Elea Elea komentáře u knih

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, nemohu se zbavit dojmu, že je stále hodně aktuální.

05.02.2021 5 z 5

Zvláštní kniha o zvláštních lidech, krásně se četla, vůbec mi nevadil velký rozsah knihy, zajímavé byly popisy bojů z II. světové války. Děj na hranici skutečnosti a fantazie se mi moc líbil. Kniha předčí i moji dosud nejoblíbenější autorovu knihu Norské dřevo.

04.02.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Klasické dílo, jehož znalost patří k základnímu vzdělání, to ale ještě neznamená, že se mi musí líbit. Připadalo mi nesmírně rozvláčné, depresivní, postavy nevyrovnané a nesympatické.

31.01.2021 3 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Líbil se mi anglický humor i sebekritické poznámky hlavní postavy, příjemné, oddechové čtení.

30.01.2021 4 z 5

Cesty duší Cesty duší Michael Newton

Nesmírně zajímavá kniha, která nutí k přemýšlení. Určitě se pokusím sehnat i další knihy autora.

28.01.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Tato kniha je názorné vysvětlení přísloví "ševče, drž se svého kopyta". Jednu hvězdičku dávám za fotky, jinak tam není nic zajímavého.

27.01.2021 1 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Taková pohádka pro dospělé s jednoznačně určenými, černobílými postavami. Moje druhá kniha od autora, ale docela určitě mě neinspiruje k přečtení dalších.

26.01.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, líbí se mi, že píše s humorem i o událostech, kde humor chyběl.

25.01.2021 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Hodně příjemná, čtivá oddechovka, žádné velké psychologické úvahy, ale řada akcí, jednou za čas, proč ne.

24.01.2021 4 z 5

Trochu jiný pohled na historii než nabízejí učebnice dějepisu.

22.01.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Kniha se mi líbila, i když má naprosto klasickou zápletku, tak je nesmírně čtivá a je dost problém ji odložit dřív než je příběh u konce.

18.01.2021 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Zajímavá kniha, která dokládá autorovu znalost lidského charakteru i shovívavost k jeho nedostatkům.

17.01.2021 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Úžasná kniha, která ukazuje, že i náročná témata lze vysvětlit srozumitelně a zajímavě. I když si myslím, že přečíst ji jen jednou nestačí.

15.01.2021 5 z 5

Kámen mudrců Kámen mudrců Johanes Anker Larsen

Vynikající kniha, která dokazuje, že dobrá literatura nestárne. Kniha popisuje různé cesty duchovního růstu a záleží jen na každém z nás, kterou si vybereme a kam až dojdeme.

09.01.2021 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Stejně jako všechny knihy autora je to příjemná, oddechová kniha, která pomáhá v nepříznivých dobách.

07.01.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Úžasná, pohodová kniha, takové příjemné pohlazení po duši.

05.01.2021 5 z 5

Pro tohle jste se narodili - Astrologie pro úplné sebepřijetí Pro tohle jste se narodili - Astrologie pro úplné sebepřijetí Chani Nicholas

Kniha srozumitelně popisuje vliv Slunce, Luny a ascendentu v radixu. Zajímavé jsou otázky k zamyšlení na konci každé kapitoly. Velkým nedostatkem knihy je však hodně špatný překlad, který připomíná překladač, navíc bez základní znalosti astrologické terminologie (např. zaměňuje úplněk a novoluní), řada vět nedává smysl (např. V Raku krmí Měsíc lid.).

03.01.2021 3 z 5

Ženy, které milují příliš Ženy, které milují příliš Robin Norwood

Zajímavá kniha, která obsahuje hodně témat k přemýšlení.

02.01.2021 4 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Ke knize jsem se dostala spíš náhodou, ale jsem za ni vděčná. Kniha mi přinesla hodně námětů k přemýšlení, i když ne vždy s jejím autorem souhlasím.

01.01.2021 4 z 5

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Klasická Páralova kniha o mezilidských vztazích.

30.12.2020 3 z 5