Elea Online Elea komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha se mi líbila, autor umí psát velmi čtivě, zajímavě, dokáže udržet napětí. Některé zdejší negativní komentáře považuji za dost nespravedlivé, jakoby jejich autoři měli na Browna mnohem přísnější kritéria než na ostatní spisovatele. Je možné, že příčinou jsou provokatní témata i ostrá kritika náboženství a církví.

04.03.2018 5 z 5

Astrologie pro samouky Astrologie pro samouky Vít Kuntoš

Velmi srozumitelný výklad horoskopu.

03.03.2018 5 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Gaiman je vynikající jako vždy, jen já nemám až tak ráda povídky.

02.03.2018 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Ještě lepší než první díl, kromě hromady akcí a krve i dost vtipných momentů.

28.02.2018 5 z 5

Nové arkánum numerologie Nové arkánum numerologie Anna Šanová

Kniha celkem srozumitelně vysvětluje význam jednotlivých čísel v numerologické mřížce, jen mi přidalo, jako by chyběla úvodní - základní informace poskytující - kapitola. Také množství chyb a překlepů bylo dost zarážející.

27.02.2018 3 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Zajímavá pohádka spíš pro dospělé než pro děti.

26.02.2018 5 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Hodně zvláštní knížka, dokonce tolik, že vlastně nevím, jestli se mi líbila nebo ne. V každém případě je tam záplava krve a naprosto dokonalý Erwin.

22.02.2018 3 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Hodně milá, příjemná oddechovka s trochou napětí, dobře se četla,

18.02.2018 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Kniha se mi hodně líbila, krásně jsem si ji užila, hlavní postavy byly sympatické, historii mám ráda, tak mi nevadily popisy historických událostí. Nedostatkem knihy je však velké množství překlepů a chyb.

15.02.2018 5 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Příjemná, nenáročná oddechovka, pro mne lepší průměr Jiráska.

06.02.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Podle zdejších komentářů i umístění knihy jsem čekala něco mimořádného. Bohužel jsem s knihou bojovala, nebavily mne stále dokola opakované postupy Strany, marně jsem hledala něco originálního a vizionářského. Knihu jsem dočetla jen díky Čtenářské výzvě. Pro mne velké zklamání.

05.02.2018 2 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Celkem zajímavý příběh ze středověkého Brna. Trochu mi vadilo velké množství postav, jejich komplikované rodinné vazby a také skutečnost, že žádná postava není příliš sympatická.

02.02.2018 3 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

Příběh nebyl ani trochu veselý, děj vlastně téměř žádný, přesto - nebo možná právě proto - se mi kniha hodně líbila. Nabídla mi dost námětů k přemýšlení.

30.01.2018 4 z 5

Jízlivá potměšilost žití Jízlivá potměšilost žití Jiří Kratochvil

Moje první kniha autora, některé části se mi líbily hodně, některé skoro vůbec.

28.01.2018 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Hodně jednoduchá, snadno předvídatelná oddechovka, místy připomínající červenou knihovnu.

27.01.2018 2 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Gaimana mám ráda, obdivuji jeho nekonečnou fantazii a vynikající vypravěčský styl.

26.01.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě, obvykle tento typ knih nečtu. Zaujala mne především ukázkou myšlení amerického vojáka v aktivní službě, hlavně jeho neskutečně vyhroceným nacionalismem (on jej nazývá vlastenectvím), a také naprostým nedostatkem úcty k lidskému životu.

25.01.2018 3 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Zajímavý historický román, velmi dobře se četl.

21.01.2018 4 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Je tolik hezkých a zajímavých knih, proč čtu zrovna toto. Donekonečna opakovaná rodinná historie už dávno nepřináší nic nového ani zajímavého, Constance je stále protivnější (po Karmínovém břehu jsem nevěřila, že je to ještě víc možné), stále vypočítavější, marně se snažím pochopit, proč ji všichni tak milují. Děj nelze hodnotit, protože vlastně žádný nebyl. Dalšího pokračování této ságy se už určitě vzdám.

17.01.2018 1 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

I když jsem se opravdu snažila, tak s touto knihou jsme si vůbec nesedly. Je mi to líto, snad příště.

14.01.2018 2 z 5