daza.dt daza.dt komentáře u knih

Sám proti gestapu aneb Oresta mi všechno vzala Sám proti gestapu aneb Oresta mi všechno vzala Dušan Tomášek

Přečetla už jsem řadu knih s touto tématikou, ale tahle byla něčím jiná. Hlavní hrdina vlastně ani nebyl tím pravým neohroženým hrdninou, byl to obyčejný člověk, který by byl za normálních okolností zapomenut. Nikoho nezastřelit, neúčastnil se řádné významné události, jen vždy pomohl, když byl osloven a požádán. Byl jen obyčejně statečný, dovedl mlčet a bál se o svoji rodinu - Prostě takový obyčejný člověk.

24.09.2017 5 z 5

Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Skye Alexander

stručně, jasně, jednoduše - pochopí naprosto každý. Rozhodně doporučuji k přečtení

20.09.2017 5 z 5

Kočka ve starém Egyptě Kočka ve starém Egyptě Jaromír Málek

Čekala jsem sice trošku jiného, ale i tak zajímavá knížka. Informace opravdu důkladné a podrobné.

28.07.2017 3 z 5

Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vražedné příběhy z Čech a Moravy Vladimír Šindelář

Knihy s podobnou tématikou čtu moc ráda, knížka se čte velmi rychle. Vřele všem doporučuji.

28.07.2017 5 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Čekala jsem jsem více, ale nebyla jsem zklamaná

13.06.2017 4 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Julie Červená (p)

Nenadchne, ani neurazí.

13.06.2017 3 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Pro mě milá pohodovka do MHD při cestě do práce, některé popisy osob vtipné, jiné už méně. Moc nenadchne, ale taky neurazí. Čte se rychle.

07.06.2017 4 z 5

Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Miloslav Martínek

Velmi čtivě napsaná knížka, mám tuto dobu dějin našeho státu ráda. Tehdejší policisté a četníci nemuseli mít nutně nové vozy, vysílačky, mobily, počítače,...... ale selským rozumem a lidským přístupem k lidem vyřešili hodně.

24.05.2017 5 z 5

Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Marie Louise Von Larisch-Wallersee

Přiznám se, čekala jsem asi více. Ale četlo se velmi rychle, i když to bylo místy nudnější. Na dnešní dobu obsah opravdu není skandální :), žádné neuvěřitelné věci se opravdu nedozvíte.

24.05.2017 3 z 5

Tapiserie Tapiserie Kylie Fitzpatrick

Tapiserii jsem si půjčila v knihovně tak nějak jen do počtu, nic moc jsem on ní nečekala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Četla se velmi dobře a rychle, vtažení do děje - díky postupně překládanému deníku bylo zaručeno. Kniha mě navedla na další hledání informací o Tapiserii z Bayeux. Škoda, že kniha není delší. Za mě - spokojenost.

24.05.2017 5 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Jak již zmiňoval jardaplech i další - ilustrace si rozhodně mohli odpustit, ještě, že už dané dámy nežijí - mohly by ilustrátora klidně žalovat.
Pro mě mohl autor vypustit notoricky známé příběhy - Baarová, Gollová a více se zaměřit na ty neznáme.

03.05.2017 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Milá knížka, velmi rychle se dá přečíst.
Pro mne až moc krátká, ale vše mělo spád, na českou provenienci velmi zdařilé.

03.05.2017 5 z 5

Písecká četnická pátračka Písecká četnická pátračka Ladislav Beran

Po úspěšném seriálu Četnické humoresky jsem hledala podobné, ale i z jiného prostředí než Brno. Tato kniha mě velmi mile překvapila. Velmi dobře a rychle se četla. Za mne není co vytknout. Určitě doporučuji

08.03.2017 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Moc fajn knížečka, krásně popsané "šílené" babičky - máme doma podobnou. Krásné i humorné popsání dosti neveselé doby. Čte se velmi rychle.

Úplný idiot Úplný idiot Tommy Jaud

Knihu jsem si vzala na dovolenou - docela mne zklamala. Dvě, tři vtipné věci, ale pak už moc ne.

07.12.2016 1 z 5

Incest Incest Jindra Tichá

Též mě moc neoslavila, zvláštní styl psaní. Pro mne obtížné na čtení.

07.12.2016 1 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Jak už psala Pet007, taky moc ráda čtu historické romány, ale tento mě trošku zklamal - čekala jsem víc. Člověka to alespoň donutí si sám hledat víc informací.

Umění milování Umění milování Hong Ying

Knížku jsem si koupila v Levných knihách a nic jsme od ní nečekala. Ale velmi mne překvapil zajímavý, jemný, intimní příběh citů a pocitů dvou lidí odlišných kultur. Přiznám se, že hlavní hrdnina Julian mě přišel jako dost sobecký, nedospělý a nějak dost nechápající city, které svým postrojem a činy vyvoval v Lin. Lin jsem litovala. Kniha byla zajímavá, ale už se k ní asi nevrátím.

07.12.2016 3 z 5

Babiččina dokonalá žena aneb Jak učiniti partnera šťastným Babiččina dokonalá žena aneb Jak učiniti partnera šťastným Klára Trnková

Knížky s touto tématikou mám moc ráda. Dýchne na vás pohoda dávných časů. Tato knížečka je opravdu velmi malinká a tenoučká, kterou přelouskáte jedním dechem. Nádherná grafika, rady sice v dnešní době moc nepoužitelné, ale určitě se při nich nasmějete a zlepší vám náladu. Já ji koupila spolužačce jako svatební dar.

07.12.2016 5 z 5

Co vzrušuje velké holky Co vzrušuje velké holky Oldřiška Podhorcová

Přečetla jsem též jedním dechem - moc fajn oddychovka. Hlavní hrdinka Inka - normální ženská, ví co to jsou problémy s dětmi i zvířaty. Rande naslepo, kdy se z vytouženého ideálu vyklupe naprostý opak.... Krásné a čtivě napsané. Určitě doporučuji

07.12.2016 5 z 5