Elea Elea komentáře u knih

Bůh a jeho lidské dějiny Bůh a jeho lidské dějiny Reza Aslan

Kniha se mi hodně líbila, je zajímavé sledovat vývoj názorů na boha a bohy i postupné "zbožštění pozemské politiky".

03.08.2019 5 z 5

Potraviny jako lék - Jak léčil Edgar Cayce Potraviny jako lék - Jak léčil Edgar Cayce William A. McGarey

Kniha navazuje na výklady Cayce, úplně nejlepší jsou však uvedené recepty.

31.07.2019 4 z 5

Slunce a Měsíc Slunce a Měsíc Robert Hand

Zajímavá kniha se srozumitelným popisem tranzitů planet, jen škoda, že všechny tranzity nejsou v jedné knize.

30.07.2019 5 z 5

Zázrak jménem meditace Zázrak jménem meditace Edgar Cayce

Snad nejhorší kniha o meditaci, kterou jsem četla, nesmírně chaotické uspořádání textu, k řadě informací se opakovaně vrací, hlavní důraz klade na náboženskou víru.

28.07.2019 1 z 5

Jak správně žít Jak správně žít Edgar Cayce

Hodně z autorových výkladů stojí za zamyšlení, trochu mi však vadilo stále přítomné křešťanské náboženství.

27.07.2019 3 z 5

100+1 receptů pro zdraví a krásu 100+1 receptů pro zdraví a krásu Edgar Cayce

Můj dojem z knihy je dost rozpačitý, na jedné straně obsahuje pár rad, které chci vyzkoušet, ale většina doporučení je buď hodně obecných (užívat předepsané léky, cvičit určité cviky) nebo velmi podrobně popisují použití přístrojů a ingrediencí, které u nás nejsou.

25.07.2019 2 z 5

Diagnostika karmy Diagnostika karmy Edgar Cayce

Výborná kniha, která nutí k zamyšlení nad svými názory a postoji.

20.07.2019 4 z 5

Astrologie, karma a transformace Astrologie, karma a transformace Stephen Arroyo

Hodně zajímavá kniha o aspektech a tranzitech Saturna a transsaturnských planet. K pochopení však vyžaduje alespoň základní znalosti astrologie.

17.07.2019 5 z 5

Záhady Peru Záhady Peru Arnošt Vašíček

Kniha se celkem dobře četla, ale řada údajů není příliš originální.

30.06.2019 3 z 5

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Kniha se dobře četla, ale děj je hodně jednoduchý, dost předvídatelný, rozhodně nepřináší žádné nečekané zvraty.

28.06.2019 3 z 5

Symboly a jak jim rozumět - O smyslu znaků a znamení Symboly a jak jim rozumět - O smyslu znaků a znamení Henry Reed

Na základě anotace jsem čekala něco trochu jiného. I proto mne kniha příliš nenadchla.

24.06.2019 2 z 5

Ve světle Pravdy: Poselství Grálu Ve světle Pravdy: Poselství Grálu Abd-ru-shin (p)

Až dosud jsem netušila, že je možné v jedné knize spojit nudu s křesťanským radikalismem.

19.05.2019 1 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Mám ráda knihy, které mne nutí přemýšlet - bez ohledu na to, jestli s nimi souhlasím nebo ne, a zamýšlet se nad vlastními názory a postoji. To tato kniha jednoznačně splnila. Trochu mi vadil překlad a dost mi vadily rozsáhlé doslovy. Zdá se, že nakladatelství považovalo za nutné čtenáři vysvětlit, co vlastně četl.

19.05.2019 4 z 5

Duše v horoskopu Duše v horoskopu Martin Schulman

Kniha se mi líbila, je napsaná srozumitelně, čtivě a přináší řadu nových informací.

14.05.2019 5 z 5

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Moje první setkání s autorem bylo příjemné překvapení, sice jsem se místy ztrácela v množství postav, ale jinak zajímavý děj s nečekanými zvraty.

11.05.2019 4 z 5

Ascendent Ascendent Martin Schulman

Pro mne velké zklamání, kniha nepřinesla nic nového, jen hromadu vznešených a nic neříkajících frází doplněných perličkami typu "je povznesen nad intimní osobnost" nebo "abychom se intimně vložili do situací" (oboje na str. 44).

11.05.2019 1 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Drsný spasitel se mi líbil víc, s první polovinou této knihy jsem dost bojovala, příliš mne nebavila a váhala jsem, jestli ji raději neodložit a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. Druhá část již byla lepší, měla větší spád, ale celkově mne kniha příliš nenadchla a jestli se ještě někdy k Balkymu vrátím, tak to bude až za delší čas.

05.05.2019 3 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Hodně srozumitelně podané základní informace o čakrách.

04.05.2019 3 z 5

Štěstí přeje připraveným Štěstí přeje připraveným Dagmar Kludská

Stručné horoskopy podané spíš zábavnou formou. Pokud se někdo zajímá podrobněji o astrologii, knihu mu bude připadat příliš jednoduchá, stručná a nepřinášející žádné nové informace.

03.05.2019 2 z 5

Kompletní tarot Kompletní tarot Juliet Sharman-Burke

Knize a jejímu původnímu zpracování dávám 5 hvězdiček - velmi srozumitelným způsobem vysvětluje význam tarotových karet. Nakladatelství Fontána dává jen 1 hvězdičku, za to že knihu vůbec vydalo. Nic dalšího už nelze hodnotit kladně - počínaje mimořádně nekvalitním papírem, na kterém je kniha vytištěna (což zvlášť vynikne při pohledu na dost vysokou cenu knihy), pokračuje špatným překladem a naprostou absencí jazykové korektury, takže řada vět vůbec nedává smysl, protože chybí sloveso nebo je podstatné jméno ve špatném pádu, občas kniha vysvětluje věci, které na popisované kartě nejsou nebo jsou ale v jiné barvě, tedy ne té, u níž je vysvětlován její symbolický význam.

01.05.2019 3 z 5