Elea Elea komentáře u knih

Náboženství světa I - Západní tradice Náboženství světa I - Západní tradice David Zbíral

Kniha se mi líbila, informace jsou uvedeny přehledně a srozumitelně.

11.05.2022 5 z 5

Magická čísla Magická čísla Renna Shesso

Z knihy mám hodně rozpačitý dojem, cca polovina se mi líbila, druhá vůbec.

06.05.2022 3 z 5

Kořeny astrologie Kořeny astrologie Cyril Fagan

Hodně náročné čtení.

04.05.2022 4 z 5

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Zajímavá, i když poměrně dost náročná kniha.

02.05.2022 4 z 5

Ženy z rodu Habsburků Ženy z rodu Habsburků Jan Bauer

Kniha neobsahuje žádné nové informace, je shrnula údaje z dříve vydaných, obsáhlejších knih.

27.04.2022 1 z 5

Kniha obsahuje pár zajímavých názorů a postupů pro osobní rozvoj, to vše je však zarámováno naprosto nelogickým příběhem s neskutečně pitomým závěrem.

26.04.2022 2 z 5

Ženy z rodu Přemyslovců Ženy z rodu Přemyslovců Jan Bauer

Kniha se sice dobře četla, ale s poskytováním nových informací to bylo horší. Podrobněji jsou popsané osudy posledních Přemysloven a dalších přivdaných žen, o kterých existuje řada knih, údaje o osudech žen z dřívějších dob jsou často jen spekulace, doplněné podrobnějším popisem osudů jejich mužských protějšků.

25.04.2022 2 z 5

Živoucí kruh Živoucí kruh Jan Bílý

Zajímavý popis lunárního cyklu aplikovaného na lidský život.

18.04.2022 4 z 5

Další osudy Popelky po svatbě Další osudy Popelky po svatbě Jan Bílý

Zajímavý, trochu jiný pohled na pohádky a mýty.

18.04.2022 4 z 5

Zen v umění konstelací Zen v umění konstelací Jan Bílý

Kniha se mi líbila, dokonce tak, že se chystám na další knihy autora.

16.04.2022 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha sice nepřinesla žádné nové moudrosti a rady, ale velmi dobře se četla a rady byly krásně, srozumitelně vysvětleny. Určitě stojí za přečtení.

15.04.2022 4 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Kniha se mi moc líbila. Naprosto souhlasím s hodnocení od Hermíny14 (odvolávám se toto hodnocení, protože tak hezky bych to nejspíš nenapsala).

13.04.2022 5 z 5

Největší záhady světa Největší záhady světa Lucy Doncaster

Kniha mimořádně stručně popsala řadu proroctví, kleteb a nadpřirozených úkazů, ale v podstatě neuvedla nic nového, jen zopakovala známé informace.

11.04.2022 1 z 5

Návrat bohů 2012 Návrat bohů 2012 Erich von Däniken

Ať už s autorem souhlasím nebo ne, pro většinu jeho knihy platí, že se dobře čtou a přinášejí zajímavé informace.

09.04.2022 4 z 5

Podzemí: Cesta hlubinami času Podzemí: Cesta hlubinami času Robert Macfarlane

Knize s hodně zajímavým námětem, některé části se mi líbily hodně, některé méně a některé - bohužel - vůbec.

05.04.2022 3 z 5

The Green Kitchen: Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den The Green Kitchen: Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den David Frenkiel

Zajímavé vegetariánské recepty, ale přece jen další kniha autorů - Green kitchen at home - se mi líbila víc.

30.03.2022 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Kniha se mi moc líbila, hodně jsem se dozvěděla o práci v televizi. Líbily se mi také jednoznačně formulované názory pana Etzlera.

25.03.2022 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Bohužel musím souhlasit s předcházejícími komentáři - sice zajímavé, ale také nic nového.

24.03.2022 3 z 5

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda David Michie

Některé knihy autora se mi líbí, jiné podstatně méně, tato - bohužel - patří do té druhé skupiny.

19.03.2022 3 z 5

Mám ráda knihy od Murakamiho, každá je trochu jiná a vždy mě dokáže vtáhnout do děje a překvapit něčím novým.

15.03.2022 5 z 5