Elea Elea komentáře u knih

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Je pravdou, že Berry píše všechny své knihy podle stejného scénáře, ale tato určitě patří k tomu lepšímu, co napsal. Velmi příjemná oddechovka se spoustou historických údajů.

04.08.2018 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Knihy Rollinse mám ráda, ale tuto považuji za jednu z jeho nejslabších. Děj lze velmi snadno předvídat, cokoliv nečekaného jsem vyhlížela marně, Gray je naprosto nesnesitelně dokonalý, ještě že se tady vyskytoval také Kowalski.

26.07.2018 3 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Kniha je ještě lepší než Perdido, mnohem lépe se čte, děj mi připadal propracovanější, žádná z postav není obzvlášť kladná, i když ženské postavy dopadly o něco hůř.

25.07.2018 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Příjemná, nenáročná oddechovka. Zápletka se sice stále dokola opakuje, ale kupodivu mě to pořád ještě baví.

15.07.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Děj knihy se rozjížděl hodně pomalu, postupně ale rostlo napětí a konec byl dost překvapivý. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

13.07.2018 4 z 5

Sedni si a nedělej nic Sedni si a nedělej nic Li Č’-Čchang

Zajímavý návod na uklidnění a uvolnění, vadilo mi však časté opakování textu.

07.07.2018 3 z 5

Tajemství Poslední večeře Tajemství Poslední večeře Javier Sierra

Kniha se mi celkem líbila, i když začátek mi připadal trochu rozvláčnější.

02.07.2018 4 z 5

Nová životní energie. Staré čínské metody: pět zásadních cviků Nová životní energie. Staré čínské metody: pět zásadních cviků Inka Jochum

Velmi útlá knížka s řadou informací, jen to chce vyzkoušet.

25.06.2018 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Pratchett je naprosto nepřekonatelný, jeho knihy mi vždy zlepší náladu.

23.06.2018 5 z 5

Mám ráda historii i Egypt, ale tato kniha se mi nelíbila. Děj byl příliš zdlouhavý, předvídatelný a naivní, z hlavních postav byl Taito sebestředný všeuměl, Lostris bezcharakterní manipulátorka a Tanus byl tak přímý a čestný až to vypadalo jako parodie. Pokud je toto nejlepší díl série, tak tyto vody určitě nejsou pro mne.

17.06.2018 1 z 5

Velmi příjemná oddechovka.

16.06.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Krásný, laskavý humor, skoro už začínám přemýšlet, kam vyrazit.

05.06.2018 5 z 5

Vtipné, zajímavé, čtivé, moje první kniha od autora, ale další určitě budou následovat.

31.05.2018 4 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Velmi depresivní a hodně zvláštní kniha, rozhodně nic pro slabší povahy.

24.05.2018 3 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Hodně zábavné, oddechové a nenáročné čtení. Kniha nepředstírá žádnou hlubokomyslnost ani si nehraje na náročnou literaturu, což je velmi sympatické.

18.05.2018 4 z 5

Dějiny zemí Koruny české II. Dějiny zemí Koruny české II. Petr Čornej

Perfektní shrnutí základů našich dějin.

16.05.2018 5 z 5

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Vynikající shrnutí našich dějin a všeho toho, co jsem již zapomněla ze školy.

14.05.2018 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Kniha zábavnou a čtivou formou informuje o mnoha věcech, které nám zůstaly v dějepisu utajené.

12.05.2018 5 z 5

Život ve staletích - 15. století Život ve staletích - 15. století Vlastimil Vondruška

Krásný přehled událostí v 15. století, jen mi trochu vadilo, že některé popisy se opakovaly z předchozí knihy.

10.05.2018 4 z 5

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

Kniha je nepříliš náročná oddechovka, hodně dobře se čte, ale doporučuji příliš nepřemýšlet - o zápletce ani historických údajích. Nevadily mi jen informace z fyziky a chemie, protože mé znalosti v těchto oblastech jsou zhruba na úrovni autorových.

03.05.2018 3 z 5