Dobrodruhům přehled

Dobrodruhům https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431044/bmid_dobrodruhum-3Ie-431044.jpg 4 581 581

Neplánujte cesty… prožijte je! Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodruhům. Přihlašte se a napište ho.

Lofda
31.03.2024 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného než jsem ve výsledku dostala. Místo klasického cestopisu vás Tereza nechá nakouknout do svých myšlenek, spíš formou deníku, chvíli mi trvalo si na tento styl vyprávění zvyknout, ale jako celek se mi tento poetický styl vyprávění moc líbil. V knížce jsem našla spoustu hezkých myšlenek a se spoustou z nich se dokážu ztotožnit..
S toulavýma botama jsem se asi narodila, a i když na severní pól se jako autorka nechystám, za polární kruh za polární září jsem se vydala nedávno.. A ano, polární zář je zázrak!
Okouzlení zátokou Ha Long sdílím, stejně jako Tereza chápu, proč je to jeden ze sedmi divů světa..
Ještě bych ráda viděla Peru nebo Austrálii, třeba už jen proto, že v Austrálii je těžký mít depku ;-)..
Moc se mi líbila myšlenka na konci vyprávění z Barbadosu, vystihuje asi úplně všechno..

"Malý věci. Velký věci. Cestování mění život. Vytrhává nás z naší reality, nutí nás bojovat za sebe, rozšiřuje obzor. Živí duši."

marie3541
12.07.2023 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila , dlouho jsem si ji chtěla přečíst ....velice se mi líbily obrázky a fotografie .....ale čekala jsem asi trošku něco jiného . Některé části mě moc nebavily. Myslela jsem , že ty cesty budou popisovaný jako příběh.....ale úplně zklamaná nejsem. Autorku velice obdivuji , to co dokázala je obdivuhodné ...

Bája89
19.06.2023 5 z 5

Tohle bylo tak krásné pohlazení na duši. Psáno s takovou lehkostí, poetičností, upřímností a otevřeností. Člověk měl hned chuť sbalit krosnu a vydat se do džungle. (odposlechnuto jako audiokniha)

Knižní novinky (9. týden)

23.02.2020

Odjíždí se kvůli návratům. A sdílení je jediná forma života.

Někdy lidi zažijou rozdílný věci a pořád si chtěj stoprocentně rozumět.

Ve stromovejch domech. Svět je v pořádku.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dobrodruhům v seznamech

v Právě čtených40x