Elea Elea komentáře u knih

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Mám ráda fantasy, ale s touto knihou jsem dost bojovala, nelíbila se mi. Vadil mi autorčin rozvláčný styl psaní, neskutečně mě štval Louis a jeho stále dokola opakované, ubrečené, rádoby hlubokomyslné úvahy.

08.02.2019 2 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, pak už to bylo fajn. Mnohem víc se mi líbila časová línie středověku, ta současná byla o dost slabší a rozvláčnější. Za hodně nešťastnou však považuji skutečnost, že pointu, kterou spisovatelka tajila téměř 360 stran, autor anotace sdělil hned v úvodu. I když možná můžeme být rádi, že nám stejně otevřeně nesdělil i závěr knihy.

04.02.2019 4 z 5

Lazarova krypta Lazarova krypta Tom Harper (p)

Další z mnoha konspiračních knih, sice se celkem dobře četla, ale předpokládám, že za týden nebudu vědět, o čem vlastně byla.

01.02.2019 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Velmi rozsáhlá pohádka pro dospělé na historické téma, takže s předem známým závěrem. Přemysl je vylíčen jako hodně sympatická a charakterní postava, při vší účtě k autorovi se domnívám, že skutečný Přemysl takový zdaleka nebyl.

31.01.2019 3 z 5

Chyťte ho! Chyťte ho! Elmore Leonard

Zajímavý námět, kniha se poměrně dobře četla, ale přece jen něco tomu chybělo.

25.01.2019 3 z 5

14 a půl stupně cestovní horečky 14 a půl stupně cestovní horečky Jaromír Červenka

Cestopis do nepříliš navštěvovaných částí světa, líbil se mi stručný popis historie každé země.

22.01.2019 3 z 5

Černá Luna, karmický bod v našem horoskopu Černá Luna, karmický bod v našem horoskopu Martina Blažena Boháčová

Hodně zajímavé, nepříliš běžné téma, srozumitelně vysvětlen vliv Černé Luny na jednotlivá znamení i domy. Jak je u autorky obvyklé, je vícekrát opakovaná řada informací i celé stránky textu, opět jsou připomínány další autorčiny knihy, opět je velmi špatná korektura, takže text obsahuje gramatické chyby, chybějící písmena, případně se opakovaně odvolává na neexistující kapitolu.

21.01.2019 2 z 5

Minulé životy, vzorce duše II. Minulé životy, vzorce duše II. Martina Blažena Boháčová

Bohužel jsem první četla knihu Karmický Saturn, ve které jsou v podstatě tytéž informace, takže v této knize jsem již neobjevila nic nového, jen stále dokola opakované upoutávky na další knihy autorky, její služby a sdělení, jak se její knihy dobře prodávají. Podle mého názoru naprosto zbytečná kniha.

20.01.2019 odpad!

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Hodně zvláštní kniha, se začátkem jsem trochu bojovala a Harlan mně nebyl moc sympatický, potom se ale děj rozběhl a konec se mi líbil.

17.01.2019 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Pro mne nesmírně inspirující kniha, která nutí k přemýšlení nad svými postoji a také nad možností, případně nutností, jejich změny. Určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím, ale souhlasím s předchozími komentáři, že to není kniha pro každého, určitě to není odpočinková kniha na cestu do práce.

15.01.2019 5 z 5

Karmický Saturn Karmický Saturn Martina Blažena Boháčová

Srozumitelně popsaný vliv Saturnu, zajímavé karty, pro mne zatím nejlepší kniha autorky.

13.01.2019 4 z 5

Minulé životy, vzorce duše Minulé životy, vzorce duše Martina Blažena Boháčová

Zajímavý a srozumitelný popis vzorců duše, řada nových informací, ale bohužel také - jak je u autorky "dobrým" zvykem - mnoho opakovaně uvedeného textu a připomínek dalších knih a nabídek služeb autorky. Tentokrát také řada překlepů a absence grafického členění textu.

12.01.2019 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Příjemná kombinace fantasy a detektivky, doplněné anglickým humorem. Závěr mi připadal trochu překombinovaný, ale jinak milé čtení.

11.01.2019 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Nenáročná, příjemná oddechovka o tom, že vlastně vůbec nic není problém.

06.01.2019 3 z 5

Karmické cykly, energetické mřížky Karmické cykly, energetické mřížky Martina Blažena Boháčová

Kniha se mi líbila mnohem méně než předcházející díl. Z celkového počtu stran víc než polovina obsahovala upoutávky na další knihy a CD autorky nebo překopírovaný text (i opakovaně) z této nebo dalších knih. Za mne zklamání.

05.01.2019 2 z 5

Karmické zadání podle životních čísel - Učebnice numerologie - II. díl Karmické zadání podle životních čísel - Učebnice numerologie - II. díl Martina Blažena Boháčová

Kniha se mi líbila víc než I. díl a také přinesla ucelenější a komplexnější pohled na danou problematiku.

03.01.2019 4 z 5

Lži o Bohu, kterým věříme Lži o Bohu, kterým věříme Wm. Paul Young (p)

Chatrč se mi líbila mnohem víc, v této knize podává autor své názory (určitě hodně zajímavé) spíš formou ponaučení.

02.01.2019 3 z 5

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Zajímavé prolínání současnosti a minulosti, víc se mi však líbila minulost. Současné postavy mi nebyly příliš sympatické, jejich jednání bylo dost předvídatelné.

02.01.2019 2 z 5

Klasika s krásným popisem života ve Starém Egyptě.

30.12.2018 4 z 5

Hodně zajímavá kniha popisující úplně jiný přístup k životu než na jaký je většina lidí zvyklá. Jen se obávám, jestli pro samotáře zůstane samota samotou i po úspěchu této knihy.

29.12.2018 5 z 5