Elea Elea komentáře u knih

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Celá série se mi líbila a tak doufám, že toto nebyl konec.

23.04.2020 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Jednoznačně nejslabší kniha série, nesmírně překombinovaný děj doplněný nesmírným množství překlepů a chyb.

18.04.2020 3 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Další zajímavá a napínavá kniha autora, krásně se dá při čtení odpočinout.

07.04.2020 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Pro mne zatím nejlepší díl série, napínavé, zajímavé a příjemné čtení.

05.04.2020 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Zábavné, oddechové, příjemné čtení.

01.04.2020 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Takové příjemné, oddechové čtení, nemusí se u něj příliš přemýšlet, jen si to užívat.

26.03.2020 4 z 5

Soumrak a prsten Soumrak a prsten Ivana Vízdalová

Dost stručně napsané mytologické příběhy, rozhodně už jsem je četla v lepším podání.

18.03.2020 3 z 5

Tvé vnitřní dítě musí najít domov Tvé vnitřní dítě musí najít domov Stefanie Stahl

Zajímavá kniha s řadou rad a cvičení.

10.03.2020 4 z 5

Sen čarodějky Sen čarodějky Florinda Donner

Kniha mi trochu připomínala Žítkovské bohyně přenesené do Jižní Ameriky. Zajímavé téma, ale za mne žádné velké nadšení.

04.03.2020 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Kniha se mi líbila, autor vytvořil zajímavý svět s řadou nových pojmů, ze začátku jsem se trochu ztrácela v množství postav, hlavní hrdinové byli přijatelně sympatičtí a postupně se vyvíjeli. Těším se na další díl.

29.02.2020 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha je důkazem, že i o zlé době se dá psát laskavě a s nadhledem.

21.02.2020 5 z 5

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Krásný popis života v divoké přírodě, takové, o které jsem si myslela, že už ani neexistuje.

21.02.2020 5 z 5

Nesmírně krásná a dojemná kniha, která nutí k přemýšlení o smyslu života.

17.02.2020 5 z 5

Karma rodiny Karma rodiny Erich Bauer

Velmi zajímavé téma, trochu horší zpracování a - jak je u Fontány již zvykem - nesmírně mizerný překlad (připomínající překladač) a naprostá absence jazykové korektury (takže překlepy, gramatické chyby, věty nedávající smysl).

16.02.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zajímavá kniha popisující rozdíly mezi zeměmi na severu a jihu Evropy, perfektně se čte, báječně jsem se pobavila.

15.02.2020 5 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Kniha mi hodně připomínala Den pro Šakala (ale ten se mi líbil víc), dobře se četla, celkem zajímavá, ale bohužel také dost předvídatelná a autor se nevyhnul několika klasickým klišé. Faber byl sympatičtější než řada jiných postav, ale v závěru mu autor přisoudil několik naprosto primitivní chyb.

11.02.2020 3 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Toto vlastně ani není knížka, ale nádherná a něžná vzpomínka na dětství.

08.02.2020 5 z 5

Takové celkem milé, nenáročné čtení o tom, proč jsou Dáni šťastní.

06.02.2020 2 z 5

Čarodějka po česku Čarodějka po česku Jenny Nowak (p)

Kniha se mi líbila - tedy kromě obálky - je psaná vtipně, dobře se čte.

05.02.2020 4 z 5

Krásný popis života vlků, takové velmi příjemné pohlazení na duši.

01.02.2020 5 z 5