daza.dt daza.dt komentáře u knih

Sny utkané sluncem Sny utkané sluncem D.J. Blackmore

Nečekala jsem žádné světoborné a převratné dílo, ale za mě na léto dobré. Jasný klaďas, nevinná mladá dívka, starý krutý záporák - a pohádka je hotová.

28.07.2017 3 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Po přečtení prvního dílu, jsem ráda sáhla po této knize. Přiznám se z pokračování jsem měla smíšené pocity (obvykle to umělé natahování moc dobře nedopadá), ale musím říci, že za mne dobré. :)

07.06.2017 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Abych měla trošku odpočinek od Jamese Pattersona, tak jsem sáhla po konkurenci a rozhodně jsem neprohloupila.
Čtivě napsáno, super děj, má to spád, nelze tomu co vytknout. Závěrečné vyřešení - člověka nutí být stále ve střehu a rozhodně neuhodnete kdo je vrah.
U mě spokojenost na 1000 %. Deaver rozhodně získal další fanynku.

03.05.2017 5 z 5

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Úžasně napsané, hrdinka - neuvěřitelně silný člověk s takovým životním osudem - klobouk dolů, jak se se všemi problémy vypořádala. Autorce jednoznačně palec nahoru. Rozhodně doporučuji ke čtení.

17.08.2016 5 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Kniha je psaná z pohledu holčičky, chvílemi až neuvěřitelně drsně, že jsem si říkala, že to není ani možné. Bohužel ano.

18.05.2016 4 z 5

Josef Mysliveček Josef Mysliveček Rudolf Pečman

Po filmu Il Boemo se zájem o tohoto našeho u nás spíše neznámého skladatele doufám zvýší. Ač bohužel o něm moc informací v archivech nemáme, v této publikaci se přeci jen z jeho života něco dozvíte a to včetně pramenných citací. Navíc jsou zde překrásně vysvětleny děje jeho oper, které jsou pro nás v dnešní době neznámé. Rozhodně doporučuji.

12.02.2024

Děti si vzít nenechám Děti si vzít nenechám Donya Al-Nahi

(SPOILER) Pokud někdo četl knihu Hrdinka pouště od této autorky, tak asi první polovinu knihy můře klidně přeskočit, protože je to zkrácený přepis.
Nic proti ničemu, ale tak nějak se opět potvrdilo, že míchání diametrálně odlišných kultur (evropské x muslimské) nedělá dobrotu. A člověk do hlavy tomu druhému nevidí a nemůže si být ničím jistý. Jistě existuje hodně příkladů, které dopadly pozitivně, bohužel v mém okolí je tomu spíše naopak.
Spoiler - Za mě respekt, že to riskla znovu a odpustila - za cenu toho, že dokonce života bude ve střehu, aby se to neopakovalo. Nevím, zda já bych toho byla schopná. Asi spíš ne.

18.09.2023 3 z 5

Utajená tvář tisíce a jedné noci Utajená tvář tisíce a jedné noci Daniela Tully

Jsem ráda, že se taky někdo zaměřil také na odvrácenou stranu tohoto "ráje splněných přání v Dubaji". Je strašné, kolik lidí za tento neskutečný komfort platí krutou cenu. Autorka píše velmi čtivě a vtáhne vás do děje. Rozhodně doporučuji.

21.06.2023 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Velmi čtivě psaná kniha o osudech žen jedné rodiny - navíc inspirováno skutečnými událostmi z Anglie 17 století. Rozhodně doporučuji, i když to má pro někoho děsivých 412 stránek, u této knihy to je málo - přečtete ani nebude vědět jak.

21.06.2023 4 z 5

V osm ne, miláčku V osm ne, miláčku Sherryl Woods

Našla jsem starou zásobu Harlequinek a tak jsem si řekla, že se "pochlapím" a konečně je všechny přečtu. Po této musím říci, že to bude téměř nadlidský výkon. Tato byla více méně o ničem - totálně.

03.10.2022 2 z 5

Země mého srdce Země mého srdce Sherryl Woods

I na Harlequinku velký špatný. Tahle se moc nepovedla. Ale happy ende byl.

03.10.2022 3 z 5

Horké noci v poušti: Pokořené srdce / Prostopášník z pouště / Únos do oázy Horké noci v poušti: Pokořené srdce / Prostopášník z pouště / Únos do oázy Louise Allen

Můj nostalgický pokus o návrat do atmosféry devadesátek. K tomu ani nejde snad nic psát - takové pohádky s dobrým koncem na dobrou noc.

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Moje druhé setkání s autorkou, trošku zajímavější než kniha Pan Pracháč, mile mě překvapilo, že to chvílemi mělo i děj.

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Moje první setkání s touto dvojicí autorek. Jsem tak nějak na rozpacích, proč a hlavně z čeho jsou všichni tedy spíše všechny čtenářky tak nadšené. Nic tak světoborného pro hodnocení 81% nevidím. Bohužel

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Když jako malé dítě natrefíte ve své okolí na pedofila, který vás zneužívá, tak to je strašné, ale když se k tomu přidá i váš otec a matka s tím mlčky souhlasí - tak to už je jen na to jít si hodit mašli. Opravdu strašný osud - hluboký respekt vůči autorce, která si tím prošla a jak se z této příšerné situace dostala.

03.10.2022 4 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Poté co jsem na jednom babinci pro pobavení převyprávěla obsah prvního dílu osazenstvu co nerado čte, jsem musela slíbit, že večerníček bude pokračovat. To jsem netušila, jaký bič jsem si na sebe ušila. Ale statečně zdolán i 2 díl. Stejně šílený jako 1. díl. Ale evidentně to má úspěch - takže hurá statečně na díl č. 3. Ale přijde mi, že tam není ani jedna normální postava.

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Knihy autorky znám - píše úžasné odpočinkové ptákoviny (ideálně na stonání při nachlazení, pokud by někdy došlo ke zfilmování, byl by to ideální film k žehlení). I když musím uznat od tématiky, ve které je totálně mimo mísu (tedy Pákistánská tématika) je tato o trošku více v realitě, ale musíte opět hodně silně přivřít všechna oka i ta kuří. Taková milá rádoby dramatická pohádka na dobrou noc.
Nečekejte žádnou hlubokomyslnou literaturu - to opravdu ne, ale čte se rychle a rozhodně se k ní nikdy nebude vracet. Obálku knihy raději vůbec nekomentovat - grafika by měli zavřít.

26.08.2022 4 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

S literaturou tohoto typu moc zkušeností nemám, ale byla to taková milá pohádka na dobrou noc, která měla i zajímavý děj. A snad moc neprozradím, že i happy ende byl.

18.05.2022 4 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Na knihu jsem se těšila vzhledem k životopisu autora - doufala jsem , že to nebude "Angelika" z normanské doby, ale......
Asi jsem čekala zbytečně něco víc. Téma bylo neuvěřitelně zajímavé, hlavně ho když autor dokládal skutečnou existencí nálezů mapující život hlavní postavy, ale bylo to takové.......těžkopádné a neuvěřitelné. Chápu, že toho moc z roku 1090 nemáme, ale čekala jsem lepší uchopení tématu a propracovanější vystavění příběhu. Jak už psali ostatní přerušování děje střihy do současnosti, taky moc nepomohlo. Škoda.

18.05.2022 3 z 5

Znásilnění: Milostný příběh Znásilnění: Milostný příběh Joyce Carol Oates

Přiznám se, že pojmenovat knihu Znásilnění: Milostný příběh - mi přišlo spíš jako špatný vtip vzhledem ke krutosti obsahu.
Autorka zvolila zajímavé pojetí psaní knihy - pohledy z různých stran na daný skutek. Knížka je to velmi tenká, ale skvěle napsaná. Ještě dlouho nad ní budete přemýšlet.

18.05.2022 5 z 5