Elea Elea komentáře u knih

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Při prvním čtení jsem byla z knihy nadšená, v současné době jí až tak kladně nehodnotím, nejspíš i proto, že jsem už četla mnohem zajímavější knihy na toto téma.

27.07.2021 3 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Kniha se velmi dobře četla, děj má spád, líbily se mi odkazy na hudbu, filmy, současné dění. Trochu mi začala vadit Eliška. Předcházející díl se mi přece jen líbil o něco víc.

27.07.2021 4 z 5

Listování Listování Jan Werich

Jan Werich - ať už napsal cokoliv - byl vždy nesmírně lidský a jedinečný.

25.07.2021 5 z 5

Erik Erik Doris Lund

Nesmírně silný příběh.

24.07.2021 5 z 5

Druhá zpráva o nemocech mocných Druhá zpráva o nemocech mocných Ivan Lesný

První díl se mi líbil víc.

23.07.2021 3 z 5

Zpráva o nemocech mocných Zpráva o nemocech mocných Ivan Lesný

Trochu jiný pohled na historické osobnosti.

22.07.2021 4 z 5

Nejcennější, co mám Nejcennější, co mám Noëlle Loriot

Jednoznačně souhlasím s předcházejícími názory, že film je mnohem lepší než kniha.

21.07.2021 3 z 5

Dědictví zkázy Dědictví zkázy Jan Urban

Zatím nejlepší kniha série, děj má rychlý a místy nečekaný spád, postavy se zajímavě vyvíjejí, těším se na další díl.

18.07.2021 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Kniha se mi líbila, i když jsem dost bojovala s tím, jak moc mi vadil Tizian.

15.07.2021 4 z 5

Městský mnich Městský mnich Pedram Shojai

Kniha se mi líbila, sice mi některé části připomínaly agitku na šťastný americký život, řada údajů mne zaujala a hlavně se mi líbily doporučené meditace a cvičení. Teď už to jen vyzkoušet a vydržet.

11.07.2021 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nestárnoucí román o lidském charakteru a možnostech manipulace, trochu děsivé.

10.07.2021 5 z 5

Zajíček Zajíček Miroslav Kapek

Příjemná nenáročná oddechovka.

09.07.2021 3 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Jedna z mých milovaných knih na zlepšení nálady.

07.07.2021 5 z 5

Věčně zelené naděje Věčně zelené naděje Josef Jonáš

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, bohužel - v neskutečně nepřehledném uspořádání.

06.07.2021 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Knihy od Daphne du Maurier mám moc ráda, vždy jsou napínavé, děsivé a originální.

03.07.2021 5 z 5

Poselství megalitů Poselství megalitů Hartwig Hausdorf

Nesmírně zajímavé téma zpracované nesmírně nezajímavou a nezáživnou formou.

03.07.2021 2 z 5

Zdraví je v naší hlavě Zdraví je v naší hlavě Jarmila Mandžuková

Trochu jiný pohled na vznik a léčení nemocí, některé části mi připadaly logické, jiné jsou pro mne hůř akceptovatelné. Ovšem naprosto nepřijatelný je pro mne názor autorky, že revmatismus vzniká proto, že "žena chce být rovnocenná svému partnerovi" (str. 185).

28.06.2021 3 z 5

Žít ve vnitřní harmonii - Energetické uzdravení Žít ve vnitřní harmonii - Energetické uzdravení Reinhard Stengel

Popis jedenácti cvičení léčení duše, teď už je jen vyzkoušet.

24.06.2021 4 z 5

Mistři života Mistři života Vladimír Kafka

Kniha velmi jasně a srozumitelně popisuje názory autora na lásku, nemoci a život. Vše je doplněno krásnými ilustracemi.

22.06.2021 5 z 5

Duchovné posolstvo Duchovné posolstvo Pamela Rose Kribbe

První část knihy se mi dost špatně četla, další části již byly snazší. Některé myšlenky se mi hodně líbily, některé méně, některé pro mne byly dost obtížně představitelné i přijatelné. Hodně zajímavé byly popsané postupy meditací.

15.06.2021 4 z 5