Elea Elea komentáře u knih

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Je to úžasná oddechovka, má rychlý spád a perfektní černý humor. Dokonale jsem se bavila.

30.01.2020 4 z 5

V hlubinách skalní říše V hlubinách skalní říše Elizabeth Peters (p)

Tato kniha patří k těm lepším a zajímavějším knihám autorky. Dobře se čte, zápletka sice není moc originální, ale určitě je lepší než předcházející díl série.

26.01.2020 4 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

V některých kapitolách se mi líbil přístup autorky, v jiných mi dost vadil podrobný popis cest, který připomínal turistického průvodce. V každém případě však absolvování v knize popsaných aktivit vyžaduje hodně nadprůměrné příjmy, rozhodně mnohem vyšší než jakými vládne průměrný český důchodce.

23.01.2020 2 z 5

Hubené nohy a všechno ostatní Hubené nohy a všechno ostatní Tom Robbins

Kniha, která hodně nutí k přemýšlení, doplněno specifickým humorem a trochu nezvyklým slovníkem.

18.01.2020 4 z 5

Velká učebnice astrologie Velká učebnice astrologie Frances Sakoian

Hodně obsažná, srozumitelně napsaná kniha, která však byla postižena hodně špatným překladem a absencí jazykové korektury, takže jsou v textu vynechaná písmena, některé věty nedávají smysl, překladatelka si vymýšlí nové termíny - např. automobilový hřbitov.

11.01.2020 4 z 5

Merkur a Jupiter Merkur a Jupiter Robert Hand

Jednoznačně souhlasím s předcházejícím komentářem, že tato série knih je to nejlepší, co je na našem trhu, o tranzitech planech. Je však škoda, že celá série nebyla vydaná v jedné knize.

05.01.2020 5 z 5

Vraždy v rodě habsburském Vraždy v rodě habsburském Sigrid-Maria Größing

Mám ráda historii, ale tato kniha mne moc nebavila, autorka s historickými fakty zachází s hodně velkou benevolencí.

03.01.2020 3 z 5

Saturn a Uran Saturn a Uran Robert Hand

Výborná kniha srozumitelně popisující tranzity planet. Můj dojem z ní však dost kazil hodně špatný překlad s hovorovou češtinou.

02.01.2020 5 z 5

Přežila jsem to - to považuji za jediné pozitivum této knihy.

02.01.2020 1 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Obávám se, že jsem čekala něco trochu jiné, trochu ironický popis rozdílů mezi muži a ženami. Tato kniha však spíš připomíná návod na použití.

01.01.2020 2 z 5

Teplo zhaslého plamene Teplo zhaslého plamene František Gellner

I když verše nepatří mezi můj oblíbený druh literatury, tak tato sbírka se mi líbila, asi hlavně pro její ironii.

01.01.2020 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí, i když - podle mého názoru - nedosahuje úrovně nejlepších knih autora.

31.12.2019 3 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Zajímavý, čtivý příběh dokonale popisující lékařské prostředí.

30.12.2019 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Zajímavý, dokonale propracovaný příběh, podle mého názoru nejlepší kniha autora.

28.12.2019 4 z 5

Venuše a Mars Venuše a Mars Robert Hand

Vynikající kniha, velmi srozumitelně popsané vlivy jednotlivých aspektů.

27.12.2019 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Jedna z mála knih klasické české literatury, která ani časem nic neztratila na své aktuálnosti, popis charakterů postav je naprosto dokonalý.

26.12.2019 4 z 5

První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág První čarodějovo pravidlo 1: Zlověstný mág Terry Goodkind

Celkem zajímavě rozjetý děj, i když mne dost děsí představa 15. dílů. Podle značně rozvláčných popisů autor s mnoha díly již předem počítal.

25.12.2019 3 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Jedna z nejlepších knih autora, napínavá, napsaná se znalostí prostředí.

25.12.2019 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Knihy autora považuji za celkem příjemnou a nenáročnou oddechovku. Tato kniha je však zatím jednoznačně nejslabší z toho, co jsem od autora četla.

12.12.2019 2 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Autorův způsob psaní se mi líbí, líbila se mi i tato kniha. Zajímavý děj, roztomile nemožný hlavní hrdina, trochu nečekaný závěr, prostě fajn.

06.12.2019 4 z 5