Elea Elea komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nádherné pohádky, spíš pro dospělé, s překrásnou češtinou dokazující nesmírnou moudrost jejich autora.

27.12.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtivé, nadčasové, Čapek byl skutečně "Pan spisovatel".

26.12.2018 5 z 5

Alláhův hněv Alláhův hněv Leoš Kyša

Kniha se líbila ještě víc než 1. díl, příjemná oddechovka, u které se nemusí moc přemýšlet, stačí jen si užívat čtení.

25.12.2018 5 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Napínavá oddechovka s řadou vtipných poznámek, dobře se četla.

24.12.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jsem přesvědčená, že knihy se mají dočítat, ale u této jsem to nezvládla. Po vyčerpání všech sil i veškeré trpělivosti jsem se dostala na stranu 100. Ve chvíli, kdy jsem začala přemýšlet, jestli víc než čtení nebude zábavnější umývání oken (v prosinci a v 21 hod), jsem to vzdala.

19.12.2018 odpad!

Numerologie hrou - Učebnice numerologie I. díl Numerologie hrou - Učebnice numerologie I. díl Martina Blažena Boháčová

Kniha je zajímavě a poměrně čtivě napsaná, ale je také velmi krátká, pokud vynecháme upoutávky na další knihy, tak má sotva 40 stran. Myslím, že kdyby autorka spojila všechny tři díly do jedné knihy, bylo by to pro čtenáře lepší.

16.12.2018 3 z 5

Válka s běsy Válka s běsy Juraj Červenák

Krásné zakončení série, opět byl nejlepší postavou Goryvlad, jeho poznámky jsou nepřekonatelné.

13.12.2018 5 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Tento díl se mi líbil o trochu víc než předcházející, napínavý děj má spád, dobře se čte a v řadě sympatických postav opět vyniká Goryvlad.

06.12.2018 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha má zajímavý námět, je zřejmé, že autorka má o dané problematice rozsáhlé znalosti. Zpracování je však nesmírně rozvláčné, řada myšlenek je sdělovaná opakovaně a znovu podrobně vysvětlovaná, překlad je místy nesrozumitelný, věty nedávají smysl. Pokud by kniha měla poloviční rozsah, mohla být perfektní, takto je to spíš zkouška vytrvalosti a trpělivosti.

30.11.2018 2 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nádherná kniha, která nutí přemýšlet o svobodě a nezávislosti, lásce a odpuštění.

19.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, víc než předcházející dvě knihy autora. Báječně jsem se bavila a hodně mi zlepšila náladu, víc vlastně od humoristické knihy ani nečekám.

17.11.2018 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Kniha má krásnou obálku, celkem dobře se četla, ale to je - bohužel - vše, děj nesmírně rozvláčný, žádná z postav nebyla příliš sympatická, jejich jednání mi připadalo většinou nepochopitelné. Obávám se, že za týden si nevzpomenu, o čem kniha vlastně byla.

14.11.2018 3 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Vynikající kniha, krásně se čte, napětí vydrží až do konce.

04.11.2018 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Zvláštní a hodně zajímavý příběh.

01.11.2018 4 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Hodně aktuální kniha, s některými názory autora jednoznačně souhlasím, s některými jednoznačně nesouhlasím (těch je ale méně).

30.10.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

S knihou jsem bojovala téměř dva měsíce, nebavila mě, stále jsem byla nucena ji srovnávat s Marťanem a hledala jsem sympatického hrdinu, zajímavý děj a spád, marně, nějaké záblesky jsem objevila až v poslední třetině knihy a to už bylo dost pozdě, v té době jsem se snažila knihu konečně dočíst. Takže za mne velké zklamání.

24.10.2018 2 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Mohu jen opakovat, co tady již několikrát zaznělo - měla by to být povinná četba.

19.10.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Příjemné pohlazení po duši.

09.10.2018 5 z 5

Magický zvěrokruh Magický zvěrokruh Petra Neomillnerová

Zajímavá kniha s trochu netradičními popisy jednotlivých znamení.

05.10.2018 4 z 5

Runová magie Runová magie Petra Neomillnerová

Zajímavé seznámení s runami.

04.10.2018 4 z 5