Elea Online Elea komentáře u knih

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Podle mého názoru nejlepší kniha autora, zajímavé téma, děj má spád. Kniha nutí k zamýšlení nad "úpravou" biblických textů k obrazu a potřebám církve.

10.05.2017 5 z 5

Štvanice Štvanice James Rollins (p)

Další vynikající Rollins - napínavý, rychlé akce, nebezpečí a mimořádně sympatický hlavní hrdina - Kain.

08.05.2017 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Vynikající kniha, nesmírně napínavý děj, sympatický hlavní hrdina. Jen doufám, že další díly udrží tuto úroveň.

01.05.2017 5 z 5

Prokletý hrob Prokletý hrob Christian Jacq

Nenáročná, odpočinková kniha, která nepřinesla nic nového a docela určitě nenutí k zamyšlení.

25.04.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nesmírně naivní a předvídatelné zpracování příběhu Popelka 100x jinak.

24.04.2017 2 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Kniha je opět dost zdlouhavá, děj ubíhá hodně pomalu, i když je o něco zajímavější než první část.

20.04.2017 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Kniha se celkem dobře čte, ale děj je hodně rozvláčný a místy se toho moc neděje. Doufám, že pokračování bude lepší.

15.04.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nesmírně aktuální kniha, která jen potvrzuje, že výborná literatura nestárne.

09.04.2017 5 z 5

Zakázaná kniha Zakázaná kniha Christian Jacq

Kniha se velmi dobře četla, tak dobře, že jsem si dlouho ani neuvědomila, že se tam toho moc neděje, postavy jsou jednoznačně určené a nevyvíjí se. Dá se to přečíst, ale určitě se ke knize nebudu vracet.

06.04.2017 3 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Krásná kniha plná velmi užitečných informací a inspirací, dobře se četla. Pokud by byla vyhlášena soutěž o nejstupidnější obálku, tak tato má můj hlas.

03.04.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásná kniha, která nutí k zamyšlení a ke změně postojů a názorů.

29.03.2017 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Krásné zakončení trilogie, úžasná kniha.

26.03.2017 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Kniha se mi líbila o trochu víc než jednička, je napínavá, zajímavý děj. Těším se, jak autor tento příběh ukončí.

22.03.2017 4 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, děj byl zajímavý, měl spád, hlavní hrdina přijatelně sympatický. Sice jsem již četla lepší knihy s historickou zápletkou, ale i tato stojí za přečtení.

19.03.2017 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

První poloviny knihy je celkem zajímavá, ale bohužel jen první polovina. Constance je stále protivnější a nemožnější a závěr knihy je přesně takový, jaké naprosto nesnáším.

15.03.2017 3 z 5

Magické střípky Magické střípky Andrzej Sapkowski

Dost jsem bojovala s první částí knihy o Artušovi, připadalo mi to zdlouhavé a těžkopádné, další povídky už se mi líbily mnohem víc.

13.03.2017 3 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Nádherná kniha, která nutí k přemýšlení. Jen autorův pohled na apoštoly není příliš lichotivý.

09.03.2017 5 z 5

Dolores Dolores Stephen King

Perfektně napsaná kniha, ze které místy dost mrazí.

05.03.2017 4 z 5

Paní z Avalonu Paní z Avalonu Marion Zimmer Bradley

Kniha jsem četla v rámci čtenářské výzvy a skutečně pro mne bylo výzvou jí dočíst. Velmi zajímavé téma, ale zpracování se mi nelíbilo a další knihy autorky už raději ne.

03.03.2017 3 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Další vynikající Kulhánek, víc není co dodat.

27.02.2017 5 z 5