Elea Elea komentáře u knih

Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Sergej Nikolajevič Lazarev

Jsem moc ráda, že jsem se s touto knihou potkala, mám o čem přemýšlet.

09.04.2021

Astrologická Luna Astrologická Luna Darby Costello

Kniha hodně stručně poskytuje základní údaje o Luně, bohužel však ve formě záznamu přednášky, takže včetně poznámek posluchačů a sdělení, že následuje oběd. Informace jsou hodně neuspořádané a chaotické. Zajímavá byla pouze část týkající se progresivní Luny, vše ostatní je v jiné literatuře popsané daleko podrobněji a přehledněji.

05.04.2021 2 z 5

Zděděné konstelace v horoskopu Zděděné konstelace v horoskopu Beatrix Braukmüller

Zajímavé téma i zpracování, i když by mohlo být trochu podrobnější. V knize převažují příklady z praxe a rozbor anglické královské rodiny.

04.04.2021 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Nebylo to špatné, ale přece jen - není to Kulhánek.

30.03.2021 3 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Hodně zajímavý projekt, některé povídky se mi hodně líbily, některé méně, některé téměř vůbec.

25.03.2021 3 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

Knihu jsem přetrpěla, nelíbila se mi ani současná ani historická linie, částečně asi také proto, že období před I. světovou válkou mne nijak neláká. Pro mne nejslabší kniha autora.

25.03.2021 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Pro mne nejslabší kniha ze Strašidelných domů, sice se dobře četla, ale to je tak všechno.

20.03.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Taková příjemná, strašidelná pohádka pro dospělé, dostatečně napínavá a hodně čtivá.

19.03.2021 4 z 5

Život ve staletích - 16. století Život ve staletích - 16. století Vlastimil Vondruška

Trochu jiný pohled na historii než je obvyklé, některé části se mi líbily hodně, některé podstatně méně.

17.03.2021 4 z 5

O duších 1-4 O duších 1-4 Michael Newton

Nesmírně zajímavá kniha, která nutí k přemýšlení o vlastním chování, postojích i o vlivu blízkých a příbuzných.

Je určitě přínosem, že nakladatelství Eugenika vydává tento druh literatury, jen by těmto knihám mohlo věnovat mnohem větší pozornost. Bohužel u tohoto nakladatelství neexistuje jazyková korektura a tak se jejich knihy pravidelně vyznačují nesmírným množstvím chyb - jak jazykových (gramatické chyby, překlepy, chybějící písmena i slova), tak faktických (nenavazující číslování příběhů, text se odvolává na příběh označený jiným číslem, atd.).

14.03.2021 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Kniha mne zaujala krásnou obálkou, kvůli které jsem si jí také koupila. Dobře se četla, děj se odehrál v zajímavém prostředí se spoustou mytických postav. Trochu problémem pro mne byly reálné postavy, žádná mi nepřidala moc zajímavá a žádná mne nedokázala vtáhnout do děje. Wow efekt, který ve mně vyvolala obálka, se už nad obsahem knihy nekonal.

04.03.2021 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Zajímavá ukázka literatury 19. století, i když hodně monotématická.

28.02.2021 2 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Toto opravdu ne, nejslabší díl série, překombinovaný, nelogický, násilně protahovaný. Kdyby celá série skončila 6. dílem, byla by dokonalá, bohužel k tomu nedošlo.

27.02.2021 2 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Perfektní, autorovi se podařilo udržet vysoké tempo, spoustu nápadu a hromadu překvapení.

25.02.2021 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Tak přesně toto je knížka, kvůli které jsem ochotna číst do jedné hodiny v noci a vstávat v pět.

24.02.2021 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Ještě pořád mne to baví, stále se knihy dobře čtou, jsou zajímavé a stále se něco děje.

22.02.2021 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Druhý díl se mi líbil o něco víc, tato kniha se sice pořád hodně dobře četla, ale děj mi přišel dost zmatený a chaotický.

16.02.2021 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Líbilo se mi to ještě o trochu víc než první díl, těším se na pokračování.

12.02.2021 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

I když určitě nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, tak se mi kniha líbila, děj měl spád, velmi dobře se četla.

07.02.2021 4 z 5

Čínou nahoru i dolů Čínou nahoru i dolů Kateřina Stibalová

Kniha se mi líbila, stejně jako autorčin lehce ironický popis cesty.

06.02.2021 4 z 5