edith79 edith79 komentáře u knih

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

Taková trošku naivní a hloupoučká hlavní hrdinka, která naštěstí nakonec spoustu věcí pochopí a napraví.

09.04.2017 4 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Tentokrát dost negativní hrdinka. Když trpí ona, musí trpět i všichni kolem. Lenka Lanczová je v tomhle opravdu dobrá. Nepopisuje jenom kladné, hodné a sympatické dívky. Dokáže dokonale vykreslit i povahu nafoukané, sebestředné a přitom svým způsobem zakomplexované hrdinky, i když po důvodech jejího chování nemusíme pátrat moc dlouho.

09.04.2017 5 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Napínavá kniha, kdy místy ani nedýcháte a závěr vás vytočí do vrtule. Tedy mě alespoň ano.

09.04.2017 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Takové intermezzo celé pentalogie. Z celé série podle mě nejslabší kniha, ale potřebná a spoustu záležitostí vysvětlující a uzavírající. Paradoxně jsem ji četla jako první, v nevědomosti, že jde o pětidílnou ságu. Nakonec vše naštěstí zapadlo do správných kolejí.

09.04.2017 4 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Bolestivý díl celé pentalogie. Název sedí, protože popravdě tu každý tak nějak sklízí co zasel, ať už v dobrém nebo ve zlém. Čtenáře tu čekají spíše bolest, slzy a deprese. Přesto se od toho nejde odtrhnout, protože koho jednou V.C. Andrews do svého příběhu vtáhne, toho už nepustí.

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Tak tahle knížka od LL je prostě skvělá. Bavila mě při prvním čtení a baví mě i dnes. Od L.Lanzové mám radši knížky s letní tématikou ( prázdninovou atmosféru umí vykreslit dokonale), a z této knížky léto úplně sálá. A zápletka je taky velmi zajímavá, takže opět pět bodů pro Lenku.

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Mile napsaná knížka o sourozenecké lásce, nejen pokrevní. Knížka o tom ,jak je těžké být vržen do neznáma bez vlastní vůle a pokusit se ze vzniklé situace vytěžit to nejlepší, i když to bolí psychicky, a v tomto případě i fyzicky.

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Zajímavý příběh ze dvou pohledů. Zakomplexovaný Dan a hodně sebevědomá Sára. Jak tohle může dopadnout?

08.04.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nevím proč, ale pořád se mi chce volat "Do prdele, copak to rodiče nevidí???". Četla jsem tuto knihu poprvé v pubertě a rychle jsem ji pustila z hlavy. Teď jsem ji četla podruhé, v době kdy mám dceru ve věku Christiany a vážně si neumím představit, že bych na své dceři nepoznala drogovou závislost. Věnujte se svým dětem, zajímejte se o ně, protože nic úžasnějšího mít nikdy nebudete.

Královna plesu Královna plesu Robert Lawrence Stine

Bezvadný díl. Pamatuju se, že ve třídě ho vlastnila pouze jedna spolužačka a čekalo se na něj. Popravdě mě u SH fascinovaly obálky a tahle opravdu stála za to.

08.04.2017 5 z 5

Hard rock Hard rock Nicholas Adams (p)

Hard rock je jeden z nejlepších dílů SH a to bez pardónu. Perfektní zápletka, hodně podezřelých a překvapivé rozuzlení. Já ty knížky mého mládí prostě miluju.

08.04.2017 5 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Velice napínavé a strašidelné čtení. Ani po letech, kdy jsem ji četla poprvé neztrácí na napětí a hrůzostrašnosti. Brr

08.04.2017 5 z 5

Zadání : jsi mrtvý Zadání : jsi mrtvý Nicholas Adams (p)

Stopy hrůzy jak mají být. Téměř do konce nevíte, kdo je vrah a tak je to správné. Povedený díl od N. Adamse.

Hodina ošklivé smrti Hodina ošklivé smrti Ivan Milan Jedlička

S touto knížkou jsem se kdysi bála být v jedné místnosti. Po letech jsem díky internetu o případech z knížky zjistila spoustu věcí a je opravdu děsivé, že všechny byly založeny na skutečných událostech a dnes už se ví, kdo byla "Neznámá pod smuteční vrbou" nebo jak dopadl vrah třináctileté dívenky. Ani dnes bych si tuto knížku pod polštář rozhodně nedala.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Film znám téměř zpaměti (tedy remake z roku 2005) a knížku jsem poslouchala v audio podobě, skvěle načtenou Bárou Hrzánovou. Obojí je parádní.

08.04.2017 5 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Hrůzostrašné pohádky z různých koutů světa s laskavou dávkou humoru. Bavila mě moc, hlavně Baba Jaga, to je moje oblíbená hrůzostrašná postava z dětství.

28.03.2017 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Co k tomu napsat? Hlavního hrdinu jako bych dávno znala. Další ztraumatizovaný pijan s pohnutou minulostí, který se v nouzi největší stane abstinentem. Příběh byl docela zajímavý, popisy mučení evidentně mají za úkol šokovat a možná právě proto mě až tak nešokovaly. Výhrady mám ke konci knihy, chvílemi byla depka hlavního hrdiny až k nesnesení a přála jsem mu, aby ho někdo místo něžného omývání spíše proplesknul. A o úplném konci už vůbec nemluvím. Ten byl totálně odfláknutý, bohužel mám pocit, že opět záměrně, ve snaze autora být alespoň v něčem originální, což se nepovedlo.

28.03.2017 1 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Moc pěkná knížka. Michaela Klevisová je rozhodně můj největší domácí objev. Tato kniha se sice neodehrává u nás, ale na holandském ostrově, což jí ovšem neškodí, český prvek je tu zastoupen postavami Josefa a Ingrid. Odhalit vraha se mi nepodařilo a to mě vždycky baví. Takže, mevrouw Klevisová, máte to za pět.

23.03.2017 5 z 5

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Po spoustě krimi a thrillerů jsem si ráda odskočila do poklidnějších vod romantiky. Tato knížka je napsána vtipně, čtivě a opravdu mě bavila. Bohužel jsem díky zdejším komentářům tušila co mě čeká a tak mě konec nepřekvapil a nešokoval, ale to neznamená, že mě nedojal.

17.03.2017 4 z 5

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Zajímavá kniha s napínavým dějem a překvapivým rozuzlením. Začíst se do ní mi dalo trochu práce, ale na konci jsem nelitovala. Mělo to opravdu tajemnou a strašidelnou atmosféru.

15.03.2017 4 z 5