Elea Elea komentáře u knih

Žitá reinkarnace Žitá reinkarnace Clemens Kuby

Zajímavá kniha, velmi dobře se četla.

05.01.2022 5 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Stručný a výstižný popis feminismu, i každodenních situací, které zná každá žena a většinou si je ani s tímto pojmem nespojuje.

01.01.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Vynikající kniha s naprosto šíleným námětem, perfektně napsaná, postavy jsou dokonale vykreslené a čtenář jim musí fandit v jejich boji o život. Po přečtení knihy musím přemýšlet na tím, jak je velký rozdíl mezi naší současnou společností a tou popsanou v knize - sobeckou, netolerantní k odlišnostem a chování, které vybočuje z nějakého iluzorního rámce.

01.01.2022 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Zajímavý námět, kniha se velmi dobře četla, ale musím souhlasit s předcházejícími komentáři - závěr je prostě divný.

29.12.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Nebylo to špatné, ale už jsem od autorky četla lepší knihy.

27.12.2021 3 z 5

Praga mysteriosa Praga mysteriosa Milan Špůrek

Krásná kniha popisující Prahu z trochu jiného pohledu.

26.12.2021 5 z 5

Matrix - Božský zdroj Matrix - Božský zdroj Gregg Braden

Kniha se mi líbila, i když některými stránkami jsem se prokousávala dost obtížně. Možná i díky snaze překladatelky o maximálně sofistikovaný překlad, kvůli které byly některé věty téměř nesrozumitelné.

27.11.2021 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásná, trochu děsivá pohádka s přiměřeně sympatickým hrdinou, na zimní večery lze jen doporučit.

18.11.2021 5 z 5

Za hranicí minulých životů Za hranicí minulých životů Mira Kelley

Knížka se mi hodně líbila, některé názory mi připadají jasné a pochopitelné, některé trochu méně. Zajímavá jsou doporučená cvičení.

09.11.2021 5 z 5

Vypadá moc dobře, jsem ráda za témata výzvy i tipy.

06.11.2021 4 z 5

Kouzelníkova cesta Kouzelníkova cesta Deepak Chopra

V knize je řada zajímavých názorů a postřehů, bohužel mám však dojem, že většinu jsem již četla někde jinde.

05.11.2021 3 z 5

Život ve světě nespatřeném Život ve světě nespatřeném Anthony Borgia

Trochu jiný pohled na "další" život.

02.11.2021 4 z 5

Nová výživa Jídlo-zdravá výživa-změny životního stylu, pro vás i pro celý svět Nová výživa Jídlo-zdravá výživa-změny životního stylu, pro vás i pro celý svět John Robbins

Zajímavé, i když místy ne zrovna příjemné, čtení o naší stravě. Některé části jsou hodně rozsáhlé a údaje se často - i několikrát - opakují, bez tohoto by kniha měla polovinu stran.

30.10.2021 4 z 5

Klíč k astrologii Klíč k astrologii Hajo Banzhaf

Zajímavé zpracování charakteristik horoskopů do tabulek, negativem je dost velké zjednodušení.

29.10.2021 4 z 5

Život po smrti Život po smrti Deepak Chopra

Kniha se mi nelíbila, autor srovnává duchovní učení Západu a Východu a dokazuje výhody východní nauky. Na podobné téma jsem ale četla knihy, které mi připadaly zajímavější, čtivější, srozumitelnější.

20.10.2021 3 z 5

Tajná stezka Tajná stezka Paul Brunton

Krásná knížka a nádherná čeština (díky překladatelkám).

14.10.2021 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Některé části knihy se mi hodně líbily, některé mnohem méně. Z celé trilogie se mně tato kniha připadala nejméně promyšlená a propracovaná, vadily mi opakované dotazy na stejnou otázku (autor jásá nad pochopením tématu, o 20 stran dále jej nechápe a opět pochopí, aby o dalších 50 stran znovu téma nechápal). Přesto jsem však ráda, že jsem tuto knihu potkala.

11.10.2021 4 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Krásná, nadčasová kniha.

08.10.2021 5 z 5

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Kniha se mi líbila o něco méně než I. díl, možná i kvůli všeobecnějším tématům, i kvůli tomu, že politický systém v Americe přece jen nepovažuji za až tak dokonalý.

06.10.2021 4 z 5

Hovory s Bohem I. Hovory s Bohem I. Neale Donald Walsch

Jsem ráda, že jsem tuto knihu potkala, nabízí řadu témat k přemýšlení a případně i změně vlastních názorů a postojů.

03.10.2021 5 z 5