Elea Elea komentáře u knih

První po bohu První po bohu Slávka Poberová

Mám ráda historii a na tuto knihu jsem se dlouho těšila. Kniha mne však zklamala, uvádí jen všeobecně známé informace (datum narození a úmrtí, jména a počet manželek apod.). Je psaná jako vyprávění historické postavy nebo jí blízké osoby, autorka však používá současný hovorový jazyk a tak se můžeme dočíst takové perličky jako, že Zikmund hodil zpátečku. Zpočátku jsem byla jen zklamaná, že se nedovím nic nového, potom mě znechutil styl psaní a nakonec jsem jen přemýšlela, proč to vlastně čtu.

30.11.2019 2 z 5

Jak se žije padesátkám aneb Čarodějnice neupalovat Jak se žije padesátkám aneb Čarodějnice neupalovat Radim Uzel

Některé části knihy se mi líbily (většinou ty, které psala autorka), některé mi spíš připadaly jako souhrn výzkumných prací na téma promiskuita mužů.

27.11.2019 3 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Krátké příběhy, některé hodně zajímavé, jiné o něco méně. Určitě však kniha stojí za přečtení.

25.11.2019 4 z 5

Karma z minulosti Karma z minulosti Judy Hall

Výborný rozbor planet a jejich aspektů s ohledem na karmu. Hvězdičku jsem snížila za množství překlepů a chyb v textu.

22.11.2019 4 z 5

Tarot Tarot Juliet Sharman-Burke

Krásné karty a srozumitelný výklad k nim.

09.11.2019 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Je mi líto, ale za dva měsíce jsem nebyla schopná se knihou prokousat, nebavila mne.

04.11.2019 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha rozhodně nutí k přemýšlení o vlastních postojích k životu.

09.10.2019 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Zajímavě a čtivě popsané příběhy severské mytologie.

16.09.2019 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Perfektní oddechovka

10.09.2019 4 z 5

Kniha prokletých Kniha prokletých Jana Rečková

Zajímavě vykreslený svět, většinou i sympatické postavy, kniha se dobře četla, přesto všechno jsem s ním hodně bojovala, mnohokrát odkládala, přečetla jiné knihy a znovu se k ní vracela, snad žádnou knihu jsem nečetla tak dlouho.

08.09.2019 4 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Určitě jsem již četla zajímavější a čtivější podání řeckých pověstí.

31.08.2019 3 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Další z mnoha průměrných a podprůměrných pokusů napodobit Da Vinciho kód.

26.08.2019 2 z 5

Astrologie a vztahy Astrologie a vztahy Stephen Arroyo

Výborná, srozumitelně napsaná kniha.

23.08.2019 5 z 5

Horoskop a jeho správný výklad Horoskop a jeho správný výklad Tracy Marks

Kniha je prakticky zaměřená a dává návod, jak z množství údajů v horoskopu zjistit ty nejdůležitější a nejsilnější znaky. Je doplněná praktickými příklady.

20.08.2019 4 z 5

Nový pohled na moderní astrologii Nový pohled na moderní astrologii Stephen Arroyo

Výborná, srozumitelně napsaná kniha.

15.08.2019 5 z 5

Pátá bohyně Pátá bohyně Patricie Fuxová

Kniha se mi moc líbila, je úžasně křehká, poetická, má nádhernou češtinu.

14.08.2019 5 z 5

Neptun a Pluto Neptun a Pluto Robert Hand

Výborná kniha, srozumitelně napsaná, jediným nedostatkem je mizerný překlad.

10.08.2019 5 z 5

Tajemství reinkarnace Tajemství reinkarnace Edgar Cayce

Polovina kniha, která popisuje výklady Cayce, je zajímavá, druhá část rozebírající bibli už podstatně méně a úplně otravné jsou velmi časté poznámky překladatele (podle obsahu některých předpokládám, že se domnívá, že čtenáři jsou imbecilní).

09.08.2019 3 z 5

Astrologie vztahů Astrologie vztahů Lyn Birkbeck

Přehledné, stručné srovnání vztahů jednotlivých znamení.

09.08.2019 3 z 5

Hledání Černého vikinga Hledání Černého vikinga Bergsveinn Birgisson

Vynikající, nesmírně zajímavá kniha, která kombinuje historická fakta s představami autora.

06.08.2019 5 z 5