2022 4 z 5

Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi Řidič sanitky, Johnny Depp a tajemství krabice s cereáliemi B. J. Novak

Příjemné povídkové čtení. Vzhledem k počtu povídek si jistě každý najde nějakou, co se mu bude líbit. Čteno jako ekniha vždy několik povídek před spaním.

27.01.2022 3 z 5

Pohodová a lehce čtivá kniha. Ani já ji nepovažuji za detektivku, ale spíše za vyprávění o Africe a proloženou historkami hlavní hrdinky z její práce a života. Knihu jsem objevila díky letošní čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda a určitě si přečtu i další díly.

26.01.2022 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pro mne klasická detektivka s úžasným Sherlockem Holmesem a jemu asistujícím Dr. Watsonem. Při čtení jsem chvílemi cítila chlad a mlhu z vřesovišť. Určitě si přečtu i další příběhy této pozoruhodné detektivní dvojice.

24.01.2022 5 z 5

Historie světa - Atlas světových dějin Historie světa - Atlas světových dějin John Haywood

Fajn encyklopedie - líbí se mi časové řazení a rozdělení dle světadílů.

Česko Česko kolektiv autorů

Celkem ok encyklopedie, ale je obrovská škoda, že je řazena heslovitě.

23.01.2022 4 z 5

Prehistorie Prehistorie David Burnie

Naprosto úžasná encyklopedie!

Svět starého Řecka Svět starého Řecka John Boardman

Cestovat se dá i díky této knize a s ní objevit nejen historii Řecka a jeho památky.

Svět starého Egypta Svět starého Egypta Jaromír Málek

Kniha se čte celkem dobře, líbí se mi její rozdělení a je jedno, kde ji zrovna otevřu a začnu číst. Když se chci něco dozvědět o Egyptě nebo si jen prohlížet jeho památky, tak vždy sáhnu po této knize.

23.01.2022 5 z 5

Nové universum - všeobecná encyklopedie A-Ž Nové universum - všeobecná encyklopedie A-Ž kolektiv autorů

V době studií jsem knihu hodně využívala a moc mi pomáhala - podle toho i vypadá její hřbet a krabicový papírový obal. Teď už pouze leží v knihovně...