daza.dt daza.dt komentáře u knih

Aforismy pro mého muže Aforismy pro mého muže Marta Brtníková

Krásně formulované, milé myšlenky. A rozhodně ne moc feministické. :) :) :) :)

21.06.2023 4 z 5

Slzy africkej lásky Slzy africkej lásky Mirka Manáková

Taková oddechovka, žádné světoborné dílko to není. Čte se rychle, ale myslím, že se k ní nikdo opakovaně vracet nebude.

21.06.2023 3 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Přiznám se - knihu jsem nedokázala číst v papírové formě, ale naštěstí jsem měla k dispozici její audio podobu. Autorku bych rozhodně neodsuzovala - proč taky? Šla do toho svobodně, dobrovolně a rozhodně ji nikdo nenutil. Takže pokud ji to baví a vyhovuje - je to její volba. Má oproti jiným (,které jsou ve stejném odvětví nedobrovolně) štěstí svobodné volby. Podruhé bych se k tomuhle dílku už nevrátila.

12.04.2023 2 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

(SPOILER) Krásná sci-fi pro ženy - Mladý fešný majitel hotelů, který čistě náhodou nemá v pracovní době (kdy ostatní podnikatelé makají) co dělat a jde do muzea. A tam uvidí od 10 let starší po mnoho let zanedbávanou slovenskou učitelku a vlastním tělem ji zachrání. - Kdo by odolal?
Téma - neuvěřitelné, zpracování - čtivé a happy ende zaručen. Co víc si přát?

02.01.2023 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Autorku jsem neznala - toto je moje první kniha. Úplně ale nechápu to nadšení některých předešlých hodnotitelů. Pozitiva by se tu nějaká našla - knížka se čte rychle, děj není moc složitý (ideální do vlaku při páteční cestě domů) a toto skvostné dílko má naštěstí pouze 2 díly. To je asi tak vše. Třeba bude 2 díl lepší.

02.01.2023 3 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Moje pocity z této knihy jsou poněkud rozpačité.
Samozřejmě je to hrozné co se dotyčné hlavní hrdince stalo, ale myslím si, že kniha mohla vyzním daleko lépe při důkladnějším zpracování a propracování tématu. Zneužívání bezmocných je hrozné a jeho ignorování je snad ještě horší. Po přečtení mě napadlo snad jen jedno - OSVĚTA, OSVĚTA a zase jen OSVĚTA. A jak moc důležité je včas umět říci důrazné NE. Prostě nebát se včas to říci.

02.01.2023 4 z 5

V pasti Araba V pasti Araba Mirka Manáková

Kniha se mi nelíbila, byla taková o ničem. Naprosto souhlasím s názorem lenkavildomcova. První díl raději nebudu asi zkoušet, myslím, že kvalitě díla vůbec nebude vadit, že jsem ho přeskočila.

03.10.2022 2 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Na stejné vlně jako 1 díl série. I když první mi asi přišel trošku lepší. Ale neurazí, a ani moc nenadchne.

Malé velké tajemství Malé velké tajemství Sherryl Woods

Kupodivu to mělo i děj a happy ende - to je přece samozřejmost.

Neandertálci jsou tady! Neandertálci jsou tady! Karel Naxera

Na to jak má autor u jiných knížek nízké hodnocení, tak mě tako kniha velmi mile překvapila. Uvěřitelný příběh, čtivě napsáno, velmi zajímavé téma a šikovně připravený konec pro případné další pokračování, ale k tomu asi nedojde. Rozhodně nejsem zklamaná.

03.10.2022 4 z 5

Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Alena Hrachovcová

Milé kraťoučké příběhy, knížka rozhodně moc nezaujme, ale také určitě nezarmoutí. Ideální čtení na cestu do práce do MHD.

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

Moje druhá kniha od těchto autorek a myslím, že stačilo jednou provždy. Asi opravdu nejsem cílovka tohoto druhu literatury. Jak jsem psala již u prvního dílu - kvalita jako horší harlequinka. Jediný klad je ten, že se to čte opravdu velmi rychle.

30.09.2022 2 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Přiznám se, na knihu jsem se dlouho těšila - téma zajímavé, ale čekala jsem poutavější zpracování. Škoda. Ale jsem ráda, že jsem knihu četla, i když jsem čekala lepší zápletku.

30.09.2022 3 z 5

Tajný pohřeb v Anežčině Údolí Tajný pohřeb v Anežčině Údolí Roman Cílek

Knížka krátkých povídek, ideálně na cestování metrem do práce. Témata povídek jsou velmi poutavě napsaná, jen je škoda, že povídky jsou tak krátké.

01.09.2022 4 z 5

Bez odpadu Bez odpadu Camille Ratia

Knížku jsem přečetla za jeden večer - a upřímně nic moc jsem se nového nedozvěděla. Ale grafika je hezká, za mě neurazí - nenadchne.

22.08.2022 3 z 5

Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Florence Ollivet-Courtois

Příběhy veterinářů mám ráda, ať už jde o mistra Jamese Herriota, knihy od Davida Granta, Louise Camutiho či Juliana Nortona. Tato kniha je trošku o jiných zvířatech, ale i přesto vás nezklame. Pravda není tak literárně zdatná jako p. Herriot, ale rozhodně nesáhnete vedle. Doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Kráska na jednu noc Kráska na jednu noc Jessica Lemmon

Rychlá pohádka na dobrou noc - happy ende zaručen.

22.08.2022 4 z 5

Horké výstřiky Horké výstřiky Sexy Lucca

Knihu jsem naštěstí dostala jako dárek a naštěstí v podobě e-knihy - takže nezabírá místo v knihovně - ale totálně škoda papíru a škoda dat. Upřímně přiznávám -nedočteno - nešlo to.

22.08.2022 odpad!

Tmavomodrý svět Tmavomodrý svět Zdeněk Svěrák

I když knihy i filmy s touto tématikou opravdu ráda nemám (jsem zarytý středověkář), tak jsem po této knížečce sáhla - hlavně tedy díky panu Svěrákovi, který je autorem. A rozhodně nelituji.

24.05.2022 4 z 5

Stíny pražského kata Stíny pražského kata Jiří Kavulič

Pokud k si k vám, až bude na Vyšehradě na pivku, přisedne podivný starý pán..........tak už po poslouchat nemusíte.
Chvílemi trošku zmatené, ale je to prvotina, tak snad autor ještě umělecky poroste.

18.05.2022 2 z 5