Elea Elea komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl se mi líbil trochu víc, tento mi připadl dost překombinovaný, důvody jednání hlavních hrdinů byly opakovaně a velmi podrobně popisovány (tak aby je pochopil opravdu každý), pokusy o romantiku mne také nenadchly.

29.04.2019 3 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Zajímavá, přehledná encyklopedie.

25.04.2019 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Druhý díl je ještě lepší než první, tempo stejně rychlé a ještě rychlejší, krásně se čte (i když srovnání s Kulhánkem se pořád tak nějak nabízí).

23.04.2019 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Perfektní odpočinkové čtení, kniha má spád, rychlé akce, trochu drsnější humor. Jen mne při jejím čtení několikrát napadlo, jak moc její vznik ovlivnil p. Kulhánek, jestli jen autor tak dokonale napodobuje jeho styl nebo i bezprostřednější činností.

22.04.2019 5 z 5

Peníze v horoskopu Peníze v horoskopu Vladimír Sládeček

Kniha se mi nelíbila, autor jen shrnul názory různých směrů na dané téma.

20.04.2019 2 z 5

Karmická astrologie Karmická astrologie Vladimír Sládeček

Kniha, která nutí přemýšlet o smyslu života.

17.04.2019 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Krásná klasika, která nám připomíná, že to jací jsme, není předem dáno, ale je vždy výsledkem našich rozhodnutí.

12.04.2019 5 z 5

Jejich veličenstva pyramidy Jejich veličenstva pyramidy Vojtech Zamarovský

Výborná kniha o egyptských dějinách, bozích a samozřejmě pyramidách.

10.04.2019 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Kniha se mi líbila, zajímavé byly úvahy o úloze Démonů i Andělů a jejich vlivu na člověka.

09.04.2019 4 z 5

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Vynikající kniha, četla jsem jí už několikrát, i díky ní jsem se začala zajímat o historii.

08.04.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Detektivka, kterou lze považovat za klasiku. I když - podle mého názoru - autorka napsala i lepší příběhy.

06.04.2019 4 z 5

Znamení lásky Znamení lásky Linda Goodman (p)

Kniha mne zklamala, Sluneční i Hvězdná znamení se mi líbily víc. Vzájemné vztahy jednotlivých znamení jsou popsána velmi optimisticky a vlastně tak, že to vypadá, že všechna spolu mohou dobře vycházet. O tom, že existují i dost velké problémy a nekompatibilita znamení se můžeme dočíst až na straně 1051. Vadilo mi také poměrně dost překlepů.

24.03.2019 3 z 5

Hvězdné karty Lindy Goodman Hvězdné karty Lindy Goodman Crystal Bush

Vynikající kniha.

28.02.2019 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Zdá se, že jsem četla úplně jinou knihu než uvádí anotace. Celá kniha spíš popisuje - velmi podrobně a velmi rozvláčně - přípravu na nějaký skutečný boj. Trochu zajímavá je až poslední část knihy. Vypadá to, že autorka patří mezi spisovatele, kteří se rozhodli napsat celou sérii knih, bez ohledu na to, jestli vůbec mají o čem psát.

27.02.2019 2 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Zajímavý námět i zpracování, kniha se krásně četla, napětí postupně gradovalo, i když nevím, jestli bych ji označila za horor.

23.02.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se mi hodně líbila, dobře se četla, postavy jsou krásně promyslené a celkem realistické. I když je příběh trochu předvídatelný, má také řadu překvapení.

22.02.2019 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Kniha se mi líbila, hodně dobře se četla, děj má úžasný spád, rozhodně se čtenář nenudí.

16.02.2019 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kniha o tom, co všechno dokáže udělat člověk - v kladném i záporném smyslu.

13.02.2019 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Hodně zvláštní příběh o naději, vůli k životu a bengálském tygru.

12.02.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams