Elea Elea komentáře u knih

Bohové Atlantidy Bohové Atlantidy Ludvík Souček

Čekala jsem trochu víc, sice zajímavý námět, ale zpracování mne vůbec nenadchlo, je příliš přímočaré, předvídatelné.

10.11.2020 2 z 5

Venuše a partnerské vztahy Venuše a partnerské vztahy Ida Myslikovjanová

Kniha se mi líbila, popisy aspektů jsou srozumitelné a celá kniha se dobře čte. Určitě budu hledat další knihy autorky.

06.11.2020 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Kniha se mi moc líbila, vlastně ještě víc než Samotáři, je pohodovější a optimističtější, některé příběhy mě zaujaly víc, některé méně, ale všechny na mne zapůsobily svou upřímností a bezprostředností.

28.10.2020 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Moje první kniha autorky, takže nemám srovnání, ale četla se dobře, moc se mi líbila historická linie, o něco méně ta současná.

14.10.2020 4 z 5

Tajemství našich chrámů Tajemství našich chrámů Jan A. Novák

Dost zklamání, většinou jen úvahy a dohady, moc nových informací jsem se nedověděla.

11.10.2020 2 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Líbilo se mi to, velmi příjemná oddechovka.

09.10.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Nemám ráda detektivky a nečtu je, po této knize jsem sáhla nejspíš omylem, po přečtení Zabíjení a Asfaltu a čekala jsem něco úplně jiného, bohužel marně.

06.10.2020 2 z 5

Pikantní astrologie Pikantní astrologie Daniela Fischerová

Vtipné, zajímavé a poutavé, moc se mi to líbilo.

04.10.2020 5 z 5

Astrologie transformace Astrologie transformace Dane Rudhyar

Poměrně náročná kniha, určitě není vhodná pro začátečníky. Dost mi vadila archaická čeština překladu.

03.10.2020 4 z 5

Partnerské horoskopy - Povídání o astrologii Partnerské horoskopy - Povídání o astrologii Milan Koukal

První polovina knihy je věnovaná charakteristice slunečních znamení, druhá polovina popisuje vhodné partnerské vztahy, popisy jsou dost stručné a řada jiných autorů je popsala lépe.

02.10.2020 3 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Příběh kniha je zajímavý, první polovina se mi celkem líbila, druhá část už je hodně rozvláčná, dost špatně se mi četla. Příliš mne nenadchla ani použití ich- forma, některé Cottonovy komentáře - dopředu naznačující, jak vše dopadne - mně štvaly. I když mám Berryho knihy ráda, tak tato je pro mne zklamáním.

01.10.2020 3 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Příjemné doplnění celé série, Andrea se mi moc líbila.

24.09.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Hezké zakončení celé série, líbil se mi způsob, jak vyřešili Rolanda, i když Hugh se mi víc líbil v předcházejících dílech, Julii jsem nikdy moc nemusela. Bohužel bylo zřejmé, že nakladatelství se snažilo tento díl vydat co nejrychleji, takže už nebyl čas na jazykovou korekturu, množství záměn slov a jmen, gramatických chyb a překlepů značně převyšuje předcházející díly.

20.09.2020 5 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Tento díl byl mnohem lepší než předcházející, napínavý, stále se něco dělo, překvapil mne Christopher i Mahon, Jim je stále protivnější.

18.09.2020 5 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Nebylo to špatné, ale... Prostě něco mi tam chybělo, i když bylo dost akcí, napětí, Roland je hodně sympatický, ale nějak to nebylo ono.

13.09.2020 3 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Tento díl se mi líbil, měl úžasný spád, Hugh opět nezklamal, zajímavé bylo zapojení dalších postav.

09.09.2020 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Kniha se velmi dobře čte, ale - bohužel - jsou všechny díly psané podle stejného scénáře (něco se stane, hrdinové musí zasáhnout, i když nechtějí, vnitřní problémy Kate, atd.), tentokrát to alespoň zpestřil Hugh a dobré také bylo, že se tam moc nevyskytovala Julie, Curran se choval jako absolutní idiot. V pointě příběhu ale hodně skřípala logika.

05.09.2020 3 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Hodně, ale opravdu hodně, předvídatelný děj s odrazem červené knihovny, kniha se sice opět velmi dobře četla, ale i tak jí považuji za dosud nejslabší díl série.

03.09.2020 3 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Trochu se z toho stává červená knihovna, ale ještě pořád mě to baví.

27.08.2020 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc, napínavý děj, celkem vtipné dialogy, občas nějaké překvapení.

25.08.2020 5 z 5