drakamena drakamena komentáře u knih

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

Jelikož o tomto příběhu nic nevím, neměla jsem nejmenší tušení o tom, kam bude směřovat. Proto mě ten zvrat v druhém díle opravdu překvapil. Skvělé!

22.11.2021 4 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Krásně nakreslená manga s velmi jedinečnou atmosférou. Rozhodně si přečtu další díly!

22.11.2021 4 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla, protože bez příkras odhaluje lidi takové, jací jsou. Tuvia Tenenbom má můj neskonalý obdiv, protože nazývá věci pravými jmény a popisuje situaci takovou, jaká je, i když se to lidem nelíbí. Pravda bolí. A on má odvahu říct ji nahlas.

22.11.2021 5 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Jednoduše napsaný příběh s příliš moderně pojatou hrdinkou, takže jsem v něm postrádala atmosféru tehdejší doby. Bylo to, jako bych četla příběh ze současnosti, jenom přesazený do přelomu 19. a 20. století, aniž by se cokoli podstatného změnilo. Škoda. Za nečekaný zvrat s identitou vraha si ale kniha zaslouží aspoň tři hvězdičky.

23.05.2021 3 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

U některých příběhů jsem se smála nahlas, některé eskapády Haliny Pawlowské jsou opravdu k popukání. Ale u jiných mi bylo spíše trapně, hlavně u těch, které se týkaly jejích milostných úletů. Přiznávám dobrovolně, že je to hlavně tím, že podvádění partnera mi nepřipadá a nikdy nebude připadat ani normální, ani humorné. Takže tak.

23.05.2021 3 z 5

Co je nejdůležitější: Rozhovory o hněvu, soucitu a lidském konání Co je nejdůležitější: Rozhovory o hněvu, soucitu a lidském konání Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Přepis velmi zajímavého rozhovoru Noriyukiho Uedy s dalajlamou. Bohužel jsem měla občas trochu pocit, že se Noriyuki Ueda rád poslouchá, a spíše než o vyslechnutí dalajlamových názorů mu jde o potvrzení vlastních úvah a stanovisek.

02.05.2021 3 z 5

Hraběnka v nesnázích Hraběnka v nesnázích Stephen Weeks

Zábavná detektivka z Čech z počátku 20. století. Trixie je sice snob, ale humorným způsobem. A případ, který řeší, je skutečně zajímavý a směr, který nabere, nečekaný. Kniha rozhodně pobaví, takové lehké čtení.

02.05.2021 4 z 5

Jak prohrát maraton Jak prohrát maraton Joel Cohen

Sice jsem se přímo nekoulela smíchy, je to ale fajn humorná oddychovka, napsaná s velkou nadsázkou. A ještě se člověk dozví něco o tom, jak může jako úplný lenoch a laik uběhnout maraton.

28.02.2021 4 z 5

Arogance: Jak novináři manipulují Arogance: Jak novináři manipulují Bernard Goldberg

Lepší než Goldbergova předchozí kniha Bias (už necítil takovou potřebu obhajovat se), ačkoli na některých místech mi přišel až zbytečně útočný, neboť jeho daty podložená fakta hovořila za vše. A třebaže kniha vyšla už před 17 lety, a není tedy tak úplně aktuální, jedno platí dnes stejně jako tehdy (a vlastně možná mnohem víc vzhledem k současným událostem): liberálové zapomněli, co znamená být liberály. Kdo "nedrží basu", musí být umlčen, zdiskreditován, pošpiněn, pokud možno i zbaven zaměstnání. Pluralita názorů je sice teoreticky zajištěna ústavou, avšak zcela beztrestně pošlapávána soukromými subjekty, jako jsou nadnárodní společnosti a SocMed.

22.02.2021 4 z 5

Profesor sněhem zavátý Profesor sněhem zavátý Dan Rhodes

Odloženo po 100 stránkách. Miluju inteligentní humor, ale na téhle knize nebylo nic humorného. Hlavní hrdina byl prostě hrubián, který se vyžíval v urážení lidí. Nechápejte mě špatně, podobných lidí jsem potkala mraky, hlavně online (křižáci za sociální spravedlnost se tímto způsobem běžně chovají, když s nimi nesouhlasíte, jste nevzdělaný idiot), jelikož se ale snažím podobným lidem vyhýbat jako čert kříži, nevidím důvod o takovém člověku číst celou knihu. Spánembohem.

07.02.2021 1 z 5

Padlí hrdinové Padlí hrdinové Dafydd ab Hugh

Hlavními hrdiny příběhu jsou Odo a Quark, kteří společně musí zachránit DS9 před útokem neznámým mimozemšťanů. Kniha je opravdu dobře napsaná a cizí mimozemšťané jsou opravdu nebezpeční, navíc se jedná spíše o akční příběh než o politickou hru, což jsem ocenila. Od začátku je jasné, že musí nastat nějaký reset, takže nejde o to, že k němu dojde, ale jak k němu dojde.

23.01.2021 4 z 5

Osm úderů hodin Osm úderů hodin Maurice Leblanc

Vcelku zajímavé povídky, i když občas trochu překombinované (kupříkladu povídka o Hortensiině sestře). Prvních šest se mi ale docela líbilo. Problém jsem měla s postavou samotné Hortensie v posledních dvou, protože najednou Rénina nechtěla, ale vlastně chtěla, ale ne tak docela, ale přitom ano, ale možná ne, ale... Velmi rychle mi to začalo jít na nervy. Proto jenom tři hvězdičky.

10.01.2021 3 z 5

Kaizen - Japonská metoda postupné změny návyků Kaizen - Japonská metoda postupné změny návyků Sarah Harvey

Velmi základní představení metody kaizen. Úvodní část o tom, co kaizen je a jak metoda vznikla, byla zajímavá. Obrázky rovněž nádherné. Ale jinak celkem o ničem a navíc velmi... západně-new-age-hippie. Meditace a přechod k vegeteriánství nebo - nedej Bože! - k veganství jako řešení všech neduhů (návrh, aby si frustrovaný vegan dal třeba flákotu masa, jsem nějak postrádala), hodinové pauzy na oběd strávené v galeriích... No. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože mi kaizen představila, přiznávám však, že jsem čekala víc než jen další self-help knihu.

04.01.2021 3 z 5

Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Thubten Chodron

Jednoduché a srozumitelné odpovědi na otázky, které by mě ani nenapadlo položit. Zajímavá knížka, která nabízí úplné základy toho, co je to vlastně buddhismus.

18.07.2020 4 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Někdy zábavné, někdy smutné anekdoty z českých hradů a zámků. Dokonalý způsob jak v lidech vzbudit zájem o české dějiny, které nejsou o nic méně zajímavé než ty francouzské nebo anglické.

25.11.2016 4 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Všechny ženské hrdinky mi lezly krkem. Ach, my ubohé, utlačované čarodějky, my zabíjíme, zotročujeme, zneužíváme a ničíme, ale proč, ach, proč nás lidé nemají rádi, proč, ach, proč nás jenom inkvizice upalovala? Ještě nikdy jsem nezažila, aby si darebáci podobně hráli na oběti.

17.09.2016 2 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Nápad nebyl špatný, ale připadalo mi to, jako bych četla hrubý manuskript, který ještě neprošel přes editora: mezery v textu, kde naprosto nedávaly smysl, chybějící úvozovky, někdy nebylo poznat, kdo vlastně mluví...

Zloděj těl Zloděj těl William King

Podprůměrná fantasy s tuctovým hrdinou, který nedokáže udržet poklopec zapnutý. Nic moc.

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Nebylo to ani zdaleka tak dobré jako Morrellovy staré thrillery, Bratrstvo růže, Bez slitování apod. Téhle knize chybělo napětí a protahovaná scéna rozuzlení na konci mi připadala přímo směšná. Prostě to vyšumělo.

16.01.2016 2 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Strašně ukecaná kniha. Postavy tam pořád rozebíraly jedno a totéž. A to jak se objevovali další a další příbuzní na obou stranách, už pak bylo přímo směšné.

02.01.2016 2 z 5