Briv Briv komentáře u knih

Noc - Obrázkové příběhy Noc - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

* Když jsem zjistila, že autorka napsala ještě i Noc, okamžitě jsem ji utíkala pořídit domů, protože její knihy o ročních obdobích máme všechny doma a jsou skvělé. Noc (ta opravdická) má vždycky takovou tajemnější atmosféru :) a tak si syn tuhle knížku z celé série prohlíží nejčastěji. Netopýři jsou v ní, hledá mývala no a ten zloděj nemá chybu:). Určitě všichni tuhle sérii jednoznačně doporučujeme.

O chytré princezně O chytré princezně Ljuba Štíplová

* Další knížka u nás doma, kterou měl můj manžel, když byl malý a teď si v ní čteme s naším kloučkem. Sice není jeho nejoblíbenější, ale příběh má rád, baví ho, občas si ji bere sám a "čte" si v ní (má tři a půl roku). Nikdy mi nezapomene připomenout, že čert je zákeřný a chybí mu bota, měl by to prý nějak vymyslet, ať si ji dokáže obout :).

Podzim - Obrázkové příběhy Podzim - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

* Knihu už máme minimálně rok doma a já jsem úplně zapomněla ji sem zapsat. Každopádně je to naprosto úžasná kniha a byla poslední ze série celého roku, která nám chyběla a bylo naprosto jasné, že ji určitě budu dokupovat. Naprosto ji milujeme, baví nás hledat různé zvířátka, postavy a zkoumat příběhy, které tam zažívají. To je tak krásná knížka pro děti.

Srneček Borek Srneček Borek Walter Krumbach

* Tuhle měl jako malý kluk můj manžel a dochovala se až do dnešních dní, tak si v ní čteme se synem. Není jeho úplně nejoblíbenější, ale občas si ji vytáhne. Milé, laskavé čtení o malém srnečkovi, jak roste, mění se a potkává různé zvířátka v lese.

To jsou Benátky To jsou Benátky Miroslav Šašek

Tak po roce jedeme znovu na týden do Benátek, knížku zase půjčuji pro syna - okamžitě ji poznal a začal se na cestu moc těšit - poznal i Benátky (druhé obrovské nadšení) a do knížky byl opravdu celý měsíc "zamilovaný" - takže na tento výlet určitě doporučuji :).

08.10.2022 5 z 5

Co je to spánek? Co je to spánek? Katie Daynes

* Náš tříletý syn velmi miluje encyklopedie všeho druhu, takže tuhle jsme si s ním také chtěli přečíst. Velmi se zajímal o každý obrázek, co je tam napsáno a sám si ji "četl" před spaním. Hodně se zajímal, jak to mají se spánkem různá zvířata a i to jak mozek třídí zážitky a vznikají sny.
Knížka má dětem určitě co dát, je to takové obecné shrnutí, jak je to se spánkem. My ji měli půjčenou z knihovny, domů bych asi pořídila něco pro trochu starší děti. Oběma se nám ale líbila - 5*.

05.10.2022 5 z 5

Rok na stavbě Rok na stavbě Artur Nowicki

* Máme doma rok v lese, tak jsme se chtěli podívat i na další "rok". Tenhle našel manžel pro tříletého synka v knihovně. Až mě tento typ ilustrací, až tak neoslovil, tak syn byl z knihy naprosto nadšený. Prohlížel nebo spíše studoval ji každý večer před spaním (to má takový svůj rituál, po tom co mu přečtu nějakou knížku já) a ráno nám ukazoval vždy něco nového, co tam našel. Vítám první dvoustranu, kde jsou vysvětleny všechny stroje, vozidla a nástroje, které se v knížce objevují. Toto jsme se synem procházeli velice často a pak nám to ukazoval i v jiných knihách, kde to neomylně poznal.
Určitě doporučujeme a dáváme 5*.

01.10.2022 5 z 5

Malý hrdina Malý hrdina Nicola Kinnear

* Ty ilustrace jsou tak krásné. Úplně to pohladilo po duši. Možná mě to bavilo o trochu více než syna, ale fandil Karlíkovi, ať se nebojí a vyrazí ven za Týnou. A jak se o Týnu bál, ať ji nesežere vlk! Taky nás knížka často vedla k tomu, že jsme nezapomněli doma zalít kytky a často jsme pekli, protože co kdybychom potkali venku vlka a potřebovali bychom taky někoho zachránit :).
Příběh nese krásné poselství o překonání sebe sama, odvaze i pomoci druhým. Knížka nás moc bavila. Hodnotíme 5 *.

01.10.2022 5 z 5

Vše o letadlech Vše o letadlech Andrea Erne

* Knihy z této edice se synem naprosto milujeme a tuto jsem prostě musela koupit před jeho první letem v letadle.
Je sice určena spíše trochu starším dětem, ale náš synek to v necelých třech letech miluje, hlavně tuhle si v letadle naprosto užíval, když si prohlížel stránky v knížce a reálně to porovnával s tím, co se v letadle zrovna děje. Doma se k ní často vrací a v porovnání s jinými knihami o letadlech, tahle jednoznačně vede. Určitě doporučujeme.

08.08.2022 5 z 5

Čti a doplňuj: Malované pohádky Čti a doplňuj: Malované pohádky Stuart Lynch

* Máme ji doma už docela dlouho, syn si ji sám někdy bere a prohlíží, občas ji čteme spolu. Myslím, že pro začátky mluvení a možná později i čtení to není špatné. Nenašla jsem moc podobných knih. Spíše to bývají jen příběhy v časopisech. Proto jsem ji kupovala. Trochu mně sice mrzí, že pohádky jsou takové "ořezané", ale nějak zásadně to nevadí.

04.05.2022 4 z 5

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

* Nejdřív jsme na tuto knížku natrefili v knihovně, myslela jsem si, že syna (necelé 3 roky) moc nezaujme, že je spíše pro starší. (Měl půjčenou ještě jednu o noci s odklápěcími okýnky, ale ta ho nezaujala vůbec.) Tahle byla naprosto jasný vítěz, celý měsíc jsme mu s manželem snad nečetli nic jiného, pořád si v ní listoval, chtěl si ji brát i do postele. Nakonec jsme mu ji domů koupili a nadšení přetrvává. Často si ji sám bere a když se o něčem bavíme, co v knížce je, tak sám pro ni jde a nalistuje nám to.
Rozhodně všichni doporučujeme, je skvělá!

04.05.2022 5 z 5

Kombajny, traktory a nakladače Kombajny, traktory a nakladače Andrea Erne

* Další knížka z této skvělé edice. Tuto jsme měli sice jen půjčenou z knihovny, ale syn (2,5 roku) z ní byl naprosto unešený. Pořád dokola jsme ji četli, prohlíželi, co je pod okénky a přiznám se, že je tam pár informací, které i pro mně byly nové - nejsem zrovna milovník traktorů:)
Rozhodně doporučuji pro všechny zvídavé děti.

02.05.2022 5 z 5

Něco ti povím, Johane Něco ti povím, Johane Klára Pondělíčková

* Zvláštní, originální a možná i trochu divná. Našemu synovi se celkem líbila, rád se k ní vracel.

02.05.2022 4 z 5

To jsou Benátky To jsou Benátky Miroslav Šašek

* S naším 2,5 synem jsme se v létě chystali do Benátek, tak jsme mu půjčili tuto knížku v knihovně a i když je určena spíše pro starší, tak ho nadchla. Nadšeně nám ukazoval, místa kde jsem společně byli a chtěl si ji pořád číst. Letos se tam na pár dní chystáme znovu, takže si ji určitě budeme zase číst a prohlížet. Jsem zvědavá, jestli si z toho bude něco pamatovat.
Je vhodná i pro dospělé, kteří nechtějí číst zdlouhavé tlusté průvodce :)

02.05.2022 5 z 5

Kulihrášek a Budulínek Kulihrášek a Budulínek Mária Ďuríčková (p)

* Knížku jsem viděla na internetu a protože mi obálka knihy připadala zajímavá, tak jsem nám ji půjčila v knihovně. Syna až tak nezaujala, párkrát jsme si ji přečetli, ale přiznám se, že jsem z ní také nebyla nadšená. Nejvíc nám nakonec vadily ty ilustrace, některé postavy mají tak šíleně barevné oči, že vypadají jako sjetí :).

02.05.2022 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Z celé série mi chyběla dočíst jen tato "doplňková" kniha. Visela mi tady už hodně dlouho a teď jsem nutně potřebovala "provětrat" hlavu nějakou knihou nad kterou nebudu muset nijak přemýšlet a hloubat.
No, není to špatné, ač nejsem cílová skupina, tak dobrý. Věřím, že někdo, kdo žil více předešlými díly si to opravdu užil. Myslím, že zase tak moc to ale některé životní příběhy nevysvětlilo.

14.08.2021 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

* Tohle byla první knížka, kterou jsme od Petra Horáčka pořizovali domů a určitě nezůstaneme jen u ní. Mého syna (téměř 2 roky) naprosto okouzlila a mě také. Čteme si ji velmi často a někdy i vícekrát za sebou.
Dojemný příběh o hledání kamaráda, ochoty velryby, smutku ze ztráty a radosti ze shledání. Příjemně pohladí po duši. Děkuji za něj.

A radost našeho syna, když papuchalky zahlédl v televizi a honem utíkal pro tuhle knížku, byla úžasná. (Dokoukali jsme celý dokument :).

20.03.2021 5 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

20.03.2021 5 z 5

Rybička Rybička Tereza Horváthová

Ani nevím, kde jsem o ní četla poprvé. Hrozilo uzavření knihoven z důvodu koronaviru, tak jsem si říkala, že si půjčím i dětskou literaturu a vzpomněla jsem si na Rybičku. Kniha určitě není pro nejmenší děti (1 rok), spíše pro trošku starší, co si rádi poslechnou příběh o rybě, koupelně a v podstatě celé jedné rodince. Vlastně nevím, jak to hodnotit, celá kniha je vyvedená jen ve dvou barvách a to v modré a žluté, textu je tam minimum, ale zato obrázky jsou všeříkající a řekla bych, že mnohdy jsou za hranicemi fantazie. Celé je to tak divně zvláštní, psychedelické a svým způsobem až roztomilé, že se mi to vlastně líbilo. (Zato manžel to prolistoval, vytřeštil oči a nechápavě se na mě podíval... Že prý je to totálně ujeté. :))

29.03.2020 4 z 5

Maminčina říkadla Maminčina říkadla Josef Lada

* Protože jsme měli od Josefa Lady menší leporelo Zvířátka, říkala jsem si, že by našeho synka potěšilo i toto. Rýmy se mu líbí moc, ale této knížce se zatím nevěnuje tolik, jako jiným leporelům. Uvidíme, třeba její nejlepší čas teprve přijde.

20.01.2020 4 z 5