Ctenaricek4 Ctenaricek4 komentáře u knih

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Příběh dvou malých chlapců, kamarádů, kteří jsou nuceni prchnout z domova, mě vzal za srdce. Nadchla mě odvaha, s jakou se rozhodli pro útěk, přesvědčeni, že udělali něco moc zlého. Na příběhu se mi líbí, že každá postava v něm bojuje s nějakými svými problémy, a skrze záchrannou akci, kdy se pokouší najít chlapce, se zkouší s nimi vypořádat.
Popisy přírody jsou v této knize výjimečné, a díky nim máte skutečně pocit, jako by jste byli na onom místě přítomni.
Kniha mě mile překvapila, a mohu ji doporučit každému, kdo by se chtěl, byť na chvíli, stát součástí nádherné přírody.

11.10.2022 4 z 5

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Od knihy jsem čekala více. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, naopak občas mi lezla dost na nervy. Kniha se začala rozjíždět až tak zhruba ve své polovině. Ale ke konci měla zajímavé rozuzlení, které jsem tak úplně nečekala. Takže dalo by se říci, konec zachránil mé hodnocení. A tak dávám tři hvězdy.

15.09.2022 3 z 5

Zachraňte Steva Zachraňte Steva Jenni Hendriks

(SPOILER) Já jsem od knihy, kterou jsem náhodou zahlédla v knihovně neměla žádná očekávání. Spíše jsem byla zvědavá, jak se autorka popere s tématem "vážné onemocnění" v boji dvou mladých chlapců o srdce jedné dívky. Nicméně, kniha mě opravdu bavila. Měla rychlý spád, nebylo místo, kde bych měla čas se nudit. A krásně nám ukázala takovou tu flegmatičnost "amíků, potažmo amíků rodičů..."Chceš si nechat vytetovat jméno kamaráda na svou zadnici, abys na něj vybral nějaký peníze? Jasně, proč ne. Však ono se to pak dá nějak předělat." ...U nás by to asi tak hladce neprošlo. Hodnotím čtyřmi hvězdami, protože mě kniha mile překvapila i svým koncem.

26.08.2022 4 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Má první kniha, kterou jsem od autorky přečetla, na doporučení své sestry.
Do strany 130 jsem chtěla knihu odložit, jak nezáživné to bylo. Nicméně pak se to trochu rozjelo, a od strany 200 už to mělo nějaký spád. Ale popravdě musím říct, toto asi nejsou knihy přímo pro mě. Hodnotím třemi, abych neurazila sestru (její oblíbená kniha od autorky)...a vrhnu se zase na něco jiného...

24.08.2022 3 z 5

Dobrodružství báječných kamarádů Dobrodružství báječných kamarádů Jeff Kinney (p)

Opět se setkáváme s Rowleym, který píše dobrodružný příběh, a s Gregem, který mu do toho pořád "kecá". Četli jsme společně se synem. Kniha i příběh nás pobavil, a oba jsme se shodli na tom, že nás zde Greg neskutečně štval. :D

16.08.2022 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tak v tomto se musí poznat naprosto každý knihomol. Krásná oddechovka. Pobavila, potěšila a zahřála u srdce.

08.08.2022 5 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Příběh, který čtenáři přibližuje tzv. bipolární poruchu nebo chcete-li mánio-depresivní poruchu. Autorka podle mě krásně vystihla podstatu tohoto onemocnění.

07.08.2022 5 z 5

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Toto je určitě velice podnětná kniha, ve které si prostě najdete to své. Ano, je z amerického prostředí, ale určitě je možné jí interpretovat i do prostředí českého. Nad spoustou věcí, které najdete v této knize, stojí za to se opravdu zamyslet. Rozhodně by děti měly být vedené k vlastním volbám, i za cenu možného zklamání.

24.07.2022 4 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Moderní bible všech lidí, kteří se soustředí na budování pozitivních návyků.

17.07.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila svému dvanáctiletému synovi jako dárek. Byl z ní nadšený, a hodně o ní vyprávěl. Tak jsem si jí přečetla také. A opravdu nelituji. Přátelství napříč staletími - toto byl hodně dobrý námět na knihu. Navíc pro děti velice poučný. Dáváme se synem pět hvězdiček a vřele doporučujeme nejen dětským čtenářům. Příběh vás opravdu chytí za srdce.

05.07.2022 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Knihu jsem četla podruhé. Bavila a chytla mě úplně stejně jako poprvé. V mé knihovně na mě čekají zbylé dva díly, na které se moc těším. Opravdu velmi čtivě psaná kniha. A to, že je od českého autora tomu přidává pomyslnou šestou hvězdičku.

03.07.2022 5 z 5

Zahrada a legenda o zachránci Zahrada a legenda o zachránci Jiří Harnach

Velice hezký příběh malého klučiny, který se stane Zachráncem zahrady. Jen si nejsem jistá, jeslti je to čtení pro děti od osmi let. Spíše bych řekla tak od dvanácti let. Některé popisy byly hodně obsáhlé. Jinak knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

05.05.2022 4 z 5

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

Poslouchali jsme se synem audioknihu, a pánové Brouskovi načetli knihu opravdu dokonale. Hudba Ondřeje Brouska stojí také za to. Celá kniha měla krásnou, trochu temnou atmosféru, a příběh byl opravdu napínavý. Je mi líto, že jsme byli ochuzeni o nádherné ilustrace. To si ale vynahradíme v dalším díle, který máme v knižní podobě. Moc se na něj těšíme.

29.04.2022 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Hodně jsem četla o tom, jak je tento poslední díl série Platnéř nejslabším dílem. Já sama hodnotím čtyřmi hvězdičkami. I tento díl mě moc bavil. Myslím, že nejvíce vykresluje Lukáše, jako naprosto nového člověka. Ukazuje nám, kým se během svého dobrodružství stal. Tato série byla naprosto skvělá a doporučuji její přečtení všem milovníkům dobré historické literatury.

16.04.2022 4 z 5