Elea Elea komentáře u knih

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Tentokrát trochu delší dobu trvalo než se děj rozjel, líbil se mi Bran. Těším se na další díl.

23.08.2020 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

První díl série se mi líbil, sice nevím, jestli vydržím přečíst celou sérii, ale začátek je hodně dobrý.

20.08.2020 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Kniha se mi hodně líbila, jednoznačně souhlasím s hodnocením MadamC. Jen se mi nepodařilo najít souvislost mezi zajímavým obsahem knihy a její mimořádně stupidní obálkou.

17.08.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha se mi líbila, dobře se četla, hlavní hrdince se celkem daly odpustit občasné nesmyslné nápady a posledních 60 stran bylo hodně dobrých.

16.08.2020 4 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Kniha se mi dobře četla, příběh neandertálské Dívky byl mnohem zajímavější než ten ze současnosti.

15.08.2020 3 z 5

Ákášické záznamy Ákášické záznamy Linda Howe

Kniha se mi líbila, srozumitelně vysvětluje význam Kroniky Ákáša i postup a možnosti získávání jejích informací.

09.08.2020 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Perfektní letní oddechovka s nekonečným množstvím nápadů.

07.08.2020 4 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Kniha se mi líbila, děj má neskutečný spád, postavy jsou dost rozdílné, takže jsou zajímavé a jejich vývoj je logický a uvěřitelný, stejně jako závěr celé trilogie.

31.07.2020 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Kniha se mi líbila, možná dokonce i o trochu víc než první díl.

23.07.2020 5 z 5

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

Kniha je sice hodně poučná, ale přece jen obsahuje pouze stručnější verzi knihy Moc přítomného okamžiku, nic navíc.

30.06.2020 3 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Kniha dává hodně námětů k přemýšlení, teď se jen pokusit alespoň něco z ní také převést do života.

26.06.2020 5 z 5

Kniha, kterou určitě nestačí jen jednou přečíst a odložit. Určitě se k ní budu vracet a pokoušet se naučit a využít doporučené postupy.

21.06.2020 5 z 5

Čchi-kung čung-jüan Čchi-kung čung-jüan Sü Ming-tchang

Zajímavá kniha s podrobným popisem jednotlivých cviků, určitě velmi dobrá inspirace.

11.06.2020 4 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Příjemné připomenutí životních moudrostí.

07.06.2020 4 z 5

Tajemství rodových linií Tajemství rodových linií Jiří Němeček

Nesmírně zajímavá kniha, která nutí k přemýšlení o rodině a jejím vlivu. Negativem knihy je, že vyšla ve Fontáně a tak sebou nese všechny nedostatky tohoto vydavatelství, tj. velké množství gramatických chyb, překlepů, chybějících nebo nadbytečných písmen. Již několikrát jsem přemýšlela, jestli jméno dámy uvedené u korektury není stejně imaginární jako ta korektura.

06.06.2020 5 z 5

Křesťanská astrologie Křesťanská astrologie William Lilly

Zajímavý pohled do historie astrologie, především horární. Obávám se však, že je v současnosti jen velmi obtížně použitelná.

28.05.2020 3 z 5

Moderní astrologie a hermetika - radixová medicína. 1. díl Moderní astrologie a hermetika - radixová medicína. 1. díl Jan Frank

Zajímavý a podrobně popsaný vliv Slunce, Luny, Merkuru a Venuše v horoskopu, včetně popisu harmonických i neharmonických aspektů.

18.05.2020 4 z 5

Praktická astrologie Praktická astrologie Nicholas Campion

Dost stručný popis základních astrologických pojmů a postupů výkladu, to vše doplněno dost příšernými ilustracemi.

15.05.2020 2 z 5

Astrologické domy a Ascendent Astrologické domy a Ascendent Howard Sasportas

Kniha srozumitelně a podrobně vysvětluje význam domů v horoskopu i způsob jejich výkladu. Jedna z nejlepších knih na toto téma.

02.05.2020 5 z 5

Astrologické domy - horoskopy, planety a znamení Astrologické domy - horoskopy, planety a znamení Deborah Houlding

Kniha se hodně věnuje historii a vývoji názorů na význam jednotlivých domů horoskopu. Jen velmi stručně uvádí současně uznávaný výklad domů.

27.04.2020 2 z 5