cérka cérka komentáře u knih

Tajemství života po smrti Tajemství života po smrti Barry Eaton

Přečteno pouze ze zvědavosti. Jako věřící člověk mám na posmrtný život trochu jiný názor. Kladně hodnotím, že nic zlého a depresivního v této knize nenajdete. Naopak lidem, kteří mají strach ze smrti, či se vyrovnávají ze ztrátou blízkého člověka může tato kniha pomoci. Hvězdičky nepřidělím, nebyla bych objektivní.

18.01.2019

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Knížku jsem si vyhlédla jíž před delší dobou, tuším že byla prezentována jako hit knižního čtvrtku, a já se na ni hodně těšila. Očekávala jsem kvalitní severskou krimi a dostalo se mi nepromyšleného, jednoduchého, brakového, bulvárního románu. Kompletně všechny postavy mi byly nesympatické. Ze začátku jsem se jen stěží orientovala v ději i v jednotlivých postavách. Prostě, opravu nic moc!

24.08.2018 2 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Už ani sama nevím proč jsem si půjčila knihu v jejímž samotném názvu je slovo "válka" a pak se divila, že je celá kniha o válce. Bohužel mi tak úplně nesedl styl vyprávění, některým situacím je na můj vkus věnováno až moc stránek, z čehož vyplívá, že bych uvítala mnohem svižnější děj :-). Nicméně v samotné knize mě velmi zaujala dějová linka věnující se královně.

07.08.2018 3 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Tak toto je pro mě žánr, který běžně nečtu a zároveň první komiksová kniha, kterou jsem v životě přečetla.
Bavila jsem se, některé komentáře jsou opravdu vtipné, a zároveň poučila. Vtipná sonda do sexuálních dějin lidstva :-).

12.02.2018 5 z 5

Případ plzeňských mordů Případ plzeňských mordů Jan Alenský (p)

Knížky pana Vondrušky mám ráda, vždy si při nich skvěle odpočinu . No a jelikož chci přečíst vše od svého oblíbeného autora, vrhla jsem se i na pana Alenského :-). Tento příběh jsem ovšem už četla a to nedávno v Letopisech královské komory I :-), tak hurá čte se dál :-)

24.09.2017 5 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Zákulisí pohřebnictví, pohřbívání a balzamování těl dodává knize nádech tajemna (i když zmiňovaného je v knize jen poskrovnu), k tomu špetka viktoriánské Anglie, detektivní zápletka a je na světě román u kterého jsem si aspoň já, příjemně odpočinula. Těším se na pokračování.

11.08.2017 4 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Začala jsem číst detektivku a nakonec to byla literatura faktu. Dobře napsaná, jen toho napětí jsem čekala víc.

17.04.2017 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Uf, válek a Habsburků mám už plné zuby. Určitě jsem se pobavila, utříbila vědomosti, ale zároveň se nutila k pozornosti. Jsem moc ráda, že jsem přečetla celou epopej + Mezi tiárou a orlicí a mohu tedy objektivně hodnotit. Čtvrtá část se mi zdála nejslabší. Možná je to i smutným koncem Přemyslovců, i když Karel IV byl z poloviny Přemyslovec a za jeho vlády naše země teprve pořádně rozkvetla. Možná počtem stran a jarním počasím :-). Možná tím, že Lucemburky pan Vondruška ještě nezpracoval. No a hlavně faktem, že Přemysl Otakar II je díky sérii Oldřicha z Chlumu pro mne nesmrtelný :-)

13.03.2017 4 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Romantický příběh jehož děj se odehrává v období velkého požáru Londýna.
Začetla jsem se velmi rychle a ač jsem věděla od prvních vět k jakému konci příběh spěje, moc jsem si ho užila. Ach, bylo to moc pěkné, konec jako v pohádce :-).

24.02.2017 4 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha, vlastně takový nultý díl Přemyslovské epopeje. Ač o této době víme jen málo, pan Vondruška dokázal vytvořit skvělí a velmi čtiví příběh.

20.02.2017 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

V půlce knihy jsem naprosto nechápala o čem bude ta druhá půlka a proč ještě není konec? Hlavní hrdinové - Zdeněk: unuděný, otrávený "přepracovaný", zajištěný čtyřicátník, kterému chybí pořádná fyzická práce a pořádné starosti. Tereza, člověk kterého by mi mělo být asi líto. Jenže mně byla šíleně nesympatická. Jak nám chápat její nenaplněné mateřské touhy, když podstoupila dvakrát potrat ? atd.
Za mě tři hvězdičky a snad to bude příště lepší.

13.01.2017 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Neklidné kosti, mne nadchly, zcela pohltily a já přečetla knihu za dva rušné, adventní dny.
Je to zvláštní, druhý díl mě už tak nezaujal, byla chyba číst jej jako první nebo je opravdu slabší? Nicméně, už jsem v knihovně hledala další díl a pokud se objeví ihned se do něj pustím :-)

27.12.2016 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha po jejímž prvním přečtení jsem se stala fanouškem pana Vondrušky. Jelikož tehdy ještě neexistovala Databáze knih, tak jsem si nebyla na 100% jistá zda je to ona a je :-). Přečetla jsem znovu a znovu s velkou chutí. Vůbec jsem se nenudila a dokonce si ani nebyla jistá jak to dopadne :-).

02.12.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Souhlasím se spoustou komentářů, kniha to není to vůbec špatná, ale nesedla mi tak dobře jako Malý pražský erotikon. Některé vulgarismy jsem už raději přeskakovala, milované děti bych harpyjemi neustále nenazývala a konec ? Čekala jsem víc.
Nicméně, určitě si přečtu Okamžiky štěstí a budu doufat ve stoupající kvalitu :-)

30.09.2016 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Takové hezké, prázdninové počteníčko.
Nicméně řešení a průběh porodů v této knize se rovná pohádce, nikoli skutečnosti.

24.06.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ke knize mě přivedlo nadšení mé milé kolegyně, která v noci místo spaní četla a knihou byla naprosto uchvácena.
Mě osobně kniha nijak nenadchla, přišla mi zbytečně zdlouhavá, snad až konec, kdy jsem se konečně dozvěděla kdo a proč zemřel, byl čtiví.

08.06.2016 3 z 5

Karel IV. - Císař a král Karel IV. - Císař a král Jan Bauer

Karel IV byl opravdu Císařem, Králem a hlavně Otcem vlasti. Kéž by naše země měla více takových panovníků !!!
Knížka je velmi čtivě napsaná, pan Bauer opět nezklamal. Krásně shrnul život Karla IV a jeho blízkých.

09.05.2016 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Asi se budu opakovat, ale nedá mi to. Skvělá kniha, skvělá série ! Nesnáším nekonečné seriály a příběhy, jsou na jedno brdo a brzy Vás začnou nudit. Tady se Vám to nestane. I já přečetla na jedno nadechnutí a nevyspání mi kupodivu vůbec nevadí.

23.02.2016 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Má první kniha od této autorky, takový malý pokus na který nebyl strašně dlouho čas a možná chyběla i chuť. Pořád bylo ke čtení něco jiného, co spěchalo. Ze začátku mě mátla časová linka, neustále skákala z jednoho roku do jiného a mě se pletla doba i postavy. Proto jen čtyři hvězdičky. Příběh mě nakonec zcela pohltil a moc jsem si ho užila.

22.02.2016 4 z 5

Moc dobře jsem se při čtení bavila. Nevím, jak to do května vydržím, třetí díl je skvělí a čtvrtý tak daleko. Smekám klobouk, udržet v hlavě celý Prokopův rod, rozvíjet poutavě děj a ještě zajímavě vyprávět o naší historii, to dokáže jen pan Vondruška. Děkuju, konečně začínám doma v historii a pořadí panovníků vyhrávat :-).

09.02.2016 5 z 5