Elea Online Elea komentáře u knih

Pekelné zvony Pekelné zvony John Connolly

Příjemná, vtipná kniha, velmi dobře se četla, jen nemá téměř žádný děj.

15.10.2017 2 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Neskutečná fantazie autora, vynikající povídky, o některých musím stále přemýšlet (např. Můžeme to pro vás zařídit ve velkém, Babycakes), Sněhurka už vždy bude jiná.

12.10.2017 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Hodně zajímavý námět, ale mnohem horší zpracování - ve druhé polovině je kniha rozvláčná, nudná, opakují se nekonečné úvahy o nesmrtelnosti, žádná z postav také není příliš sympatická. Pro mne zatím nejslabší kniha autora.

09.10.2017 2 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Ze začátku jsem s knihou trochu bojovala a měla jsem problém přejít z povídek (které byly perfektní) na souvislejší vyprávění.

02.10.2017 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Zajímavá a hodně podivná kniha, trvalo mi téměř měsíc než jsem ji přečetla, hlavně v první polovině jsem si několikrát musela udělat přestávku. Autora fantazie je naprosto neskutečná.

23.09.2017 4 z 5

Brána do pekla Brána do pekla John Connolly

Autor má krásný vypravěčský styl, ale děj knihy je hodně nenáročný a oddechový.

18.09.2017 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásná pohádka pro dospělé, kniha, ke které se určitě budu ráda vracet.

15.09.2017 5 z 5

Třináctá učednice Třináctá učednice Deepak Chopra

Jednoduchý, nenáročný příběh, kniha se celkem dobře četla, ale připadalo mi, že nějaké hlubší úvahy a myšlenky jen předstírá.

12.09.2017 3 z 5

Zátiší s Datlem Zátiší s Datlem Tom Robbins

Neskutečná fantazie, krásný humor, perfektní knížka.

10.09.2017 5 z 5

Neónová bible Neónová bible John Kennedy Toole

Nesmírně smutný příběh nešťastného života s nečekaným závěrem, popis kazatele je naprosto nepřekonatelný.

08.09.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Kniha je hodně prvoplánová, nepříliš promyšlená, sice má hodně zajímavý námět, ale děj je snadno předvídatelný. Autorka si připravovala témata na další pokračování (často na úkor děje). Kniha se dobře četla, ale určitě se k ní nebudu vracet.

30.08.2017 3 z 5

Další dálniční atrakce Další dálniční atrakce Tom Robbins

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom to bylo už jen perfektní, zvláštní, ujeté, nápadité, ....

25.08.2017 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Kulhánkův černý humor je naprosto úžasný a nenapodobitelný.

22.08.2017 5 z 5

Hvězdná znamení Hvězdná znamení Linda Goodman (p)

Zajímavá, čtivá kniha se spoustou námětů k přemýšlení. Vadily mi však odvolávky na budoucí knihy, které autorka již nestihla napsat.

19.08.2017 3 z 5

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Pokus o spojení červené knihovny (nejsem si jistá, jestli to není pro červenou knihovnu urážka) a detektivky. Tohoto autora raději nikdy více.

19.08.2017 1 z 5

Znamení vztahů Znamení vztahů Linda Goodman (p)

Hodně čtivé, poučné, zajímavé.

11.08.2017 4 z 5

Ztracený obzor Ztracený obzor James Hilton

Vynikající kniha, která nutí k zamyšlení.

09.08.2017 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Kniha se mi příliš nelíbila, sice se v ní dají najít zajímavé myšlenky, ale četla se hodně špatně a nevylepšil ji ani příšerný překlad (např. pyramidy v Džíze).

06.08.2017 2 z 5

Za ledovou bariéru Za ledovou bariéru Lincoln Child

Zajímavé, oddechové čtení, kniha má spád, napětí i celkem logiku (při troše dobré vůle a s ohledem na žánr), rozhodně je lepší než posledních několik knih autorů s Pendergastem.

04.08.2017 4 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Zajímavě a čtivě napsaný popis jednotlivých znamení, navíc velmi přesný.

29.07.2017 5 z 5